dclisans
  • 23.03.2016
İsmail Arslan

İsmail Arslan

İktidarlar gelip geçer, Devlet Baki’dir

“Hiçbir Olumsuzluk bizleri Devlet Hainliğine Sürüklemesin”

Değerli Dostlar, Son aylarda Ülkemize yönelik, gerek Terör, gerekse iç hesaplaşma gibi nedenlerle bir kaos ortamına doğru hızla sürükleniyoruz. Ülkede yaşanan Terör olayları iktidara fatura edilmeye çalışılsa da, Halk bunun bilincinde! Yıllardır Terörle mücadele veren bir ülke olarak, gerek ekonomik, gerekse tüm alanlarda bir ivme kazanamadık. Türkiye artık, kabuğunu yırtarcasına bu terör belasından kurtulma noktasında bu sefer kararlı bir tutum sergiliyor. Fakat bunu hazmedemeyen bazı gruplar, kişileri hedef alarak Türkiye Cumhuriyeti devletini becerisizlikle ve hainlikle suçlamaya devam ediyor.

Kaos ortamı oluşturmaya zemin hazırlamak için, vatansever, entelektüel, yazar, Akademisyen, Gazeteci gibi kitleleri kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Devletini içten çökertmek isteyen emperyalist güçler, bu emellerine asla ulaşamayacaklardır.

14 yıllık Ak Parti iktidarının diğer iktidarlara göre kıyaslama yapıldığında gerçekten ciddi anlamda sağlık, eğitim, ekonomik, kültürel, sosyal alanda büyük bir ivme kazandığı aşikardır. Tabi ki yapılan bu devrimler elbette ki yeterli değildir. İktidarın; halkın refahına, Hakkına, Hukukuna ve yaşam koşullarına yönelik daha büyük devrimler gerçekleştirmesi gerekiyor.

Aslında meselenin özünde yatan ve iktidara yönelik yapılan saldırıların en büyük nedeni, Türkiye’nin Dünya’da artık söz sahibi olmasıdır. Bundan rahatsız olan, Dost gibi görünüp, düşman gibi bizi arkadan vurmaya çalışan Avrupa Ülkeleri bu tür senaryoları yazmaya, devreye sokmaya devam ediyor.

Biz Türkiye Cumhuriyeti devleti halkı olarak, bu oyunlara karşı yaşadığımız tüm olumsuzluklara rağmen, Devletimizin Bekasını düşünmek zorundayız. İyisiyle, kötüsüyle, Bu topraklara sahip çıkmak gelecek nesillerimizin inşaası için önemli bir adım olacaktır.

İktidarın Yanlışları ve doğruları elbette ki sorgulanmalıdır. Tabi ki bunu sorgularken, Devletimize yönelik, tüm olumsuz söylem ve eylemlerden kaçınmalıyız.  Çünkü İktidarlar gelip geçicidir, Ama Devlet kavramı her zaman Bekasını korumak zorundadır.

 

Son olarak şunu söylemek gerekirse, Tüm halkımızın Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bekası için, Devletine karşı sorumluluk içerisinde davranması, yapılan Hataları Devlete Fatura etmekten kaçınması ülkesine yapacağı en büyük iyilik olacaktır.


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.