lisans koleji sol
lisans koleji
  • 12.11.2020
Mustafa Kaplan

Mustafa Kaplan

KARANLIKTA YÜRÜMEK

Esen bir rüzgârın;evrenin çeşitli yerlerinde uçuşup duran iki hodrojenle,bir oksijen atomunu kulaklarından yakalayıp, onları birleştirerek suya çevirmesi sizce olabilir mi?

Hazır Atomdan söz etmişken,küçücük gövdesinin içine yerleştirilen çekirdek, nötron ve  protonların aksine çekirdeğin dışında kalmayı tercih edip,bulut kümeleri gibi çekirdeğin etrafında sonsürat hareket eden elektronların bir rastlanı sonucu  çarpma gibi bir eylemi gerçekleşirmesi akabinde neler olabileceğini hiç düşündünüz mü peki?

Cevap basit aslında...!
Ne olacak canım;alttarafı bir "Atom bombası "İşte...

Uzadığı zaman tukaka yapıp kestiginiz tırnaklarınızın her birini inşa eden onca hücre ve o hücreleri inşa eden  sayısız atomları nasıl yorumlamalı?

Baş ağrınızdan muzdaripsiniz.Aspirin  almak için bir ezcaneye koştunuz...O da ne!..Sizi görünce birden sözkonusu aspirinin terkibinde görevli;ama ayrı yerlerde duran maddelerin anında laboratuvarda işlenerek kendilerini bir sentez halinde ağrılarınıza  deva olarak taktim etmeleri düşünülebilir mi?..Elbette hayır!..

Materyalistlerin; evren ve içindeki herşeye biçtikleri bu tesadüf statükousuna karşlılık; mevcudatın lisan-halleriyle şöyle seslendigini kalp kulağıyla duymak mümkün...

Şöyle ki"Ey materyalizmin kesafetinde yolunu saşırmış bedbaht yolcu veya yolcular!Aklınızı başınıza alın!Uçuruma doğru baş aşağı gitmektesiniz.Biz hepimiz tek, ve sınırsız gücü olan Allah'a bağlıyız,ona itaat ederiz.Bizi çekip çeviren odur.Daha fazla geç olmadan iman nurlarına tutunup,Allahın ateşe قُلْنَا يَا نَارُ كُونِي بَرْدًا وَسَلَامًا عَلَى إِبْرَاهِيمَ ﴿٦٩﴾
69.Kulnâ yâ nâru kûnî berden ve selâmen alâ ibrâhîm(ibrâhîme).
“Ey ateş! İbrâhîm (A.S)’a (karşı) soğuk ve selâmet (zararsız) ol.” diye buyurduğu gibi;  gafletin karanlığından çıkmak için cehd edip, bu ayetin lütfuna mazhar olun...


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.