lisans koleji sol
lisans koleji
  • 10.05.2019
Şemsettin Kaya

Şemsettin Kaya

Trump ve kutsal davası ‘Evangelizm’

ABD Başkanı Donald Trump,islam coğrafyasını ikiye bölecek olan 'YÜZYILIN ANLAŞMASI' planını devreye sokarak adeta tüm Müslümanlar arasındaki büyük savaşın fitilini ateşlemeye kararlı görünüyor.

 

Amerikan Başkanı Donald Trump 'bundan bir süre önce Kudüs’ün isralin"in başkenti olarak ilan etmesinden kısa bir süre sonra da Golan tepesinin İsrail’e ait olduğunu deklere etmesinden sonra bu kez de İran ile ilgili aldığı ambargo kararı ve İran Devrim Muhafızlarını terör örgütü olarak ilan etmesi gibi kararları Ortadoğu’yu kan gölüne çevirme hesabı içeriyor!

 

Trump ABD başkanı seçildiği vakit şahsına yönelik "deli ve maceraperst bir lider" diyenler bilmiyorlar ki Amerikan siyasetinin gelmiş geçmiş en büyük liderlerinden biri  Donald Trump'tur. Zira Amerikan siyasi tarihinde  1947 yılında dönemin ABD Başkanı Harry Truman 'ın Sovyetler Birliği ve kominizme karşı uygulamaya koyduğu doktrinden sonra kendine has yeni bir doktrin oluşturan ikinci kişi olarak Amerikan tarihine geçen Donald Trump'dır.

 

Trump' ın Doktrindeki düşman ise İslam,ana hedefinde de ' Büyük İsrail Devleti' nin kuruluşunu hızlandırmak onun amentüsüdür. Bunun içinde Kudüs ve Golan’ın israil’e ait olduğunu tescil ederek adeta Siyonizme hizmet eden Evangelizm fikrini yürürlüğe koydu.

 

Donald Trump,kendisinden önce ABD Başkanlığı yapmış kişilerin Irak operasyonuna 7 trilyon dolar harcayarak ve üstüne üstlük de Ortadoğu’da dört bin askerini kaybettiği halde hiç bir şey elde etmediği tezini ortaya koyarak bu paranın Körfez ülkeleri ve Irak yönetimi olmak üzere tüm bölge ülkelerinden tahsil edeceğini aksi halde tüm bu ülkelerin rejimlerini yerle bir edeceğini Amerikan kamuoyuna bir tahahhüd olarak sunarak Amerika'daki seçimleri kazanarak şimdi bu vaadinin gereği olan EVANGELİZM'in gereklerini yerine getiriyor.

 

Donald Trump’un geçen  ay içerisinde İran ile ilgili olarak ele aldığı ve Türkiye dahil 8 ülkeye tanıdığı petrol ve doğalgaz alımı muafiyetine son vermesi kararının  altında yatan ana neden ise İran’ın petrol ve doğalgaz satışını ‘sıfıra indirme’ ve OPEC ülkelerini İran’a karşı tavır almayı içeriyor. Öte taraftan ise ABD petrol ihtiyacını Suudi Arabistan, Bahreyn, Irak ve darbe yaptırdığı Libya’dan karşılayacak sözleşmeyi de yaparak adete İran’ın dünya petrol piyasasına olan hakimiyetine son vererek ekonomik olarak İran’ı bitirmek için her oyunu oynuyor.

 

Yine aynı Trump Petrol üreten ülkeler işbirliği teşkilatı olan ve dünya petrol ihtiyacının çoğunluğunu karşılayan OPEC ülkelerini de tehdit ederek petrol ve doğalgazda indirim yapın tehdidi de İran’a yönelik bir hamle olarak aynı zamanda Türk-İran dostluğuna da zarar vermeyi içeren bir plan.Çünkü Türkiye doğalgaz ihtiyacının bir kısmınıda İran üzerinden karşılıyor.

