kadir evliyaoğlu
olay reklam sol
ufuklar koleji sol
Şanlıurfa
23 Haziran, 2024, Pazar
 • DOLAR
  32.82
 • EURO
  35.24
 • ALTIN
  2450.6
 • BIST
  10771.36
 • BTC
  64311.955$

Yerli ve milli olan her şeye karşılar!

02 Kasım 2022, Çarşamba 14:04

Almanya basınının en önemli ekonomi gazetelerinden Handelsblatt, Türkiye'nin yerli otomobili TOGG hakkında övgü dolu bir habere imza attı. TOGG'un yabancı araçlara karşı rakip olabilecek potansiyele fazlasıyla sahip olduğunun belirtilmesi. Başlık zaten her şeyi özetliyor.Türkiye, "yapılamaz" denilen bir büyük işi daha başardı. Cumhuriyet'in ilanının 99. yılında yerli ve milli elektrikli otomobil üretimi için Bursa Gemlik'te kurulan Togg tesisleri, coşkulu bir törenle seri üretime başladı.
Türkiye'de büyük işler yapmak kolay değildir. Buna kolay izin vermezler. Çünkü, Türkiye'nin gelişimini istemeyenler büyük işlere engel olacak "zihniyeti" yine Türkiye'nin içinde bir kesime zerk etmişlerdir.
Nitekim o zihniyet, geçmişte Nuri Demirağ'ın uçaklarını toprağa gömdü, Nuri Killigil'in silah fabrikasını yok etti ve Devrim otomobilini hangarda çürüttü. Bu ülkede Boğaz köprüsüne bile karşı çıkan işte bu zihniyettir. Bunlar Türkiye'de gelişim adına ne varsa hepsini karşılar, engellemeye çalışır ve fırsatını buldu mu da yok eder.Sayın Erdoğan o kadar çok şey yaptı ki, sonuncusu kendi arabamız oldu ve devrim niteliğinde. Yapamaz diyenleri kimse hatırlamayacak. 
Siyasi iktidar karşısında muhalefet kaliteli ve ahlaklı olmazsa o ülkede bol bol bilgi kirliliği, kaos çabası, kriz körükleyicisi bir zemin olur. CHP’nin en tepe yöneticilerinden birisi olan Engin Altay’ın “Bu hükümet dünyanın en doğru işini bile yapsa bizim bu hükümeti alkışlayacak halimiz yok. Milletin bize verdiği görev bu kardeşim.” sözü bu manada tarihe geçmiş, muhalefet adına yüzkarası bir sözdür.                              MUHALEFETİN TOGG HAZIMSIZLIĞI
Türkiye'nin vizyon projelerinden olan ve Türkiye Cumhuriyeti'nin ikinci yüzyılına yaklaşırken geleceğe atılan büyük bir adım olan Togg, CHP'de ise hazımsızlık yarattı. destek gelmezken, muhalif gazeteciler de Türkiye'nin göğsünü kabartan atılımlara çamur atmanın derdine düştü.  Benzin bitti diye otomobil fabrikasını kapatırsanız, ADAM'ın biri çıkar benzinsiz araba yapar. MAL MAL bakarsınız..

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Facebook Yorum