Mg Reklam 2
lisans koleji
  • 27.05.2016
M. Sıtkı Aloğlu

M. Sıtkı Aloğlu

Hükümetten beklentiler

Yeni kabine hayırlı uğurlu olsun, ümidimiz odur ki, toplum kesimleri arasında uçurumların olmaması, hak ve hukukça yaşama, kredilerde ve bankacılık sektöründeki faizin devlet tarafından karşılanması, yeni ve adaletli bir vergi yasası, üreticilere desteğin arttırılması, basın ve medya organlarındaki başı boşlugun giderilmesi, örgün ögretimdeki masrafların azaltılması, ülke içinde sevgi ve hpşgörü ortamının saglanması, kamu kurumlarının ve yatırımcı kuruluşların denetimi ve israfın azaltılması ve en önemlisi Anadolu'da birliğin tesis edilmesi olmalıdır. Saygılarımla.

 

Yeni Vizyon

Vatan bizim can bizim,

İzmir bizim Van bizim,

Bitmez heyecan bizim,

Tek Sevdamız Türkiye...

Dizeleriyle ve ritmiyle devam eden heyecan, bu gün yapılan yeni bir "başkan değişim kongresi"yle yoluna devam etmekte.

Temennimiz rayında giden trende değişim sadece "Makinist"le kalmamalı, İşleyiş sisteminde, profilde, kuruluş ilkelerine dönmede, demokratik yaşamda, mali konularda israfa ve özellikle denetime yeniden yüksek itibar katmak mecburiyeti vardır.

Ulaştırma bakanı oldugundan ve lokomotifden anlayan yeni makinist Binali Yıldırım'dan ümidimiz vardır, temennimiz Türkiye'de iç savaşa ve kavga ortamına sebep olan terörizm belasından halkı kurtarmak olmalıdır.

Millet olarak türkiyle, kürdiyle zaza ve lazıyla, çerkezi ve abazasıyla

barış içinde yaşamak istiyoruz.

Mevlana'nın tevazusuyla, İbrahim'in bereketiyle, Eyyub'un sabrıyla, Muhamnedin hoşgörüsüyle birlikte yaşamak istiyoruz.80 milyonun tek dileği bu, görelim bakalım "Mevlam neyler, neylerse güzel eyler"...

 

*Mesele*

Mesele, koltuk değil, makam mevki hiç değil, siz hala daha anlamadınızmı...

Mesele, asaletle gelip, vakarınla gidebilmektir...

Mesele, milletin gönlünde yer edebilmektir...

Mesele, Allah indinde hesap verebilmektir...

Mesele, tek vazgeçilmez olan "Hak yol"dur...

Mesele iki cihanda server olabilmektir...

 

*Katilsin sen Rusya*

Ülkemdeki tüm Çerkezlere selam olsun...

Senin katil olduğun sadece Suriye'de değil, Mohaç'da, Kafkasya'da, Plevne'de, Türkistan'da, Afganistan'da da tarih izledi ve halada izlenmekte....

1864 de beşyüz bin şehid verdi çerkezler, vatan için din i İslam için sürüldüler, can verdiler....

Bu aziz gece hürmetine tüm şehidlerin ruhu şad olsun.

 

 

 

 

 

 

 

*Yine Bogaz Turu Olacak...*

Bugün ve yarın Türkiye'de önemli bir toplantı yapılacak "Uluslararası Dünya İnsani Zirvesi". 125 ülke ve tahminen 50 devlet başkanı katılacak bu çalışmaya.

Dünyada en çok Müslümanlar aç ve mazlum iken ve bu magduriyetler, sömürgeci gelişmiş ülkeler ve onların güya müslüman olan yerli ajanlarının işbirliğiyle oluşurken, hangi yüzle ve hangi vicdanla mazlumlara çare olacaklar, bunu anlamak zor geliyor bana.

Temennimiz ortak akılla ve somut projelerin masaya yatırılması ve uygulamaya konulmasıdır, yoksa yine bir "boğaz turu"yapar ve çeker giderler. Saygılarımla.

 

Aglayın, bırakın su yükselsin...

 

Bıçak soksan gölgeme

Sıcacık kanım damlar,

Gir de bir bak ülkeme

Başsız başsız adamlar.

Aglayın su yükselsin

Belki kurtulur gemi,

Anne seccaden gelsin

Bize dua et, emi. Bize dua et emi.

 

Vefatının sene i devrinde Üstad Necip Fazıl'ı rahmetle anıyor ve her devire ışık olan şiirlerini okumanızı tavsiye ediyorum.Saygılarımla.


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.