dclisans
  • 21.04.2016
İsmail Arslan

İsmail Arslan

ŞANLIURFA’YA İÇ TEMİZLİK ŞART!

Değerli Dostlar! 1 Kasım seçimlerinin ardından yaklaşık 6 ay gibi bir zaman geçti. Şanlıurfa Halkı; 3 HDP, 9 Ak Parti  toplam 12 Milletvekili’ni meclise gönderdi. Özellikle İktidar’da olan AK Parti’den büyük beklenti içerisine giren Şanlıurfa Halkı, her zaman olduğu gibi yine Ak Parti’ye olan desteğini esirgemedi. Tabi ki iktidara verilen bu desteğin karşılığında Şanlıurfa Halkı, büyük hizmetler, devası projeler bekleyişi içerisinde!


 Şanlıurfa büyük şehir olmasıyla birlikte başlayan süreç, Özellikle kırsal köylerin mahalle olmasıyla birlikte çok zor bir sürece girdi. Şanlıurfa’nın kırsal kesimlerine hizmet götürmek öyle göründüğü kadar kolay bir olay bir iş değil. Çünkü yıllardır, Hizmetten yoksun bu köylerimize merkez mahalleleri kadar hizmet götürmek için sürece ihtiyaç var! Tabi ki bu süreç, öyle bildiğiniz gibi kısa bir süreç değil, siz deyin 10 yıl ben deyim 20 yıl! Kimsenin elinde sihirli bir değnek yok!


Buraya Kadar eyvallah!


İşte Şanlıurfa’nın en temel, en kronikleşmiş sorunu Enerji sorunu aslında! Ben inanıyorum ki bölge’de enerji sorunu çözülürse yapılan hizmetler ya da projeler daha net ortaya çıkacaktır. Bölge’de yaşanan enerji sorunu maalesef yapılan hizmet ve çalışmaları gölgeliyor!


Bu enerji sorunu neden çözümlenemiyor anlamakta güçlük çekiyorum. Şanlıurfa’nın Faruk Çelik gibi tutuğunu koparan Ak Parti içerisinde önemli bir rol oynayan siyasi gücü varken, hala bu sorun ortada duruyor. Bu sorunun çözümü noktasında aslında orta’da bir düğüm var! Bu düğümü çözmeyi sanırım kimse üstlenmek istemiyor! Çünkü bu düğüm Dedaş’la olan siyasi bağların, ekonomik bağların bir kopma nedeni olabilir. Yoksa Bu gün Dünya’ya Meydan okuyan bir ülke’de bir saat içerisinde bu sorunu çözebilir! Hatta istese tekrar bu kurumu TÜRKİYE Elektrik Kurumu (TEK) Dönüştürebilir!


Aslında bu kronikleşmiş sorunun temel nedeni yıllardır bölge çiftçisinin oylarını alabilmek için çeşitli siyasi partilerin bölge’de görmezden geldiği, Çiftçiyi BEDAVA’ya alıştırdığı bir süreçten bahsedebiliriz. 


Daha Dedaş özelleştirilmeden öncesine kadar Çiftçi’nin sulama yaptığı kuyulara bırakın elektrik sayacı, kontrol için bile uğrayanın olmadığı bir dönemden geçtik. 

Şimdi oturup kara, kara düşünmeye gerek yok!

Çünkü haklı yâda haksız olsanız’da mutlaka 5 yılda bir Halk’a uğrayıp oylarını isteyeceksiniz…

Durum böyle olunca da günü kurtarma peşine düşeceksiniz! Buda size ağır bir fatura getirir!


Bu işin uzmanları var! Defalarca Şanlıurfa’ya onlarca Bakan, yüzlerce toplantı gerçekleştirildi. Sonuç; Sorun çözülemedi, çözülemiyor!


Belki çok komik olacak ama? Önerim şu; Tüm Çiftçilerin borçları silinsin! Elektrik fiyatları elektrikle sulama yapan çiftçiler için en asgari fiyata indirilip bunları desteklemelerinden kesmek!


Yoksa Borçları, Taksitlendirmek, uzun vadelendirmek bu bölgenin enerji sorununu çözüme kavuşturamayacaktır!


En önemlisi de vatandaşı “Hırsız” etiketinden kurtarmalısınız!


Son Olarak, Şanlıurfa’ya yaptığınız hizmetlerin Halk’a ulaşmasını istiyorsanız!  Ak Parti içerisinde sırtını sizlere dayayıp, ahkâm kesenleri, hırsızlık yapanları, Düne kadar Maklube sofralarında ağabeylik yapanları şimdilerde ise Tirit ziyafetlerinde tabak tutanları ayıklamalısınız. 


Yani Kısaca işin özür şu; ŞANLIURFA’YA iç Temizlik Şart!MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.