kadir evliyaoğlu
olay reklam sol
ufuklar koleji sol
Şanlıurfa
20 Mayıs, 2024, Pazartesi
 • DOLAR
  32.20
 • EURO
  35.01
 • ALTIN
  2511.2
 • BIST
  10732.4
 • BTC
  67082.3$
olay köşe yazısı üstü

Faruk Çelik’e Kardeş Bakan istiyoruz

30 Kasım 2016, Çarşamba 08:50

Karaköprü ilçesindeki Banyo İşletmecisi Arif Usta, kapatma saatini aştıklarının farkında olmayan müşterilerini sabırla beklemede.  Bu müşterilerin, bir yandan hükümet yıkma, bir yandan hükümet kurma gibi, anlamsız sohbetleri, Arif Usta’nın tahammül sabrını oldukça zorlamada. Müşteri gurubunda olan her bir konuşmacı, siyaset akademisi, öğretim görevlisi edasında, mikrofon yangını gibi nutuk çekmedeler.

        

Banyo işletmecisi Arif Usta, içinden çektiği ya..sabur..!  ya…. havle…!  İstiğfarını  keserek söze girer. 

Laa..!   buraya bakın..!     Siz siz olun..!  İki şeyden aranızı bozmayın. “Bir hükümetten, bir de avrattan.”  Hükümet kızarsa içeri atar. Avrat kızarsa çıkarı atar. Bunların ikisi de aynı rezilliktir.  Şimdi beni iyi dinleyin. hemen kalkın İçeride yatmayasınız, dışarıda kalmayasınız diye, aklınızı başınıza toplayın. Doğruca, eve taraf yol alın! Tembihi eden Arif Usta, banyonun ışıklarını açıp kapatarak, müşterilerini uğurlar.

 

Arif Ustanın, bu arifçe sözüne bakılırsa, bizim  Şanlıurfa halkı olarak hükümetle aramız çok iyi. Hiç vekillerimiz olmasa da,  Allaha şükür Gıda tarım Hayvancılık Bakanımız Sayın Faruk Çelik var. Var ama, ilimiz yalnız tarım şehri değil. İncil‘in yaptığı tarife bakılırsa, Adem peygamberin ilk çiftçilik yaptığı yer. Dünyanın ilk tapınağı Göbeklitepe mevkiinde bulunan, ilk ismi (Ademe) olan, bugünkü ismiyle Edene Köyüdür. Nuh tufanından sekiz bin yıl önce,  mısır piramitlerinden, yedi bin beş yüz yıl önce var olan, Tarih Kültür Sanat, Peygamberler Şehri, Dünyanın ilk tarihi Harran Üniversitesi bulunan bu kutsanmış şehrimize, Gıda Tarım Bakanlığın yanı sıra, elbette ki Kültür Turizm Bakanlığı da ilimize verilerek, Şanlıurfa’nın şanına şan katılmalıdır. Dünya tarihçileri, dünya tarihini, Şanlıurfa’da yeniden yazmalı. Dünya insanları da, dünya tarihini de, ilimiz Şanlıurfa’dan doğru okumalıdır.  Böylece, Çelik’e de  su verilmemiş olur. GAP’ın merkezi, tarihin göbeği olan ilimiz, Kültür Turizm Bakanlığı’nı çoktan hak etmektedir. Bu günlerde geleceğini sabırsızlık beklediğimiz devlet büyüğümüz, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’ın bu düşüncemizi ciddiye alacağı inancındayız. Sayın vekillerimiz, kültür sanat kuruluşlarımız, STK’larımızın şimdiden bu doğrultuda çalışma başlatmaları, elbette ki yerinde bir karar olsa gerek…    

Başta Dedik ya….!

“FARUK  ÇELİK’E KARDEŞ  BAKAN  İSTİYORUZ.”