Mg Reklam 2
lisans koleji
  • 17.12.2014
Ahmet ÖZTÜRK

Ahmet ÖZTÜRK

TEVHİT VE MÜMİN İLE MÜŞRİK İLİŞKİSİ 15

“Allah’ın hükümleri ile hükmetmeyenler dinin emirlerini yasa olarak kabul etmeyenler başka kanunlarla da yönetilebileceğini kabul edenlerin durumunu Kuran’dan öğrenelim.

Yüce Allah Maide suresi 44. 45ve 47 Ayetlerinde; - Gerçekten Tevrat'ı biz indirdik; bu kitap doğru yol kılavuzluğu ve ışık içerir. Gerek İslâm'a bağlı peygamberler ve gerekse Allah'a bağlı bilginler ile din adamları Allah'ın bu kitabının görevli koruyucuları ve doğruluğunun şahitleri sıfatı ile Yahudiler arasında buna göre hüküm verirler. Buna göre insanlardan değil, benden korkunuz da ayetlerimi bir kaç para karşılığında satmayınız. Kim Allah'ın indirdiği ayetlere göre hüküm vermez ise onlar kâfirlerin ta kendileridir.Maide suresi 44

‘’ Tevrat'ta, Yahudilere yazılı olarak bildirdik ki, canın karşılığı can, gözün karşılığı göz, burnun karşılığı burun, kulağın karşılığı kulak, dişin karşılığı diştir ve yaralamalarda da karşılıklılık (kısas) ilkesi geçerlidir. Kim kısas hakkını bağışlarsa bu onun günahlarına kefaret olur. Allah'ın indirdiği ayetlere göre hüküm vermeyenler ise zalimlerin ta kendileridirler.Maide suresi 45

’’ İncil ümmeti, Allah'ın bu kitapta indirdiklerine göre hüküm versin. Kim Allah'ın indirdiği ayetlere göre hüküm vermez ise onlar fasıkların, doğru yoldan çıkmışların ta kendilerMaide suresi 47

(not =burada zalim fasık ve kâfir lafızları ayni anlamda kullanılmıştır bunları yapanlar hem kâfir hem zalim hem de fasıktırlar, diyor yüce rabbimiz)

Görüldüğü gibi, Allah’ın ayetleri yürürlüğe konmak için, hayatlara uygulanmak için indirilmiştir. baş tacı edilip uymak içindir.

Dişe diş göze göz, ne ise o. Bu etaptan sonra ilahi emirlere rağmen arayışlara girenler sapıklar güruhudur.

Dünyalık menfaatler ve zalimlerin korkularından ötürü, Allah’ın indirdikleri ile hükmetmeyen, mevcut hükümlerle, kendi yanlarında uydurdukları hükümlerle hükmedenlerin kesin kez kâfir olacaklarını belirtiyor. İslami hükümleri dünyalık menfaatlere kurban veren insanların varacakları yer ancak cehennem olacaktır.

Tevhit, İslam’ın hükümlerini yaşarken ve onlarla hükmederken, hiç kimseden korkmamanın gerekliliğini kavramaktır.

80 küsur yıldır, Müslümanlık iddiasında bulunup, Müslümanlığın hükümlerini hiçe sayan, hâkim güçlerin ve hâkim güçlerin gücüne güç katan ve bekası için dualarda bulunan bedbahtların artık bu dinle alakaları kalmamıştır. Devlet erklerini ilahlaştıran, büstlerini dikip saygı duruşunda bulunanların, Allah’ın dini ile alakalarını tahayyül etmek mümkünmü?

Nefislerin ve nesnelerin ilahlaştırılması ve bunlara kutsallık atfedilmesinin İslam dininde yeri yoktur. Olayları ve tarihi hadislerin ilahlaştırılması da tevhidin önünde engel teşkil ettiğini unutmayalım

Evet, bütün bunlar tevhidin oluşmasına engel teşkil etmektedir. Tevhidi kuşanmak demek, gerek soyut ve gerekse somut tüm değerleri, İslami inancın süzgecinden geçirmekle mümkün olacaktır.

Tağutları, sistemlerini, hükümlerini ve yönetimlerini inkâr etmek ve Allah’ın dinine tabi olmak emredilmişken, hala onlar Tağutların hükümleri ile muhakeme olmak, onların yönetimleri altında bulunmayı mı arzuluyorlar. Bu nasıl olur, bunu hangi mantık ve akıl sahibi birey makul görebilir.

Nasıl olurda, bu durumla beraber, hiç bir şey olmamış gibi, göğüslerini gere gere ELHAMDÜ LİLLAH bizde Müslüman’ız diyebiliyorlar. Bunlar bilmezler mi ki tevhit demek birlemektir. Tüm gücü ve hâkimiyeti Allah’a has kılmaktır. Yetkinin bölünemeyeceğini, bir arada iki ilahın bulunamayacağını ve bunun tevhidi bozabileceğini bilmek gerekmez mi?

Allah’ın mülkünde bulunup, vermiş olduğu hayatı yaşayıp, nimetleri ile yaşamını idame ettirip, öte yanda Allah’ın emirleri dışında başka sistemlerle, Tağutların rejimleri ile muhakemeyi arzulamakda nedemektir, bu ancak akılsızların arzulayabileceği hayvani bir çılgınlıktır.

Bu hayvani arzuların gem vurulamaz ihtirasların kurbanı olmaktır. Bu cehenneme atılmayı arzulamaktır. Bu cehennemin kenarına kurulmuş buz pistinde acemice dans etmektir. Bakınız! Yüce Rabbimiz bunu bize nasılda haber vermektedir.

 

 


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.