kadir evliyaoğlu
olay reklam sol
ufuklar koleji sol
Şanlıurfa
20 Mayıs, 2024, Pazartesi
 • DOLAR
  32.20
 • EURO
  35.03
 • ALTIN
  2506.7
 • BIST
  10763.14
 • BTC
  66818.83$
olay köşe yazısı üstü

Bu Partiden Aday Bu Seçmene Vekil Olmam

14 Ekim 2015, Çarşamba 15:19

CHP Milletvekili Adayı Sayın Vedat MELİK için, Hocam Halil ÇİNİ’ koordinesinde düzenlenen basın toplantısı, konusu, konuğuyla mükemmeldi, sıyrık, kıytırık soru ve cevaplar yok. Sadece yok, olan canlı yayındı. Canlı yayın verilseydi, REYTİĞ! REYTİNĞ..! REYTİNĞLERDİ.!  Konu ve  konuklar, soru ve yanıtlar oldukça seviyeliydi.  Halil Çini,  Çini motifinde bir basın toplantısı koordine etmişti.

      Toplantının son sorusuna yakın, CHP Milletvekili adayımız Sayın Vedat MELİK ‘e sorum şu oldu.  Sayın Vekilim: Çok önceleri CHP denince tarihi devrim niteliğinde olan Toprak Reformu ve işçi hakları çıkışıyla akılara gelirdi. ANAVATAN Partisi denilince özelleştirme, Karadeniz’ i Göl edelim gibi, Devasa seçim bildirgeleri projeleriyle çıkışlar yapılırdı. Şimdi günümüz partilerin milletvekilleri adayları, sanki Kırsal, mahalli seçime katılmış,  belediye başkanları adayları gibi, ucuz, yetersiz, basit seçim tanıtımı yapmaktalar. Devasa projelerden ulusal planlamalardan söz edenler yok.  Bütün vekil adaylarımız Belde seçim çalışması yapmaktalar gibi siz ne dersiniz…? 

        CHP Vekil Adayımız  Vedat MELİK  Bütün siyasi partiler için mi söylüyorsunuz.?  Evet bütün siyasi partiler için söylüyorum dedim. Sayın MELİK Cevabı geciktirmeden Çok doğru, çok doğru söylüyorsunuz tebriklerim diyerek, Samimi itiraf, samimi tevazuda bulundular. Toplantı bitti mi, basın konuklarını uğurlama esnasında, Sayın MELİK - Hüseyin bey sorunuzda Haklısınız, Haklıydınız diye vedalaşarak söylemesi benim için VEDALAŞMA KADAR, VEDATLAŞMA OLMUŞTU. 

                 Ankara öncesi, Ankara sonrası, yurdun geneline bakılırsa, topluca şuan için düşünülecek tek şey, ÖNCE VATAN, ÖNCE BAYRAK. ÖNCE DEVLET, ÖNCE MİLLET, ÖNCE TÜRKİYE CUMHURİYETİ BİRLİK VE BERABERLİĞİ, ÖNCELİKLE DÜRÜST ADAY, ÖNCELİKLE DÜRÜST SEÇMEN,  ÖNCELİKLE DE DÜRÜST BASIN İLKESİ ÖNCÜLÜĞÜNDE, SEÇELİM, SEÇİLELİM. CHP Milletvekili Adayı Vedat MELİK Dobralığında, Halil ÇİNİ düzeninde olmalı. YOKSA ADAYLIK ÇOCUK OYUNCAĞI DAĞITMAKLA OLMADIĞI GİBİ, SEÇMENLİKTE ÇOCUK OYUNCAĞI DEĞİLDİR. URFAYI, URFA MI SEVİYORUM, EMRİNİZDEYİM DEMEKLE İKTİDARA ÇIKILMIYOR.  Adaylık, seçmenlik, Milli, Manevi, Ulusal kriterlerde olmalı. Gereğinde Beyaz saçlı Prens sayın Sebahattin CEVHERİ gibi Ben bu partiden Aday, Bu seçmene vekil olmam “deyip RESTLEŞİP, REDLEŞMELİDİR.

 BAŞTA DEDİK YA.....! 

            BU PARTİDEN ADAY

 

                                          BU SEÇMENE VEKİL OLMAM