kadir evliyaoğlu
olay reklam sol
ufuklar koleji sol
Şanlıurfa
23 Haziran, 2024, Pazar
 • DOLAR
  32.82
 • EURO
  35.24
 • ALTIN
  2450.6
 • BIST
  10771.36
 • BTC
  64334.728$
Ufuklar

HRÜ’de TÜMTÜRKÇE Projesi Tanıtıldı!

HRÜ’de TÜMTÜRKÇE Projesi Tanıtıldı!
Harran Üniversitesi (HRÜ) ev sahipliğinde, TÜBİTAK tarafından desteklenen TÜMTÜRKÇE Projesi’nin tanıtım ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Bu proje, İlkokul Türkçe Dersinde Tümleşik Dil Becerileri Yaklaşımına Dayalı Öğrenme-Öğretme Süreci Tasarımı ve Geliştirilmesi’ni içeriyor.

TÜBİTAK’ın desteklediği bu projede, Millî Eğitim Bakanlığı, Manisa Celâl Bayar Üniversitesi, Osmangazi Üniversitesi ve Atatürk Üniversitesi paydaş olarak yer alıyor. Projenin tanıtım ve değerlendirme toplantısı, Harran Üniversitesi Rektörlük Senato Salonu’nda düzenlendi.

Toplantıya, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu, Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Nezir Gül, Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Eğitim Araştırmaları Daire Başkanı Dr. Yasin Elçi, Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, Haliliye İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Vural ve Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ahmet Demir, kurum ve kuruluşların temsilcileri, akademisyenler ve öğretmenler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu, Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Nezir Gül, Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu ve proje yürütücüsü Doç. Dr. Fatih Mehmet Ciğerci birer açılış konuşması yaptılar.

Açılış konuşmasında, Rektör Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu, bu projenin gençlerimizin dil becerilerini güçlendirmek adına büyük bir adım olduğunu belirtti ve bu tür projelere çok önem verdiklerini ifade etti. Güllüoğlu, “Üniversitemiz TÜBİTAK projelerinde bölgemizdeki tüm üniversiteleri geride bırakarak ilk sıraya yerleşmiştir. Harran Üniversitesinin Türkiye’nin en önemli üniversiteleri ile yarışır duruma gelmesi bizi mutlu etmektedir. Kurumlar arası işbirliğine çok önem veriyoruz. Üniversite şehrin lokomotifidir. Biz de üniversitemizi daha işlevsel hale getirmek adına bilim ve teknoloji ile ön plana çıkarıyoruz" dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Nezir Gül, Türkçe öğretiminde yeni yaklaşımların benimsenmesinin, milli eğitim alanında önemli bir gelişme olduğunu belirtti. Gül, bu projenin dil becerilerinin gelişimi açısından oldukça değerli olduğunu vurguladı.

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, “Öğrencilerimizin dil becerilerini geliştirmek için yapılan bu tür projeler, eğitimde kalitenin artması açısından büyük önem taşımaktadır. Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Harran Üniversitesinin gerçekleştirdiği bu projeye desteğimiz tamdır” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından, Proje Yürütücüsü Doç. Dr. Fatih Mehmet Ciğerci, proje hakkında detaylı bir sunum yaptı. Sunumda, dört temel dil becerisinin tümleşik bir şekilde öğretilmesi bağlamında, projenin önemi, özgün değeri ve ulusal çapta ne tür katkılar sunmayı hedeflediği ayrıntılı bir şekilde açıklandı.

Programda, Dr. Öğr. Üyesi Mesut Yıldırım, proje kapsamında geliştirilen ölçme araçlarına ilişkin bilgilendirme yaptı ve Öğr. Gör. Mehmet Nuri Öğüt, proje kapsamında geliştirilen dijital araç gereçlere ilişkin bir tanıtım sunumu gerçekleştirdi.

Program, soruların cevaplandırılmasının ardından toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

ysd yatay

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!