lisans koleji sol
lisans koleji
  • 12.04.2018
Şemsettin Kaya

Şemsettin Kaya

Halka hizmet bu olsa gerek

Tarihsel,coğrafik ve jeopolitik konumu itibarıyle Şanlıurfa için bir eksiklik olan ve bu eksikliği gidermeye yönelik olarak inşa edilen  '11 Nisan Fuar alanı kompleksi' hizmete açıldı.

Açılışının  Şanlıurfa'nın düşman işgalinden kurtuluş tarihine denk getirilmesi  ve fuar merkezi ile aynı adı taşıyan 11 Nisan'da gerçekleştirilmesi de oldukça anlamlıdır.

Bölgenin en büyük fuar alanı özelliği taşıyan ve Şanlıurfa'ya çok önemli bir vizyon katacak olan

bu muhteşem  kompleks şanlı şehrimize hayırlı olsun.11 Nisan fuar merkezinin hizmete girmesinden sonra  artık tüm Urfalı siyasetçi, bürokrat,akademisyen ve işadamlarına düşen yurtiçi ve yurtdışında düzenlenen tüm Uluslararası fuar etkinliklerine katılan inşaat, makina,tarım-hayvancılık ve daha bir çok sektörde faaliyet gösteren firmaları şanlı şehrimize çekmek olmalı. Bu iş için de Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere Harran Üniversitesi ve bünyesinde faaliyet göster gösteren Tekno-kent başkanlığı, Sanayi ve Ticaret odaları ve bazı Stk'lar el birliği ile Ar-ge ve İnovasyon çalışması yaparak şehrimizi İzmir, Samsun,Antalya,Konya,Kayseri ve Gaziantep gibi bir fuar merkezi  haline getirmeliler.

Bugün şayet Antalya'da 'otelcilik fuarı' Konya'da ve

Bursa'da 'tarım fuarı' nasıl markalaşmış ise bizim ilmizdeki tüm birimlerin de birlikte yapacağı Ar-ge ve İnovasyon faaliyetleri ile arkasına 1.kuvvet  görsel ve yazılı medya' yı da alarak Şanlıurfamızın bu yeni vizyon projesini ticari ve ekonomik alanda tanıtımını yapmalarıdır.

Şanlıurfa'nın coğrafik yapısı ve geçmişten gelen onbinlerce yıllık köklü tarihi itibariyle yapımı biterek  hizmete giren '11 Nisan fuar merkezi ilimiz için

büyük bir şanstır.

Türkiye'nin her yıl yurtdışında katıldığı yüzlerce fuar organizasyonlarında bir çok firmalar ülkemize milyarlarca avro katma değer sağlamaktadırlar.

Bu paydan neden şanlı şehrimiz urfamız da  nasiplenmesin. Komşu ilimiz Gaziantep'de her yıl düzenlenen fuar organizasyonlarından milyarlarca dolarlık katma değer girdisi sağlanmaktadır.

Özellikle halı sektöründe Gaziantep dünyanın en önemli firmaları ile rekabet edecek konuma geldi.

Şanlıurfa sanayisinin gelişmesi ve yurtdışına ürün ve hizmet satışındaki artış ve rekabetin global anlamda artabilmesi için 11 Nisan fuar merkezi ve bu tür ihtisas fuarları bir kazanımdır.

Çağımız  rekabet çağıdır. Bu sebepten ötürü firmalar ve kurumlar dinamik, esnek, yaratıcı, uyumlu ve dünyayı takip etmek zorundalar.

Bugün artık hantal,yavaş ve rekabet gücü olmayan firmaların ayakta kalma şansı pek azdır.

Küresel ölçekte bunca yaşanan rekabet içinde başarılı olabilmek için oyunu kurallarına göre oynamak ve bazı pazarlama yöntemlerini de iyi bilmek zorundasınız.

Pazarlama yöntemlerinin en önemlisi iyi organize edilmiş ihtisas fuarlarıdır. Profesyonel organize edilmiş fuarlara doğru alıcılar gelir ve tüm alanlarında ihtisas sahibi şirketler katılımcıları bir araya getirerek firmaların yüksek teknolojilerini pazarlama noktasında rekabeti de beraberinde  getirir.Bu nedenle ayağımıza gelen bu fırsatı tepmeyelim ve artık siyasi çekişmeleri, siyasi ayak oyunlarını, iftira ve karalama kampanyalarını bir kenara bırakarak şehrimize yatırım anlamında bir şeyler yapmak isteyenlerin önünü açalım.

yatırımlara karşı olmak Şanlıurfamıza çok şeyler kaybettiriyor.Gönül istiyor ki ;Türkiye'nin en genç nüfusuna sahip şehirlerinden biri olan  şehrimiz yatırımlar ile coşmalı ve tüm siyasetçileri ve bürokratları ile Ankara'da tek yürek olarak Urfamızı temsil etmeleridir.

Bu nedenle Şanlıurfamıza bu projeyi kazandıran ve iki yıllık Büyükşehir belediye başkanlığı sürecinde bir çok mega proje ile şehrimize vizyon kazandıran

Nihat Çiftçi ve ekibine teşekkür ederim.


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.