kadir evliyaoğlu
olay reklam sol
ufuklar koleji sol
Şanlıurfa
20 Mayıs, 2024, Pazartesi
 • DOLAR
  32.20
 • EURO
  35.01
 • ALTIN
  2511.2
 • BIST
  10732.4
 • BTC
  67082.3$
olay köşe yazısı üstü

Urfa buysa Urfalı vekiller nerede

28 Nisan 2015, Salı 11:05

Bin Dokuz yüz Yetmiş Beş senesinde, Mustafa Başkanın Ankarayla yaptığı telefon  görüşmesinde – Necmi Bey.. ! Bizim yeğen iki dersten sınıfta kalmış. Biri Comeriii (GEOMETRİ)   Haaa.! Öbürü de OOO..!  İlaç bulan dersten ( KİMYA). YIL 2015 Urfa’da siyasi figüranlarımızın neleri değişti. 

Günümüzde bile, Urfa’da Ne seçmen seçeceğini, Nede seçilecek seçeniyle örtüşememiş. Bu Açıklanan seçim listesi, taraflar arasında mutabakatı sağlayamamış. Tarihte Urfa’yı On ikiler kurtarmış, Ak Parti’nin bu 12’ler seçim listesi ise, Urfa’yı Kurtaracak gibi değil, Halk nazarında batıracak kuşkusu  iktidar görünümünde. Halkı düşündüren, bu batık  listenin oluşumu, Urfa’ya   verilecek  Bakanlığı, iç etme düşüncesi mi..? gereğinden fazla talipler rehaveti mi ?  Yoksa sebepsiz bir sebep mi? yada,  görülmez bir kaza mı?  Yoksa cevabını ancak, ilahi hak mı bile …?

Halk bilir. Hakta bilir ki, bu liste düzenlemesini Kör Nineye de verseniz, Toplam on ilçemiz var.   Her ilçeye bir milletvekili tahsis eder, kalan iki vekillik adayı da, şehir merkezine verir, ilin tamamına paydaşça dağıtımını körü körüne olsa bile yapardı. Kör Ninenin yaptığı bu listeyi,  Bağımsız Aday Sayın  Mustafa  GÖKTAŞ  dahi  Sor Uğur Beg  sor,  demez takdir ederdi.  Halkın tamamı da, bu liste Urfa’yı batırmaz kurtarır derdi. Sıra dışı kalan deneyimli vekilleri de Sayın Abdülkerim  GÖK, Sayın  Abdül Kadir Emin ÖNEN, Sayın Yahya AKMAN,  gibileri, Bakan yardımcılığına, Sayın  İbrahim Halil MUTLU, Sayın Sait MELİK, Sayın Ahmet MERMUT, Sayın Murat ÇAKMAKLI   gibiler,  Bakanlık, Başbakanlık düzeyinde yelere  verilerek,  ilin bürokrat açığı giderilmiş olurdu. Sayın  İbrahim TATLISES’ İN   SAHNEDE  SİYASETEKİ YOKLUĞU, URFA HALKININ KAFASINA SIKILAN  KURŞUN OLMUŞTUR.  ÖLÜMCÜL YATAĞINDAN KALKIP BARIŞ PROTOKOLÜNDE YER ALAN, SAYIN İbrahim TATLISES’İN, MİLLETVEKİLLİĞİ SIRALAMASINDA NASIL YERİ OLMAZ.  Sayın TATLISES’İN yaptığı kültürel, sanatsal hizmeti, hiçbir dönemin Sanatçısı, hiçbir dönemin, kültür bakanı yapmadı, yapamaz, dense de yeridir.

Düşününki bir ilde ..!  Başkan yabancı, Bakan yabancı,  Rektör yabancı, alt, üst kadroların tamı, tamamı, yüzde yüzü yabancı, idari amirler yabancı, Urfa Suriyelilere, Suriyeliler,  Urfalılara yabancı. Çiftçi mayınlı topraklara, mayınlı topraklar Urfa çiftçisine yabancı, Yabancılaşan MERKEZ URFA HALKI, BU SEÇİMDEN İTİBAREN ARTIK AK PARTİYEDE YABANCIDIR.   Geçmişte, yurt geneli  herkes  Anavatan Partilisi  olurken , Urfa’nın  muhalefet kalmasının  temel   sebebi  bu  değimliydi..? Tüzüğünde Aşiretçiliğe hayır diyen zihniyet, Akraba vekilliğine nasıl evet der.  Önümüzdeki yerel seçimde, Büyük şehir Belediye Başkanlığını AKP alacak gibi değil.  GAPIN BAŞKENTİ olan şehir,   nasıl ilçelere, kırsala bağlanarak idare edilir. Urfa halkı Köyden indim şehre/ baktım vekillerin şekline/ Bu zihniyetle mi girilir/ Başkanlık sistemine / Avrupa Birliğine. Tekerlemesini okumadalar. Ön seçiminde, Artık yalnız yanan Keten helva değil, Büyükşehir Belediyesi  gibi,  Aynı ateşte yanacak olan, Başkanları, üyeleriyle birlikte, tavır koymayan SİVİL İNSİYATİF GURUBUPLARYLA  BERABER Ne verirsen elinle, Ekrana çıkar seninle, paralı yayıncılığı  yapan,  ŞANLIURFA BASINIDIR.

Başta Dedik ya

 

URFA BUYSA URFALI VEKİLLER NEREDE…