kadir evliyaoğlu
olay reklam sol
ufuklar koleji sol
Şanlıurfa
23 Haziran, 2024, Pazar
 • DOLAR
  32.82
 • EURO
  35.24
 • ALTIN
  2450.6
 • BIST
  10771.36
 • BTC
  64334.728$

31 Mart sonrası kendi kendini sigaya çekmesi gerekenler;

01 Nisan 2024, Pazartesi 16:34
31 Mart sonrası kendi kendini sigaya çekmesi gerekenler;

1. İktidar olan @Akparti ; büyük bütçeli PR ve Medya desteğine rağmen vatandaşı küstürmenin, kızdırmanın ve üzmenin sebep ve sonuçlarını iyi çalışmalıdır. MKYK / MYK yenilenmesi ve kabine revizyonu yeterli olmayacaktır.

2. Milliyetçi Partiler; @MHP_Bilgi , @iyiparti , @zaferpartisi gibi 9 ay önceki seçimin kilit partileriyken başarılı insan kaynaklarını başta @herkesicinCHP olmak üzere başka partilere kaptırmalarının nedenlerini ülke sorunlarina çözüm önerileri ile farklarını ortaya koymalılar.

3. Seçimin galiplerinden @rprefahpartisi mevcut kadro ve duruşunu; ülke sorunlarına kapsayıcı ve farkındalık ifade eden yeni bir dille genişletmeli ve büyütmeli. Yalnızca Ak Parti'den küsen isimlerle gelinen yer bu kadardır. Ötesinde şımarıklığa prim vermeden çalışmak gerekir.

4. Kürt siyasi hareketinin görünür yeni siyasi aktörü olarak @HurDavaPartisi Türkiye Partisi olma konusunda daha cesur adımlar atarken, muhalefete muhalefet kadar iktidara da muhalefet etmesi gerektiğini bunu da söz eylem ve davranışlarında göstermesi gerektiğini anlamalıdır.

5. @DEMGenelMerkezi Güneydoğu dışındaki varlığını kuluçka alanı olarak başka partilerin içinde değil, terörle arasına mesafe koyup, uzaklardan gelecek sinyallerle hareket yerine ülke sorunlarını Kürtlerin sorunları merkezinden çıkarıp çözüm önerilerini ülke geneline sunabilmelidir.

6. Son olarak seçimin galibi @herkesicinCHP her ne kadar bu bir yerel seçim galibiyeti olsa da an itibarıyla üzerindeki sorumluluk bir kat değil bin kat artmıştır. Kısır çekişmeler yerine milletin açtığı krediyi ülke sorunlarına alternatif çözümler alanına taşımalı UMUT OLMALIDIR.

Her bir başlık ayrıca açılması ve alt başlıklarla değerlendirilmesi gereken konular.

Çıkan sonucun iyi analiz edilerek ülkemizin yarınlarında hayırlara vesile olmasını dilerim.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Facebook Yorum