İran ise ABD’nin bu hamlesine karşılık olarak  “Hürmüz Boğazını uluslararası kullanıma kapatırız” açıklaması ile cevap veriyor. Ancak böyle bir uygulama bölgede çok büyük bir kaosun çıkmasına yol açabilir. Çünkü Uluslarası boğazlar anlaşması gereğince bu bir savaş nedeni olarak sayılıyor!  İşte ABD Başkanı Trump’un da istediği tamda Burdur işte!!!

 

ABD asıllı stratejist FUKUYAMA’nın “ Trump bir emlak devi olabilir ve sonrasında şovmenliğini icra edebilirdi.

Ancak tüm bunlar onun için yeterli olmadı ve siyasete atılarak başımıza ve tüm dünyanın başına  bela oldu” tezini aklımıza getirirsek Trump’un dünya üzerinde yapmak istediğini kestirebiliriz. Tüm dünyayı cehenneme çevirerek kutsal amacı olan ‘EVANGELİZM’in gereğini yerine getirmek!

 

Evangelist Rahip Brunson’un Donald Trump’u kutsama sahnesini gözlerimizin önüne getirdiğimizde verilmek istenen mesaj çok önemliydi.

Dünyayı yöneten ‘gizli dünya devleti İsrail’in siyonizm düşüncesine sahip küresel güçlere “ arkanızdayız” diyerek önemli bir mesaj verdiler.

 

Evangelizmin iman ettikleri en önemli düsturlar Filistin’de kurulacak ‘Büyük Yahudi devleti’ ,Küdüs’ün İsrail’in başkenti olması ve Süleyman mabedinin inşası.

 

Donald Trump’un “Kudüs İsrail’in başkentidir”

açıklaması bu inancın birinci adımını teşkil eden en önemli olayın gerçekleştirilmesinin önünü açtı.

Evangelistlerin inancı Siyonizm fikri ile birebir örtüşür.

Nil’den Fırat’a büyük İsrail devletinin kurulması için savaşarak (armegedon savaşı) bu inancı yerine getirmek en büyük amentüleridir.

 

Evangelist inanca göre Yahudiler seçilmiş insanlardır.

Dünya’nın en önemli Evangelistlerinden biri olan ABD

eski başkanlarından George Bush’un ‘Tanrı, George Afganistan’a git ve oradaki teröristlerle savaş dedi.

Bende bınun gereğini yerine getirdim. Ardından,Irak’a git  ve orayı islah et dedi ve onun gereklerini de yaptım. Yine Tanrı bana Filistinlilere bir devlet,İsrail’e

güvenlik götür ve Ortadoğu’ya da barış getir.dedi.

Bende bunları yerine getirdim. Çünkü bütün bunlar için Tanrı beni görevlendirdi.” diyerek sapkın inancına

sözüm ona bir meşruiyet kazandırmak istiyor.

George Bush’un “Tanrı bana Filistinlilere bir devlet kur” sözünde bahsettiği devlet Filistin dışında bir devlet kurulmasını kastediyor. Burası da Ürdün veya Mısır olarak öngörülüyor. Yani dağdan gelip bağdakini kovma hadisesinde olduğu gibi.

Yine sözünü ettiği “Tanrı bana “George,Ortadoğu’ya barış getir.” derken Irak’ta 2 milyondan fazla müslümanı katletmesini sözüm ona o görevi Tanrı bana verdi diyerek Evangelist inancın ne kadar tehlikeli olduğunu ortaya koyuyor. Oysa ki yüce Allah

yüce kitabımız Kuran’ı Kerim’inde “ onlara, yeryüzünde fesat çıkarmayın, denildiği zaman,”,biz ıslah edicileriz.” derler. Şunu bilsinler ki,onlar bozguncuların ta kendileridir,lakin anlamazlar.” diyerek bu ve bunun gibi sapkın düşünce içerisindeki diktatör ve tiranları şiddetle ikaz ediyor.

