kadir evliyaoğlu
olay reklam sol
ufuklar koleji sol
Şanlıurfa
22 Haziran, 2024, Cumartesi
 • DOLAR
  32.82
 • EURO
  35.24
 • ALTIN
  2450.6
 • BIST
  10771.36
 • BTC
  64299.847$
Ufuklar

Celal Çiftçi, Şanlıurfa’nın seçim sonrası durumunu değerlendirdi


GAPGündemi’nde yayımlanan “Urfadan Bakış” programına katılan Anadolu Basın Birliği Genel Başkan Yardımcısı ve Şanlıurfa Olay Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Celal Çiftçi, belediye başkanları ile ilgili beklentilerini açıkladı.

GAPGündemi dijital platformlarında canlı olarak yayımlanan “Urfa’dan Bakış” programına katılan Genel Yayın Yönetmenimiz Veysel Polat, Yeniurfa Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Canbeyli ve Anadolu Basın Birliği Genel Başkan Yardımcısı ve Şanlıurfa Olay Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Celal Çiftçi, gündemle ilgili son gelişmeleri değerlendirdi.

Seçim sonuçlarını değerlendiren Çiftçi, "Seçim bitti ve enkaz ortaya çıkmaya başladı. Yeniden belediye başkanı seçilen başkanların kendi belediyelerini ne kadar borç altına soktukları ve personel maaşlarını bile ödemekte zorluk çektikleri bir süreç yaşıyoruz. Adalet herkese lazım, kanun ve yasalar herkes için geçerli olmalıdır. Siyasilere verilen bol keseden harcama yetkisi kısıtlanmalıdır. Belediye başkanları, belediyenin parasını kendi babasının parası gibi kullanmamalıdır. Vatandaşlar ve toplum SOS vermeye başlamıştı. Vatandaş, belediye başkanlarına sarı ve kırmızı kart gösterdi. Kurumlar halen kendilerini toparlama konusunda aciz kalıyor." ifadelerini kullandı.

"Bu şehrin büyükşehir olduğunu gösterelim"

Yeni seçilen büyükşehir belediye başkanı M.Kasım Gülpınar'a seslenen Çiftçi, "Bayramda çarşıyı gezdim şunu söyleyebilirim bir Ortadoğu ülkelerinden farkımız yok. Büyükşehir Belediye Başkanı Kasım Gülpınar'a sesleniyorum: Urfa halkı oyunu vererek sizi büyükşehir belediye başkanı seçti. Acil olarak bu şehrin büyükşehir olduğunu göstermemiz gerekiyor. Kınadığımız ve eleştirdiğimiz yöneticiler gitti. Bir alıcı gözüyle baktığımız zaman Abide Kavşağı'ndan Balıklıgöl'e kadar tüm sorunlar tespit edilerek çözülmelidir." şeklinde konuştu.

"Urfa halkı seçimlerde bize adil, şeffaf, düzgün bir şekilde hizmetin edin mesajı verdi"

Urfa'da acilen çözülmesi gereken sorunlara vurgu yapan Çiftçi, "Urfa'da Motosiklet ve araçların rastgele park edilmesi, kaldırım işgali, hijyene önem verilmemesi sorunu var. Şehirde ne kadar tablacı, kâğıt toplayan ve dilenci varsa hepsi şehir merkezinde. Bu durum şehrimize yakışmıyor. Bu şehri yöneteceklerin zaman kaybeden bu işlere başlaması gerekir. Tabi belediye başkanları kadrosunu kuracaklar, beraber çalışacakları kişileri seçeceklerdir. Urfa halkı seçimlerde bize adil, şeffaf, düzgün bir şekilde hizmetin edin mesajı verdi. Belediye başkanlarının hızlı bir şekilde bu mesajları alarak çalışmalara başlamalıdır. Büyükşehir ve Karaköprü, Eyyübiye ve Haliliye Belediyesi için bu söylediklerim geçerlidir. Belediyeler, kendi bindikleri araçları bile hor kullanıyorlar. Yazıktır, bu devlet ve vakıf malıdır. 3-5 bin oy farkla kazanan belediye başkanları başarılı olduğunu düşünülmemelidir. 'Hata nerede yaptık? Eksiğimiz ne var?' diyerek yol haritalarını çizerek önlerine bakmalıdırlar. " diye konuştu.

"Gelen, gideni aratmamalıdır"

Çiftçi, "Urfa'da deprem çok şiddetli bir şekilde yaşanmadı. Bahçelievler Mahallesi halen kendine gelmiş değil. Yıkılması gereken binalar acil olarak yıkılmalı, bazı caddeler trafiğe kapatılmalıdır. Şehir merkezinde disiplinli bir şekilde temizlik çalışmaları yapılmalıdır. Turizm sezonu açıldı. Şehre acil olarak el atılması gerekir. Gümrük Hanı, Barutçu Hanı ve diğer hanlar, acilen insanların hizmetine açılmalıdır. Şehirde yatırım yapmak isteyenlerin önü açılmalıdır. Gelen, gideni aratmamalıdır. Ben olsaydım bu şehre elin dediğini sokakta bile hissettirirdim. Belediyeler, ne kadar borcu varsa ne kadar çalışanı varsa açıklamalıdır. İnsanların ekmeğinden edilmesine karşıyız. Bir personel İşe gitmeden bankamatik memuru gidip maaş alıyorsa buna karşıyız. Duyduklarıma göre bazı belediyeler maaş ödeyemedi. " dedi.

 

 

 

 

 

 

 

ysd yatay

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!