lisans koleji sol
lisans koleji
  • 27.08.2020
Şemsettin Kaya

Şemsettin Kaya

Fatih Portakal'ın istifası üzerine...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Fox Tv'nin eski anchorman'ı Fatih Portakal'ın dostluklarının eskiye dayandığını kendileri söylüyorlar. Portakal'ın arasıra İmamoğlu'nu bombalamasına bakmayın yakında birileri Fatih portakal'a "portakal ortaya çık" derse ve eskiden olduğu gibi bu ikilinin birlikte olması gerekiyorsa, eninde sonunda birileri tarafından bir gaye uğruna biraraya getirtilerek yolları tekrar kesişebilir.!

Bakmayın siz Portakal'ın "bir süre dinleneceğim ve fox Tv'den ayrılıyorum" demesine Çünkü İmamoğlu'nun siyasete girişi (Beylikdüzü Belediye Başkanı olup akabinde de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesi veya seçtirilmesi) tesadüf değil ve bir plan dahilinde yürütülmüş bir ince planı içeriyor!!!

Türkiye siyasetinin yolu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığından geçiyor. Bugün Cumhurbaşkanı makamında oturan ERDOĞAN'ın da siyasi geçmişi ve adım adım bu makama gelmesi uzun bir çalışmanın neticesiydi ve Halk nezdinde bu isim sevildi ve tutuldu.!

Şimdi siyaseti dizayn eden saikler 2023 sonrasını yani Erdoğan sonrasında "kimi veya kimleri getire bilirizin" hesabını yapmaya başladılar. Bu 'kimler' arasında Ekrem İmamoğlu ismi de var! İmamoğlu şimdiden çalışmaya başlayarak kozaları örmeye başladı.!

İşte Fatih Portakal'da bu işin medya ve propaganda kısmında yeralabilir:!!! Şimdilik dinlenerek kondisyon depoluyor.

Sahi Ekrem İmamoğlu'nun Kasım 2019'da İngiltere merkezli 'Chatham House' ziyareti ve yine eylül 2019'da İstanbul'da Çin'in 70.kuruluş resepsiyonuna davet edilmesi ve altının çizilmesi gereken "şehrimizi Çin'li dostlarımız için hazırlayacağız" sözünü ne anlama geliyor?

Ekrem İmamoğlu İBB olarak, uluslararası ilişkilerde hem Çin Halk Cumhuriyeti ile hem de diğer ülkelerle iyi ilişkiler kurmayı hedeflediklerini belirterek “Dünyanın tüm bölgeleriyle çok boyutlu aktif ilişkiler geliştireceğiz. Güçlü iş birlikleri kuracağız. Halklarımızı ve kültürlerimizi birbirlerine daha da yakın hale getireceğiz. Belediyemizin en yoğun ilişkilere sahip olduğu ülkelerden biri olan Çin Halk Cumhuriyeti ve şehirleri, bu yeni dönemin en önemli aktörleri olacaktır” dedi. Konuşmasını, Çince “iyi akşamlar” demek olan, “vanşang hao” cümlesiyle tamamlayan İmamoğlu'nun davetlilerden büyük alkış alması ayrıca altının çizilmesi gereken bir hadise!

Bu resepsiyonda Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'de onur konuğuydu.!

Acaba İmamoğlu küresel güçlere ve dünyayı yöneten ve osmanlıyı yıkan 'Chatham House' gibi siyonist kuruluşlara "ben sizinle her konuda işbirliğine hazırım" diyerek göreve talip olduğunu mu deklere ediyor.!

Şüphesiz ki 'Dünyayı yöneten küresel güçlerin' birden çok kişiyle de temas ettiğinin altını çizmekte de fayda var!!!

Chatham House'cılar ve küresel egemenler Ak Parti içerisinde de Erdoğan sonrası hesap yapanlarla çok yakından ilgileniyorlar!

Siyasetin yolu İngiltere merkezli 'Chatham House' ve küresel güçlerden geçiyor.

Sahi Wikilieaks belgelerinin Türkiye bölümünde ismi geçen ve Erdoğan'a alternatif olarak pohpohlanan siyasetçiler kim?

Kısacası siyasette tesadüf yoktur ve planlananlar uygulamaya sokuluyor. Siyonistlerin ve küreselcilerin kendilerini iktidara getireceklerine inananlar Ortadoğu'daki hadiselerden pay biçmelidir.Eğer düşmanın sana birşeyler vadediyorsa bunun bir bedeli vardır.

Şüphesiz ki Siyasetin doğasında brütüslük varolan bir olgu olup bunu son yıllarda en çok yaşayan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bizatihi kendisidir.

Allah siyasetçilere ve ülkeyi yönetenlere feraset versin zira siyaset ateşten bir gömlektir.!


MAKALEYE YORUM YAZIN
erjan erjan 23.09.2020

ilk secimde Chp iktidar, Ekrem abi de cumhurbaskanimiz olacak.Simdiden kendini buna hazirla

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.