lisans koleji sol
lisans koleji
  • 04.07.2020
Mustafa Kaplan

Mustafa Kaplan

KARANLIK İTTİFAK

Bunun kimmiş müttefikleri,hemen söyleyeyim...

  Biri, ilk Hristiyan Siyonist William Hechler; diğeri Yahudi Siyonist Teodor Hrzl ... Kafa kafaya verip;insanlığın başına bela açmak gibi bir misyon yüklenen bu simaları çoğunuz biliyorsunuz sanırım.

 

Siyonist kongreye oy kullanmayan delege olarak Teodor Herzellin davetine icabet eden Willamın yaşantısı ile ilgili detaylar vererek siz değerli okuyucuları fazla yormadan kısaca değin meyi uygun buldum.

Armagedon'nu ( Kıyamet savaşı)  Yahudiliği ve Hristiyanlığı tüm dünyada egemen kılmak için bir kurtuluş olarak gören;bu konuda doktrin  üreten ikilinin nasıl bir halet-î ruhiye içinde oldukları az çok tahmin edilebilir.Şu an onların yolunda giden çok sayıda havarileri  olduğunu bilip ona göre strateji belirt menin  İslam ülkeleri için elzem olduğunu söylemek abesle iştigal olmasa gerek.

 

Hz İsa'nın yer yüzüne gelmesi için Ortadoğu'nun karışması ve kutsal topraklar dedikleri Arz-ı Mevudd'a  (Vaat edilmiş topraklar) Yahudilerin yerleşmesi,aynı zamanda Edom'un(Türkiye )fethi gerekiyor.Evangelistlere ait bu sapkın inanışlar Yahudi ve Hristiyan dışındaki her kes için tedhiş, kan ,ölüm ve göz yaşı olacağına dair bir idrak tesis edilmelidir.

Hristiyan ve Yahudiler; Tanrının diğer dinlerden olanları önemseme diğini üstün ayrıcalıkl'arın  kendileri  için geçerli olduğuna inanıp,bu inançlarını gerçekleştirmek adına paradigma'lar icat edikleri malumunuz.

 

Çoğunuzun bildiği "Evanjelizm"hakkında kısaca bir hatırlatma yapayım isterseniz.İçinde her iki dine ait Siyonist ideali barındıran,o yöndeki politikalarla  hedefine ulaştırmayı şiar  edinenlerin esin kaynağı Matta,Markos,Luka ve Yuhana'nın yazdıkları İncil olup,buna Tevrat ve Zebburda dahil edilerek,Hristiyan otoriterler tarafından kabul edilen,Türkçe karşılığı Tanrıyı Kıyamete zorlamak olan akımın; Müslümanlar içinde bile tarafları olduğu söylenebilir.

 

Toplumsal hassasiyetten beslenen,Yahudi ve Hristiyan olmayanlar arasında tefrika kaynaklı projeler üreterek din,dil,ırk, mezhep gibi benzeri  kavramların arkasına saklanıp, fitne çıkaran bu şer odakların tek amentüsü bu söz konusu yayılmacı düşüncedır . 

Mikser gibi habire Orta doğuyu karıştırmaların yegena hikmeti de bu olsa gerek. En çokta Türkiye'nin onlar için 
bu konuda engel teşkil ettiği'nin bilindiğidır 

 

 Her ne kadar Trump'un kameralar önünde Kudusü İsrail'in başkenti ilan edip, imza atmasını şov gibi algılayıp,"Delidir,ne yaparsa yeridir"diye düşünsek te ;bunun hiçte öyle olmadığı, gayet aklı başında,her şeyi bilinçli yaptığı göz ardı edilmemelidir.

Siyonistler ve Avangelist'ler'in  Trumpa  bir kurtarıcı gözüyle baktıkları,hatta Trump'un onların projesi olduğu muamma değil.

 

Bu tehlikenin bertaraf edilebilmesi için her İslam ülkesinin; özellikle Türkiye'nin üstüne düşeni hakkıyla yapması gerekir.Tefrika yerine; tevhidin tesisi için Elele vererek,bu bilincin korunmasına gayret edilmelidir. Unutulmamalı ki tefrika vahdeti bozar.Allah korusun böyle bir durumla karşı karşıya kalmamız bir beka sorununu dahi tezahür ettirebilir.

 

Üstünlüğün takva'da olduğu ile ilgili Kur'an'da bir deklarasyon söz konusu olduğuna göre;ırkçılığın ancak ve ancak düşmanların işine yaramak'tan öte birşey olmadığını, toplumsal literatürde silinmesi durumunda  tehditlerin minimize edileceğine inanıyorum.

 

Bence  Ortadoğu'da olabilecek bir yapılanmaya Türkiye gibi güçlü bir devletin liderlik yapması bu coğrafyada yaşayan herkes için bir selamet vesilesidir.


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.