lisans koleji sol
lisans koleji
  • 26.04.2021
Mustafa Kaplan

Mustafa Kaplan

İFTİRA (Sözde Soykırım)

Şer odakları ve işbirliçileri,geçmişte olduğu gibi; şimdi de Türkleri karalayıp,TÜŔKİYE'NİN gelişip kalkınmasını istemedikleri gizli yahut aleni ortadadır.

Türk Devleti var oldukça da, bu kin ve düşmanlık devam edecektir.

Dönüp aynaya bakamayacak kadar hayasız olan bu devletlerin,yakmaktan imtina etmedikleri ve hiç bir zaman da etmiyecekleri  fitne ateşini,bulduklarını zan edip, bir takım uydurma argümanlarla alevlendirmeyi kendilerine şiar edineceklerdir.

Bile bile tarihi inkar edip,ortaya mesnetsiz savlar ileri sürmeleri ;onların ne kadar riyakar,ne denli hain olduklarnı ortaya döküyor zaten.

Söz konusu bir tehcir  yaşanmışsa da;soykırım gibi bir durumun söz konusu olmadığı tüm tarihi verilerle sabittir.

1878'e kadar Türklerle,Ermeniler arasında bir dostluğun süregenliğinden bahs edildiği, Osmanlı tarafından yüzyıllarca millet-i sadıka olarak kabul edilip, değer gördükleri kesin belgeler ışığında görmek mümkündür. 19.yüzyılın ikinci yarısında itibaren zayıflayan Osmanlı idaresine karşı, Avrupanın Şark meselesi politikaları ve Fıransız Devriminin körüklediği milliyetçilik cereyanları, Ermenilerin Osmanlı idaresine karşı ciddi sorun teşkil ettiği yadsınanmayacak bir gerçektir.

1877 -78 Osmanlı-Rus Savaşı(93Harbi) ve bunu takiben, imzalanan Ayastefanos ve Berlin andlaşması; Türklerle Ermeniler arasındaki ilişkilerin dönüm noktası oldu.

Ermeni sorunununa siyasal bir boyut kazandıran işte bu savaştır...1.Dünya savaşında Fransa,İngiltere, Rusya gibi Emperyalist ülkeler arasında vuku bulan her çekişmede,bu  sorun sürekli   temcit pilavı gibi Osmanlı Devletinin önüne servis edilmiştir.

 

Evet ,Osmanlı tarafından bir tehcirin uygulanmış olduğu doğrudur;lakin bu tehcirin haklı gerekçelerini göremeyip,bir gaflete düşmenin hiç bir izahi boyutu yoktur.

Rus ve Balkan milletleriyle yapılan savaşlar sonucunda ,Balkan ve Kafkasya'dan Anadolu'ya çok sayıda göçler yaşanıp, müslümanların yollarda acımasızca katl edildikleri henüz hafızalarda tüm tazeliğiyle duruyor.

Asıl,Ermenilerin çok sayıda Türk'ü öldürdüğü, o dönemi anlatan vesikalarda bulabilirsiniz.

Osmanlı; bu sözde soykırımı hiç bir zaman yapmadı;yaptı diyenlere; Osmanlı Arşivine giden yolun onlar için her daim açık olduğu deklare edilmeli.

1.Dünya Savaşı sonrasında Sevr Antlaşmasıyla Türkleri bin yıllık vatanından atmaya çalışan Emperyalistlerin tüm planlarını bozarak çağdaş, modern,uygar ve millet eğemenliğine dayalı "Tam Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti"ni kurmayı başaran Mustafa Kemal Atatürk'e çok şey borçlu olduğunu bu aziz millet hiç bir zaman unutmaz,unutmayacaktır.

Amaçları;Türk Devletini yıpratıp,zayıflatmak olan  Emperyalist Devletlerin bu yöndeki çaba ve uğraşıları, onların beklentileri doğrultusunda hiç bir zaman tecelli etmeyeceğinin bilinmesi gerekir.Bu attıkları iftiranın  kendilerine müfteri bir kimlik kazandırmaktan öte olmadığını ergeç anlayacaklardır.


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

HABER ARŞİVİ
ÇOK OKUNAN HABERLER