kadir evliyaoğlu
olay reklam sol
ufuklar koleji sol
Şanlıurfa
24 Temmuz, 2024, Çarşamba
 • DOLAR
  32.86
 • EURO
  35.69
 • ALTIN
  2554.4
 • BIST
  11090.52
 • BTC
  66394.7$
olay köşe yazısı üstü

“Çamur at izi kalsın”ın son kurbanı Batuhan Mumcu oldu

04 Nisan 2022, Pazartesi 14:24
“Çamur at izi kalsın”ın son kurbanı Batuhan Mumcu oldu

İbrahim İpbüker'in yazısı.... 

 

Bu aralar kamudaki bazı bürokratlar için kamu iştirakli şirketlerde görev almaları karşılığı verilen ücretler çok konuşuluyor. 
Elbette doğru olanlar vardır; 2 maaş, 3 maaş alanlarla ilgili çok şey konuşulurken yakın tanığım bir kardeşim için de benzeri yorumları görünce kendisini aradım ve sordum. 
O kişi Kültür ve Turizm Bakanımızın Özel kalem müdürü Batuhan Mumcu’ydu.


Öncelikle, kamuda yıllardır canla başla çalışan, herkesin her an aradığında ulaştığı, hangi kesimden ve partiden olursa olsun herkesin adına güzel şeyler konuştuğu başarılı bir arkadaşımız. İYİ Partili bir vekilin verdiği bir soru önergesinde; TÜRKSOY’dan maaş, Yunus Emre Enstitüsü’nden maaş ve bir kaç şey daha sıralanmış.
Kendisine, “Kardeşim kaç yerden maaş alıyorsun ve bu iddialar nedir” diye sordum. Aldığım cevap beni hiç şaşırtmadı. Şunları anlattı Batuhan Mumcu:
“Abi çamur at izi kalsın siyaseti maalesef beni de buldu. Kamuda çalışan birisi birden fazla yerden maaş alamaz, bununla ilgili mevcut mevzuatlar engel, kaldı ki; ben buna rağmen atandığım ilk gün itibari ile vermiş olduğum yazılı dilekçeler ile vakıf olan Yunus Emre Enstitüsü ve uluslarası kuruluş olan TÜRKSOY’dan böyle bir hak olan ücreti almak istemediğimi dilekçe ile başvurarak belirtmiştim. Fakat, yalan yanlış bilgiler ile insanları kamuda çalışan bürokratlara karşı olumsuz etkilemeyi siyaset sananların son kurbanı oldum. Böyle bir siyasete alet edilmekten hiç de memnun olmadığımı belirtmek isterim.”


Her şeyine kefil olacak kadar yakın tanıdığım Batuhan Mumcu, bana iddia konusu kamu kuruluşlarından herhangi bir ücret almadığına dair resmi yazıları da yolladı. 
Merak ediyorum, bu iftiranın hukuki bir karşılığı olacak mı? 
Batuhan kardeşim o müfteri milletvekiline karşı dava açacak mı?
Bence açması lazım ki, namuslu, dürüst, başarılı ve partizanlık yapmadan halka hizmet veren bürokratlara dil uzatırken daha dikkatli olsunlar. 
Üzülme Batuhan kardeşim; seni ve hizmetlerini tanıyor ve biliyoruz.
Güneş balçıkla sıvanmaz.

 

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Facebook Yorum