Lisanss
dclisans
  • 27.11.2018
Müslüm  Abacıoğlu

Müslüm Abacıoğlu

AK Başkan adayımız; BEYAZGÜL

Muhterem Kardeşlerim…

Mahalli seçimler yaklaşıyor ve nihayet Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Şanlıurfa’nın da aralarında bulunduğu 40 ilin Belediye Başkan adaylarını açıkladı ve ilk nasihatını/talimatını da sahneye davet edip hatıra fotoğrafı çektirmeden verdi bile…

Efendim;

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Belediye Başkanı Adayları Tanıtım Toplantısında; “Şehirlerimizin kronikleşmiş sorunlarını tek tek çözerken, diğer taraftan belediyeciliğe yeni bir bakış açısı kazandırdık” diyerek adayları alfabetik sıraya göre açıkladı. Birkaç gün öncesinden tahmin edilse de televizyon karşısında nefesler tutuldu adeta ve Reisin Şanlıurfa adayını açıklaması beklendi. Nihayet sıra Siirt iline geldiğinde her nedenle ise açıklanmadı ve devam etti. “Şanlıurfa’da mı açıklanmayacak” diye düşünürken Reis, “Şanlıurfa” diyerek seslendi ve “Adayımız Zeynel Abidin Beyazgül. AK Parti eski il Başkanımız” diyerek adayımızı, Milletvekillerimizi, il Başkanımızı ve mevcut Belediye Başkanımızı sahneye davetti. Onlara da ilk nasihatı verdikten sonra hatıra fotoğrafı çekilerek aday tanıtımına devam edildi.

 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen AK Parti Belediye Başkanı Adayları Tanıtım Toplantısında, “Bir taraftan şehirlerimizin artık kronikleşmiş sorunlarını tek tek çözerken, diğer taraftan da belediyeciliğe yepyeni bir bakış açısı kazandırdık. Bakınız, bizim bu konudaki formülümüz gayet basittir. Biz, milletimizin aklını çelmenin değil, gönlüne girmenin peşinde olduk. Yeni dönemin en önemli özelliği hizmet belediyeciliğini gönül belediyeciliği ile daha üst bir noktaya taşıyacak olmamızdır. Ecdadımız 'Şerefül mekân bil mekin' yani 'bir şehri aziz kılan o şehrin sakinleridir' diyor. Esasen biz millet olarak şehircilik konusunda köklü bir müktesebata ve geleneğe sahibiz. Şairlere ilham olmuş, masallara mekân olmuş şehirlerimiz bulunuyor. Her biri birer açık hava müzesi zenginliğindeki şehirlerimiz her şeye rağmen ayaktadır. Ülkemizin son bir asrında yaşadığı sıkıntılar, insanlarımız gibi şehirlerimizi de yormuş yıpratmış, karakterinde derin yaralar açmıştır. Biz göreve geldiğimiz andan itibaren AK Parti olarak hem hükûmette, hem mahallî idarelerde işte bu asırlık ihmalleri gidermenin mücadelesini verdik. Bir taraftan şehirlerimizin artık kronikleşmiş sorunlarını tek tek çözerken, diğer taraftan da belediyeciliğe yepyeni bir bakış açısı kazandırdık. Bakınız, bizim bu konudaki formülümüz gayet basittir. Biz, milletimizin aklını çelmenin değil, gönlüne girmenin peşinde olduk” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Partinin tıpkı hükûmet yönetiminde olduğu gibi belediyecilik anlayışında da ülkenin gelişimine uygun şekilde, daha büyük hedeflere, daha büyük ideallere yöneldiğini ifade etti.

 

Muhterem Kardeşlerim;

Bizde nasihat demeyelim de, hatırlatma babında birkaç cümle söyleyelim.

Efendim; sözlerimiz öncelikle adayımız Zeynel Abidin Beyazgül kardeşimize ve aslında bütün liderlere, adaylarımıza…

Unutmayalım; Bir işin delisi olmadıkça, o işin velisi olunmaz. Mevki, mal sevdasıyla lider olunmaz. Ateş düştüğü yeri yakar. Yürek yanacak, acı çekecek. Acı çekmiyor, yürek yanmıyorsa, memur zihniyetiyle lider olunmaz. İdareci yükünü dağıtmalı, emri altındakilere durumlarına göre uygun görevler vermeli. Tek kişide bütün yük toplanmamalı. Tek kişide bütün iş, yük toplanırsa, altından kalkılamaz, işler tıkanır. Her işi ben yapacağım diyen idareci, kötü bir yöneticidir. İşi ehline verdikten sonra, artık yöneticinin işi olmaz. İşi olmaz demek, iş yapmaz, işleri takip etmez demek değildir. O, teferruatla uğraşmaz, her şeye karışıp bunaltmaz. İşe yön verir, bu yönde gidilmesini temin eder.

İşte şimdiden çok iyi düşünmeli, ekibini belirleme çalışmalarını başlatmalı, seçim sonrasında da inşaallah bizler Urfalılar ve Urfa’da yaşayanlar olarak görevimizi yaparsak, dinimizin belirttiği gibi seçtiğimiz liderimizin/emirimizin gösterdiği adayı destekleyip oyumu vererek onu seçersek ki inşaallah yanılmayacağız; göreve başlar başlamaz mevcut çalışanlarla bir araya gelip onların da bir nevi GBT’sini araştırarak görev değişimine gitmeli ve kendi ekibiyle önce Allahu Teâlâ’nın rızasını kazanmak ve sonrasında memleketimize, insanlarımıza hizmet etmek için çalışmalıdır.

Ne ki dinimizce “güzeldir”, onu örnek almak lazımdır. İnsanlara rehberlik eden, yol gösteren kimsede; kusurları örtücü ve bağışlayıcı olması, şefkatli ve yumuşak olması, doğru sözlü ve iyilik yapıcı olması, iyiliği emredip kötülüklerden men edici olması, misafirperver ve geceleri insanlar uyurken ibadet edici olması, bilgili ve cesur olması gibi hasletler bulunmazsa, o lider rehberlik edemez.

Bu arada; mevcut Belediye Başkanımız Av. Nihat Çiftçi kardeşimizden de Allahu Teâlâ razı olsun. İyi/kötü hizmet etti. Hizmetlerini de inkâr etmek doğru olmaz. Ancak tekrar aday gösterilmemesinden kendisi de, yeni adayımız Beyazgül de ders çıkarmalıdır. Hele küskünlük, dargınlık hiç olmamalı ve birlikte çalışılmalıdır. Hele Nihat çiftçi’nin 2019 yılı 31 Mart’ı sabahına, yani seçim sonrası yapılacak devir-teslim törenine kadar programladıkları çalışmaları devam ettirmeli, devam eden projelerini de bitirmelidir ki, öyle yapacağından da şüphemiz yoktur.

Allahü Teâlâ hakkımıza hayırlı eylesin, hizmet eden ve edecek olan herkesten de razı olsun. (Amin)


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.