Mg Reklam 2
lisans koleji
  • 24.01.2019
M. Sıtkı Aloğlu

M. Sıtkı Aloğlu

Kampanyanı afiş olarak değil yoksula ekmek olarak yap

  31 Mart 2019 yerel seçimlerine girecek olan siyasi partilere ve belediye başkan adaylarına çağrıda bulunmak istiyorum. Kamuoyuna ve halka yapacakları tanıtım kampanyalarında, çevreci olmalarını ve tanıtım afişi ve basılı yayın broşürlerle çevreyi kirleteceklerine yoksula, yetime ve garibana maddi ve ayni yardım yapmalarını tavsiye ediyorum. 
    Türkiye yeni bir seçim sürecine doğru giriyor, seçim takvimi başladığı günden itibaren adaylarımız ve siyasi partiler kendi posterlerini, kendi reklamlarını, parti reklamlarını ve yapacağı projeleri anlatma adına, tanıtma adına, birçok çevre kirliliğine neden olacak afiş broşür ve basılı ürün paylaşacaklar ve halka dağıtacaklar. Biz de diyoruz ki; değerli siyasi parti yöneticilerimiz, belediye başkan adaylarımız, meclis üyelerimiz seçimde lütfen bayrak, poster ve afişler için para harcamayınız. 
Bugün Müslüman ülkeler içerisinde büyük bir mağduriyet ve izdiham yaşanmaktadır, ülkemizde insanlarımız aş, ekmek, iş peşinde dolaşmaktadır. Bu mağdur insanlarımıza devletimiz ve ilgili kuruluşlar ellerinden geldiği kadar yardım yapmaktadırlar. Siz değerli adaylarımızda kampanyalarınızdan maddi kaynak ayırarak yoksullara yardım yaparsanız inanın sizler daha fazla Allah katında sevap kazanmış olacaksınız. Değerli adaylarımız bunun için elinizden gelen her türlü yardımı esirgemeyin, boşu boşuna gereksiz harcamalar yaparak paralarınızı çarçur etmeyin.
Ülkemiz içerisinde muhtaç ailelere yetim ve yoksullara yardım yaparsanız kampanyalarınız daha fazla revaçta olacak ve başkalarına da iyi örnek olacaksınız. Bugün Devletimiz ve Hükümetimiz naylon poşet ve sentetik elyaf ürünlerini ambalajlama ve kullanılmasına yasaklama ve sınırlama getirdi. Poşetin yıpranması, doğada kaybolması ve doğa ile bütünleşmesi uzun yıllar alıyor ve buda tabiatın doğal yapısına zarar veriyor. Petro kimya artıkları, kirlenmenin en büyük nedenidir.
    Bundan dolayı bizde bütün adaylarımıza çağrıda bulunuyoruz, “çevreyi kirletmeyin” diyoruz, gereksiz yere maddi harcama yapmayın, Allah katında sevabınızın artması ve toplum nezdinde sempatinizin daha fazla olabilmesi içinde fakire, yoksula, garibana yardımcı olun onların evine gidin ve sofralarında bulunun. 
    Sivil Toplum Örgütlerine, Oda, Cemiyet,  Siyasi partilere ve adaylara çağrı yaparak bu kampanyayı ve çalışmayı desteklemelerini kendi camiaları içerisinde gerekli duyuru ve çalışmaları yapmalarını tavsiye ediyoruz.
    Kampanya sloganımız olan KAMPANYANI AFİŞ OLARAK DEĞİL YOKSULA EKMEK OLARAK YAP sloganını esnaflarımızın da desteklemelerini kendi işyerlerine bu manada yazılar yazmalarını tavsiye ediyoruz, 31 Mart 2019 yerel seçimlerine girecek siyasi partilere belediye başkan adayları ve meclis üyelerine başarılar diliyoruz.


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.