lisans koleji sol
lisans koleji
  • 09.07.2020
Mustafa Kaplan

Mustafa Kaplan

İSTANBUL ANTLAŞMASI ve AHLAKİ YOZLAŞMA

LGBT.Türk ve İslam literatüründe kesinlikle yer alamayan, alınması mümkün olmayan, olmayı asla gerektirmeyen,örf adet ve geleneklerimize son derece aykırı ve bir kadar da  tenakküzi bir yapılanmadır.

Bir ülkede her türlü gelişmenin önünü  açmakta etkin rol oynayan dini ve milli değerlerle ilgili bir dejenerasyon'nun söz konusu edilmesi,bir takım ahlaki çöküntüler'in yaşanmasına nedendir.

Bu durum,o ülkenin beka sorununa menfi yönde müessir fiillere kucak açabilir.

Bu konunun yer yüzünde hiç bir toplumun  kabulüne kolaylıkla sunulamayacağı gibi; yaratılış kurallarına aykırılığı ile de tam sapkın bir teşekkül dür .

Buna benzer sapkın yaşam biçimlerine sahip eski kavimlerin helak olup,yok oluşları ile ilgili çokça ayetlerin Kur'an-ı Kerim'de geçtiğini her müslüman biliyor sanırım.

Gerçek İslam ahlakına  entegre edilmiş bir milletin;bu tür gayr-ı ahlaki tutum ve davranışları şiddetle red edeceği gün gibi aşikârken; hangi akıl cihetiyle İstanbul'da yapılan bu antlaşma,yine neye istinaden ve neye göre imzalandı anlamakta güçlük çekiyorum.

Salt cinsiyet üzerinde kurgulanmış, tamamen İslami olmayan bir aklın ürünü olan bu paradigmanın; İstanbul'da vücut bulması,Türkiye'nin de bu yönde imzada katkı sunması,yüce ecdadımızın kemiklerini sızlatacak türden.

Oysa Batı'nın İslam'dan  öğrendiklerini tarihi veriler ışığında görebilir, öğrenebilirsiniz. Şahsım adına söylüyorum; kendi milli değer ve kültürümüzün;bir başkasının aklına veya kültürüne ihtiyaç duyulmayacak kadar yeterlidir.
 
Bu konuda Bediüzzaman hazretlerinin dediği gibi"Ulaşmaz dest-i edeb-i garb-ı hevesbâr-ı hevâkâr-ı dehâdâr
De’b-i edeb ebed-müddet Kur’ân-ı ziyâbâr-ı şifâkâr-ı hüdâdâr.”

Batı’nın heves saçan,nefsani işlere dayalı dahiyane edebiyatı; Kur’an’daki sonsuz Nur saçan,saf ve hidayete erdiri’ci tarzına sahip olan edebiyatına ulaşamaz.

Yüce Rabbimiz bizi Kur’an’î edeplendir’meyle edep’lendirmeyi nasip etsin İnşallah!


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.