 

Tıpkı George Bush gibi  evangelist inancının şuandaki en önemli temsilcisi sayılan  Donald Trump’da “Kudüs İsrail’in başkentidir” diyerek evangelistlerin en önemli amentüsünü yerine getirmenin birinci adımını atarak yeryüzünde fitne ve fesat hareketinin fitilini ateşledi.

15 Temmuz hain Fetö darbe girişimi ve Türkiye ekonomisinin bitirilmesi noktasında başrol oynayan Evangelist Rahip Brunson’un Türkiye’deki tutukluluk halinin sona ermesinden sonra ilk iş olarak Donald Trump ile görüşerek dünya evangelistlerine mesaj veren o meşhur dua fotoğrafı sıradan bir olay olmayıp aynı zamanda da Evangelist inancın ‘Edom’ dedikleri ve arz-ı mevcud inancının karşısındaki en büyük engel olarak gördükleri Türkiyeye’de mesaj vermek istercesine servis edilmiş bir karedir.

 Bunun için en büyük projeleri İran ile Türkiye’yi karşı karşı getirerek ‘Büyük İsrail Devletini’ müjdeliyorlar.

 

Kelime anlamı olarak Yunanca ‘müjdeleyen’ anlamına gelen ‘Evangelion’ sözcüğünden türeyen Evangelizm tarihi çok eskilere dayanır. ‘Augustinuscular’ tarikatına mensup Protestan bir papaz olan ve aynı zamanda da reformist kimliği ile de tanınan Martin Luther tarafından ‘Evangelist klise hareketi’ olarak 14.asır

sonlarında kurularak Avrupa’da taban bulan bir hareket olarak öne çıktı.

 

Dünyada 500 milyona yakın Evangelist olduğu tahmin ediliyor. En büyük Evangelist nüfüsu ABD’de ve yaklaşık 100 milyonluk bir yekünü içeriyor.

Dünyayı yöneten Evangelistlerin en önemlileri ve yürütücüleri Amerikalı politikacılardır. 1865 yılında

Amerika’da kurulan ırkçı  ‘Klu Klux Klan’ örgütünün taban bulduğu eyaletlerde evangelizmin çoğunlukta olması enteresandır.Bugün için Amerikan politikalarını belirleyen ve yöneten en büyük güç Evangelist politika ve politikacılardır. Nerede bir petrol ve enerji kaynağı varsa buralar Evangelistler tarafından işgal edilerek ‘yeni dünya düzeninin’ küresel şirketlerine peşkeş çekilmişlerdir.

 

George Herbert Walker Bush (baba Bush) ve George W. Bush (oğul Bush)’un Irak’daki yeraltı zenginliklerine çökmek için yaptıkları planlar hep evangelistlerin sık sık uyguladıkları politikalardır.

 

Dünyanın en önemli Evangelist politikacıları arasında

John F. Kennedy,Jimmy Carter,Henry Kıssınger,

Billy Graham,Ronald Reagan,George Herbert Walker Bush, George W. Bush ve şuandaki en önemli temsilcileri ABD Başkanı Trump ve yardımcısı Mike Pence’dir.

 

Dünyayı yöneten Evangelistler aynı zamanda da ABD’de özellikle Pentagon ve küresel petrol şirketleri içerisinde çok etkinler ve neocon politikaları ile de bilinirler. Bir zamanlar Türkiye’de Fetönün Ordu içerisinde etkin olmaları tesadüf olabilir mi ? Yoksa bu örgütün içerisinde de Evangelist fikre yakın etkin isimler mevcut mu ?

 

15 Temmuz darbe girişiminin ana üssünün ve planlarının İncirlik üssü olarak basında yer alması bir tesadüf olmasa gerek!

 

Ez cümle Donald TRUMP için “deli ve maceraperest” diyenler aslında çok büyük bir yanılgı içerisindedir.

Trump ve en yakınındaki siyonist danışmanlarının  derin strateji dolu politikaları ile şuanda dünyayı elinde oynatarak ‘Büyük İsrail Devletinin’ kurulmasını hızlandırıyor.!


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.