kadir evliyaoğlu
olay reklam sol
ufuklar koleji sol
Şanlıurfa
20 Mayıs, 2024, Pazartesi
 • DOLAR
  32.20
 • EURO
  35.03
 • ALTIN
  2506.7
 • BIST
  10763.14
 • BTC
  66818.83$
olay köşe yazısı üstü

Bakanlık değil Bakanlık düzeyinde vekiller istiyoruz

01 Nisan 2015, Çarşamba 12:29

 Yenice köyü halı sahasında yapılan mahalli maçta,  oyunun heyecanlı anında,  At arabası sürücüsü, maç izleyicilerine, yüksek ses tonunda bozuk bir şiveyle,- maç kaç kaç diye sorar? İzleyicilerden birileri sıfır sıfır, sıfır sıfır. diye karşılık verir. At arabası sürücüsü golleri kim atı golleri?  deyince, taraftar  tuhaflıkla tekrardan sıfır  sıfır diye sinir ve şaka karışımı  tonunda tekrarlar. Arabacı gol yok mu..? gol  diye  izahlı bir cevap olmadığına vurgu yapar gibi  izleyiciye  sorunca, bir türbin dolusu taraftar, anlatım acizliğinden bir anda at arabacısı karşısında ha babam sınıfı müfettişi   durumuna düşmüş olur.     

 Halk olarak Bu kısadan hisse almak için yapılacak olan genel seçimde, seçilecek vekillerimizi at arabası sürücüsü yerine koyduğumuzu düşünürsek, seçilecek vekillerimiz. lacivert takım elbise içinde beyaz gömlek üstünde KROVAT’LA, Pardon..! ( Kravat)  Büyük Millet Meclisine, çalışma çantasında memleket meselesi projeleri  yerine,  çalışma çantasında memleketin Fıstığını, biberini, kaçak çayını taşıyacak, Milli yiyeceğimiz çiğköfteyi  mecliste yoğurup, Meclis’in tavanına yapıştırıp, yoğurma testi yapacak, ilin sorun ve çözümleri aynı masada görüşme toplantıları yerine, lahmacun toplantı partisi verilecekse , bu icraatlar proje kapsamında hizmetten sayılacaksa,  bir türbin dolusu taraftar değil bir memleket dolusu  tüm seçmenler maçın kaç kaç olduğunu önce At Arabası sürücüsüne, sonrada sürücünün izleyicilerine  sonrada  vekillere nasıl anlatılacak.?  Geçen seçim bu zaman BU KUMAŞTAN BU ELBİSE ÇIKMAZ BİR BAKAN  FARUK ÇELİK’LE URFA KURTULMAZ”Diye yakınmıştık  yaa… !            

Bu seçim maçı Rövanşını, seçilecek vekiller,   yüksek örgenim bitirme tezi gibi memleket meselesi ile ilgili problemleri, çözümüyle birlikte dosyalayıp hazırlayarak, altına (Bu gün vekillim. Yarın bakan olur veya olmasam Yurt içi ve yurt  dışı çözüm önerilerim bu projeler kapsamında  bilgilerden oluşmakta) diye bilgi notu düşebilir  kapasitede,  şahsiyetler emsal gösterilmelidir. KOR GENERAL  sayın Kemal  ALATAŞ,  Dünya İletişim Telleri İzolasyon  Patent Sahibi Harran Üniversitesi Eski Rektörü sayın  İbrahim Halil MUTLU, DÜNYA AVRUPA TOPRAĞI NOBELI ÖDÜLÜ SAHİBİ Ahmet Ruhi MERMUT,  İMPARATOR  İbrahim TATLISES, Ulusal Modelist  sayın  Faruk SARAÇ, Yurt dışında yüksek öğrenimi  yapmış, Avrupai görüşe sahip ulusal koordinasyonu olan Sayın Sait MELİK Gibi Dünyalı seçmenleri n  vekillik listesinde  gösterilmeleriyle Seçim SKORU At arabası  sürücüsünce  Anlaşılır olacaktır.   Seçmenlik, Beş yılda, Beş para etmez beş adam seçmek seçim değil beş yılda beş adam seçmektir.         

BAŞTA  DEDİK YA..!    

 

BAKAN  DEĞİL  BAKANLIK  DÜZEYİNDE  VEKİLLER  İSTİYORUZ!