BEYAZGÜL
Sağ Reklam 2
  • 09.04.2015

Kızmak Yok

Urfa da bazı arkadaşları eleştirmek için bazı söylemlerde bulundum. Bir kaç arkadaşım beni yanlış anladılar. Hatta kalplerinin kırdığının da farkındayım. İnandığım ve doğru bildiğimi paylaşmak zorunda olduğumu belirtmek isterim. Bu arkadaşlar beni tanıdıkça daha iyi anlayacaklardır. Onun için rahatım ve huzurluyum. Başımı yastığa koyduğum da rahat bir şekilde uyabiliyorum. Peki size sorayım; yanlışları gördüğünüz zaman rahat mısınız? Huzurlu musunuz? Başınızı yastığa koyduğunuz da rahat uyuyamadığınızı bilmekteyim. Evet hepimiz hatalar yapabiliriz. Eğer aynı hatayı tekrar yaparsanız ve toplumda belli bir konumda iseniz toplum size gerekli tepkiyi gösterecektir ve bir daha eski konuma gelmenizi engelleyecektir. İki basın kuruluşuna güçlerini birleştirmelerini istememe rağmen yine de bildiklerini yapmaktalar. Sizler Urfa’nın sorunlarını ve çözüm noktalarını belirtmek zorundasınız. Sizler bunu yapmadığınız takdirde hiçbir siyasi parti sizleri dikkate almayacaktır. Sizler hala partilerde bir umut bekliyorsunuz. Toplumun en önemli konumunda olduğunuz farkında değilsiniz. Sizler halkın sesisiniz. Sizler partiye değer verirseniz toplumun size karşı güveni yok olur. Değişim zamanıdır, fikirleri birleştirme, birlik ve beraberlik zamanıdır, sevgi ve kardeşlik zamanıdır. Şuan Türkiye de popüler olan 4 parti vardır Ak Parti, CHP, MHP ve HDP. Bu dört partinin de hataları vardır. Bu dört partide eleştirilecek yönleri vardır. Örneğin Ak Parti:

Başbakan yardımcısı ve hükümet sözcüsü Sayın Bülent Arınç , paralelci mi ? Ankara Büyükşehir belediye başkanı Sayın Melih Gökçek Ankara’yı parsel parsel sattı mı? Toplum bunları sorgulamaktadır şu anda. Başbakan bu suçlamalara ilişkin derhal soruşturma başlatması gerekirdi. Suçlu kim veya kimler ise görevinden alınmalıydı. Bunun yerine bu iddiaları Ak parti örtbas etmeye çalıştı ama bunun neticelerinin ağır olacağını hesaba katmıyorlar.

CHP :

 CHP genel başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu neden sadece sahil bölgelerindeki illerin oylarını alıyor. Nedeni açık, batı uygarlığı zihniyetinin düşünsel yapısına esir oldukları için.

MHP:

 Kurulduğu yıllardan bugüne dek söylemleri hiç değişmedi. Halen Türkiye Türklerin diyerek Türkçülüğü savunmaktalar. Bu topraklar hepimizindir, kimse kendisine mal edemez. Bayrağa sarılarak vatanı sahiplenmeye çalışıyorlar. Bu bayrak tüm ülke insanımın bayrağıdır ve hepimizin kanıyla rengini almıştır.

HDP:

 Eylem hakkı herkesin hakkıdır ve buna kimsenin itirazı olamaz . Yanlışı ve adaletsizliği gördüğümüz an eylem yapma hakkımız doğar. Bu özgürlüktür ve anayasal bir haktır, fakat bu eylemler ortak kullanım alanlarına saldırarak yapılmamalıdır. Maalesef ki yakın zamanda Hakkari Yüksekova bulunan kapalı spor salonuna zarar verilmiştir. Evet provokatörler olabilir ama bu konuda soruşturma açılması gerekirdi.

 Sonuç olarak eğer bir bataklığı kurutmak istiyorsak, önce sorunun var olduğunu ve bu sorunun çözüm noktasını oluşturmamız gerektiğini bilmemiz gerekir. Bunun için bataklığa ağaçlar dikerek işe başlamamız gerekir. Eğer gücümüz bir ağaç dikmeye yetiyorsa, ekilmesi için elimizden geleni yapalım ki bu bataklığı kurutabilelim. Bu sayede kısa bir süre içerisinde kurumuş olan bu bataklıktan bir cennet yaratabiliriz.

 

 Sorun hepimizin, çözüm ise olumlu düşünebilenlerindir.


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.