kadir evliyaoğlu
olay reklam sol
ufuklar koleji sol
Şanlıurfa
14 Haziran, 2024, Cuma
 • DOLAR
  32.50
 • EURO
  34.94
 • ALTIN
  2411.1
 • BIST
  10391.89
 • BTC
  66704.07$

Halka Hizmet Hakka Hizmettir

14 Kasım 2018, Çarşamba 09:33

  Belediye seçimleri yaklaşırken belediyelerin daha iyi hizmet etmeleri gerekir.

 

  Bizim belediyeler de bunun tam tersini yapıyorlar.Mesela daha önce de yazdığım gibi, halkın otobüs duraklarının yeri bugün tekrar değiştirilirdi.

 

  Karaköprü 35 metredeki otobüs durağı çerkez koop. karşısında iken oradan kaldırılıp 100 mt ileriye alındı.Birkaç ay geçtikten sonra halkın bunu hazmettiğini sanıp bugünde eski yerinden 150 mt öteye taşındı.

 

   El insaf.Yüzlerce apartmanın olduğu bu yolda durakları sıklaştırmak gerekirken araları açtırılıyor.35 metrede doğru dürüst oturulabilecek bir durak yokken Urfa'nın gölgede 45 güneşte 55-60 derece olan sıcağında millet sessiz sessiz otobüs beklerken şimdi de durakların yeri değiştiriliyor.

 

   Sayın Yetlililer burada yaşlı,hasta,engelli,okula giden çocuklar, işe giden memur ve görevliler düşünülmeden yapılan bu hatalar seçim günü karşınıza çıkacaktır.

 

   Burada seçime ne kaldı ki ?

 

 Benden söylemesi son pişmanlık fayda vermez.Zararın neresinden dönersek kardır.

 

   Belediyelerin görevi halka en iyi hizmeti vermektir.Eğer halka verilmesi gereken hizmet yeterince verilemiyorsa, demek ki birileri görevini tam yapamıyor demektir.Yol yakınken ve millet seçim atmosferine girmişken verilen kararların tekrar gözden geçirilerek halkın lehine olarak verilmesi gerekmektedir.

 

  Yol yakınken bu ve bunun gibi yanlış uygılamalara son verilmesi dileğiyle.

 

 Seçimler yaklaşıyor.Demedi demeyin.