lisans koleji sol
lisans koleji
  • 06.11.2020
Mustafa Kaplan

Mustafa Kaplan

GÖLE MAYA ÇALMAK

Bu İzmirdeki deprem de, her zaman olduğu gibi yine muhalefetle iktidarı karşı karşıya getirdi...Bir tartışmadır,bir kavgadır sürüp gidiyor...Peki tüm bu olumsuzlukların siyaset arenasında yaşanılır olmasının bu millete bir ķârlı getirisi var mıdır;yok!..

Ne peki?..Bugün böyle bir günde herkesin tek yürek olması gerekmiyor mu?..Bugün bu birliktelik sağlanmasa, daha ne zaman sağlanacak?..

Karşılıklı suçlamaların felakete düçar olmuş bunca insanın yaralarına merhem olamayacağı gibi;onları daha çok teessüre boğacaktır.Bu da  gerek iktidar'ın;gerek muhalefet'in olsun; puanlarını düşürecektir...

Yok seksen yıl önce falananca ikdar  şöyle yapmış;yok filanca muhalefet böyle yapmış, gerek yok tüm bunlara...Geçmiş; geçmişte kaldı artık...Bunları gündeme getirmenin hiç kimseye bir yararı yok...Milletin bunca derdi çilesi varken bunlara kafa yoracak zaman mı Allah aşkına!.

Zaten dertleri başından  aşkın garibanların;kavga yapıp daha fazla germeyin bu milleti!..

Depremzedeler için bir iyileştirme konusunun ivme gerektirdiğini dile getirmek abesle iştigal değil kanımca...

Elbette iktidarla;muhalfet arasında yaşanacak siyasi çekişmelerin süregenliği demokratik sistemlerde olağan görülür; buna bir itirazımız yok.İtirazımız; bu kavgalar konusunda iki cepheden topluma yansıyacak  olumsuz iz düşümleridir.

İçinizden"Bir akıllı sen misin "diyen  çıkabilirse de;benimkisi göle maya çalmak gibi bir şey işte...

Bende her duyarlı vatandaş gibi ülkemin  ve onu çepeçevre kuşatan  sıkıntılardan kurtulmasını istiyorum.Hal böyle olunca da İster istemez  ajitasyon gibi böyle bir konjonktür kaçınılmaz oluyor.

Konumları ne olursa olsun;her siyaset erbabının en az bizim kadar onlarında ülkelerini sevdiklerine iman etmiş biriyim.Hani gönül isterdi ki  öznel hissiyatlarını bir kenara bırakıp,ülke sorunlarını çözebilmek babında fikir birliği yapsınlar;yada en azında öyle bir vizyon sergilesinler.

Umarım bu dediklerim olur da,bizde huzur denilen  kavramın nimetletinden nemalanırız...Herkese mutlu hafta sonları!..


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.