lisans koleji sol
lisans koleji
  • 04.05.2020
Mustafa Kaplan

Mustafa Kaplan

Hipotez!

"Covid_19 Gizemi"

Günlerdir dünya bir virüse takmış gidiyor...

Ekranlarda boy boy kendini bilim adamı diye lanse eden, çözümsüz çözüm üretmekten başka bir şey yapamayan aklı karışık adamlar görüyoruz.

Kimsenin aklına ne himmetse, bu virüsün birden bire ortaya çıkıp fırtınalar estirmesinin perde arkasına bir göz atmak gelmiyor galiba...

Biz böyle elimiz kolumuz bağlı,  çaresiz bir bekleyiş içinde kıvranırken; birileri sanki bundan memnun, bıyık altından gülüyor gibi geliyor bana Aslında Tarihi veriler ışığında bu konu üzerinde bir fikir yoğunluğu tesis edilirse, birtakım bulguların, bize bir adresi işaret edebilir.

Bu konuyu açmadan önce, Yahudi ilahiyatçıların, Tevrat’tan 2000 yıl sonra yazmış oldukları Talmut hakkında kısaca bilgi vermek istiyorum.

Musa peygamberin Sina bölgesinde bulunan Tur dağında kendisine tebliğ edilen vahiylerin yanı sıra, yine Allah tarafından kimseyle paylaşılmamış sözlerinin olduğu, bu sözlerin bilahare Yahudi ilahiyatçılar tarafından yazılarak Tevrat'ın yanı sıra kutsal kitap olarak sunulmasıdır.

Talmud denilen bu kitap, (İbranice: תלמוד), Yahudi medeni kanunu, tören kuralları ve efsanelerini kapsayan dini metinlerdir. İbranice lamad (öğrenmek)

Burada Talmud ve içerdiği yasaları maddeler halinde uzun uzun anlatıp; canınızı sıkmak istemiyorum. Sadece bir maddesini öğrenmemiz bile, bizi Yahudiler hakkında az çok fikir sahibi yapabilir.

Kitapta, Yahudiler dışında kalmış, Yahudi olmayan herkes Yahudilerin kölesidir. Bu durumda efendi Yahudi olduğu için; sahiplendiği kölesine dilediğini yapmakta serbesttir. Ona tanınan bu üstün ayrıcalığın yegâne kaynağı Talmut yasalarıdır.

Onlara göre; dünya nüfusunun çoğunluğu gereksiz ve elit bir azınlığın yani Yahudilerin haklarını gasp etmektedir.

Yeryüzündeki tüm kaynakların, bu Yahudi olmayan çoğunluğa bırakılması Talmud yasalarına aykırıdır ve bunlardan alınması gerekir.

Bu durumda bahse konu virüsün ister istemez bazı şüphelerin odak noktası olması kaçınılmaz olabiliyor.

Yine bazı söylentilere göre Yahudi bilim adamlarınca icat edilen virüsün, bu amaç doğrultusunda Yahudi ırkı hariç; bir biyolojik kitle imha silahına dönüştürme ihtimali olabilir.

Peki, İsrail bundan muzdarip midir elbette... Ama bazen yarattığınız canavar tarafından yok edilebilmeniz ihtimal dışı değil diye düşünüyorum.

Burada Çin'in de bu şüphelerden uzak kalındığı pek söylenemez tabi ki... Bu virüsün yegâne mucidi onlar olduğu tüm dünya biliyor zaten. Acaba diyorum; icat edilen bu virüsün, Yahudi bilim adamlarınca genetik yapısıyla oynanıp, amaçları doğrultusunda bir canavara dönüştürme söz konusu olabilir mi?

Her fırsatta nükleer silah yapıyorlar diye bahaneler üretip Ortadoğu ülkelerini işgal etmek için dâhiyane planlar yapan Amerika; ellerinde, yukarıda anlatılan konuyla ilişkin kesin bir bilgi bulunsaydı, bu ülkeler hakkında ne gibi icraatları olacaktı merak ediyorum.

Yâda kim bilir, belki de bu belânın tek müsebbi bizzat Amerika'nın ta kendisidir.


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.