kadir evliyaoğlu
olay reklam sol
ufuklar koleji sol
Şanlıurfa
16 Temmuz, 2024, Salı
 • DOLAR
  33.05
 • EURO
  36.05
 • ALTIN
  2579.4
 • BIST
  11064.85
 • BTC
  64780.885$

Dursun’den oğluna mektup var... :)

06 Haziran 2024, Perşembe 08:42
Dursun’den oğluna mektup var... :)

Uy sevgili uşağum,

Allah'ın selamı üstine olsin… Bir kurban payramidur geli. Et olmıstir kilosu 700 pankonot. Horozdan kurban olir diyen mübarek vardi öldi. Kıymetini pileduk mubareğin.Onu mumla arayiruz!. Ha bu Afrika'ya kurban vereyi zengin uşaklar önce ha bu sene bizdeki yerli beyaz siyah uşaklara verseler dirum. 

Mektubu çok yavaş yazayrum, çünkim bilirum, çabuk okuyamazsun ! Benden yana sual edersen, Allahuma pin şükür iyiyüm, yeni pir iş puldum. Emrimde yüze yakın adam var, hepsi de sessüz sedasuz, kendi hallerinde. Ne iş pulduğumu soraysan söyleyeceğum patlama, mezarluk pekçisi oldum. Bacin Emine bir uşak doğuracak, daha erkek midur, kiz midur, pelli değül. Haçan o yüzden sağa dayi mi oldin, teyze mi oldin söyleyemeyrum. Temel emicen de tükan açtı, o da otuza aldigini yirmipeşe verir, sürümden kazaniymuş öyle dedi. Ekonomi ortodosi marjina gibi bir şey diyen bir maliye psksni vardı aramızda kalsın o mubarekide arayiruz .Seçimler oldu .Sagimiza solumiza paktık usagum Emma önüme pakmamıisuz ha ne diyeyim .Bizim köye findukçularin Temel'i muhtar sectuk, akillu usak da! Geçen gün hepimizi zelzeleye karşi aşi etturdu. Aşi şart dedi asi olmayani köye almayi.Temel akilludur, hem de durusttur.. Geçenlerde bir taksinin şoforu köye varmış, muhtari arayu, meğer yolda pir tavuk ezmuş sahibini soraymuş. Muhtar Temel tavuğa pakmış, ha pu bizden değildur, pizum köyde yassu tavuk yoktur, demiş. Senin küçüğün Memet cok akilli bir uşak çıktı. Geçen gün tepeye varmiş, elinde bir ip sallayup duriy. Anan, "Uy uşağum ne edeysun orada ?" demiş. O da hava turumuna bakayrum demiş. Çektum oni akşam karşuma, anlat pakayum şu hava turumu işinu dedim. Anlatti, meğer ip sallanunca havanin rüzgarli olduğuni, ip islaninca da yağmur yağdiğuni anlaymiş. Çok akilli uşak vesselam. Sen o yaşta böyle akilli degildun!

Yaa işte boyle uşağum.. Memleçetten sağa pol pol havadis.. Yeni havadis olursa yine yazayrum..

 

Baban

Not: Mektupa para koyacaktum, ama geç aklima celdi, zarfi kapatmişum ! Sen gavur parasi varsa gönder biz gavur parasiyla pek birşey etmeyruk.

Tebessümünüz daim gününüz bereketli olsun hayırlı sabahlar efendim

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Facebook Yorum