kadir evliyaoğlu
olay reklam sol
ufuklar koleji sol
Şanlıurfa
20 Mayıs, 2024, Pazartesi
 • DOLAR
  32.20
 • EURO
  35.03
 • ALTIN
  2506.7
 • BIST
  10763.14
 • BTC
  66818.83$
olay köşe yazısı üstü

TRT  GAP, Telafi  Yap...!

15 Nisan 2020, Çarşamba 09:54

Milli kuruluş, milli kurtuluşa doyurucu yer vermedi...! Urfa’nın  Fransız Düşman İşgalinden  Kurtuluşunun Yüzüncü Kutlama Yılında, TRT Gap TV’nin  Urfa 11 Nisan Kurtuluş Bayramı Kutlama programına yer vermeyişi Urfalıları derinden üzdü…!

Bin Dokuzyüz Yetmişli yıllarda TRT Diyarbakır Radyosu, Urfa 11 Nisan Kurtuluş Bayramı radyo kutlama programı yapmak için WİLLYS (Viliz) Marka Jeep (CİP) ile Harran kapısındaki Yasin Erdihan‘ın kahvesine gelirdi. Yasin Erdihan’ın özel arşivinden kasnaklı oturak bantlarını alırdı.

TRT Diyarbakır radyosu Urfa 11 Nisan Kurtuluş Bayramı Kutlama programına güzellik katmak için Yasin Erdihan’dan aldığı özel oturak kasnaklı bantları çalarak kutlardı. Diyarbakır radyosunun bu kutlama programı herkese milli, manevi bir coşku verirdi…!   

TRT’nin, Kahveci Yasin Erdihan arşivinden aldığı Aziz Çekirge’nin saz eşliğinde Şark Bülbülü Seyfettin Sucu’nun okuduğu: ”Ben bir Türk Çobanıyam. Koyun vermem kurda ben” hoyratı böylesi bir günde bizlere bayram içinde bayram yaşatıp milli manevi duygu hissini doruk seviyesine ulaştırırdı.        

Kurtuluş Savaşı’nda kendi kendini kurtaran ilk şehir ve çevre illere yardıma koşan bu şehrin yüzüncü kutlama yılı pogramına Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan devlet büyüğümüzün gösterdiği kutlama hassasiyeti, biz Urfalıların gönlünde minnet ve şükran olarak yer etmiştir…!

11 Nisan Milli Kurtuluş Bayramı Kutlaması ancak Milli Kuruluş TRT’nin geçmişte olduğu gibi Diyarbakır radyosunun gösterdiği önemde yeniden kutlama programına yer vereceğine inanmaktayız.

Bu duygu düşüncelerle Valimiz Sayın Abdullah Erin ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeynel Abidin Beyazgül şahsında tüm halkımızın 11 Nisan Kurtuluş Bayramını yürek dolusunca kutlarız… Başta dedik ya...!

TRT GAP, TELAFİ YAP…!