kadir evliyaoğlu
olay reklam sol
ufuklar koleji sol
Şanlıurfa
14 Haziran, 2024, Cuma
 • DOLAR
  32.50
 • EURO
  34.94
 • ALTIN
  2411.1
 • BIST
  10391.89
 • BTC
  66704.07$

Ehlen ve Sehlen Hoş geldin Ya On bir Ayın Sultanı /

28 Mayıs 2017, Pazar 10:30

Hoş geldin, başımızla beraber gözümüz üstüne geldin. Ey rahmet ve mağfiret ayı, belki yine sana karşı ev sahipliğimizi yapamayacağız. Belki kalbimizin en derin köşelerinde seni ağırlayamayacağız. Belki istediğin gibi ev sahipleri olamayacağız ama ne olur kızma bize, küsme, gönlünü dar etme bize. Bak ümmet parçalara bölünmüş, kafir tek millet, vurdukça vuruyor bize. Bir türlü ayılamıyoruz bir araya gelemiyoruz. Kardeşlik ruhunu ve şuurunu unuttuk. Belki sen bizi ayıltırsın ey aziz misafir.

Seninle birlikte bize gelen, bütün insanlığın kurtuluş müjdesi olan Kur’an-ı Kerim-i okuyoruz ama onunla amel etmiyoruz. Kurtuluş reçetelerimiz olan Kur’an’ı ya bir çiviye iliştirip evlerimizin bir odasına asıyoruz ya da kızlarımızın çeyiz sandığının bir köşesine yerleştiriyoruz. Kur-an’ı Kerim’in ilk emri olan ‘oku’ emrini ya anlamıyoruz ya da hesabımıza geldiği gibi davranıyoruz. Karşımızda koca küffar devletleri varken birbirimizle uğraşıyoruz. Eğer Allah kelamından bize vermiş olduğu mesajları anlamış olsaydık, karşımızdakiler mum gibi eriyip giderlerdi.

Ey gönüllerin sultanı, Ey Rahmet ve mağfiret ayı bizler hiçbir şey yapamayanlar, ellerinde silahları oruç tutup cephe de Allah için savaşan mücahitlerin yüzü suyu hürmetine inen Rahmet-i İlahiyeden nasiplenmek istiyoruz.

“Ramazan ayının gelişi ile kim sevinirse Allah (C.C) onun vücudunu Cehennem ateşine haram kılar” Evet biz senin gelişine seviniyoruz, feyzinden ve bereketinden faydalanmak istiyoruz. Ey şehr-i Ramazan bu niyette olan kulları bu dergâhın sahibi olan affetmezse hangi dergâha gideriz. Hangi kapıyı çalarız.

Bugün Suriye sınırında Türk kardeşlerinin kendilerine tanıdıkları imkânlar sayesinde çadırlarda gözünü açan, annelerin ahını işitmeyen Müslüman, yüzlerce Arap devleti gözyaşlarını içine akıtan dul kadınların ve yetim kalan kimsesizlerin haline sessiz bakıyor.  Bu yetimlere ve dul kadınlara Türk kardeşlerin sana kucak açmış, milyonlarca Müslüman seher vakti ellerini Rablerine açmış müminlerin hatırına bizi affet Allah’ım. Günahlarımızı bağışlasın, tuttuğumuz oruçlarımızı, yaptığımızı duaları kabul etsin.

Ya Rabbi bu mübarek Ramazan hürmetine bizleri affet. Diğer Müslüman kardeşlerimize gerektiği gibi yardım edemediğimizden bizleri yargılama. Affetmek büyüklerin şanındandır.

Sen şanı yüce ve her şeyden münezzehsin.

Ramazan ayınız hayırlara vesile olsun. ALLAH (C.C) Müslümanlara birlik, beraberlik ve şuur nasip etsin.

ALLAH’a emanet olun…