Mg Reklam 2
lisans koleji
  • 08.12.2015

İktidarın şövalyesi Şanlıurfa!

Bir Memleket Düşünün 13 yıldır İktidar’ın Adeta  şövalyesi gibi dim dik Ayakta… Evet bu Memleket Şanlıurfa! Her defasında Geri kalmışlığın, Hizmetsizliğin, Devası projelerin, işsizliğin, fakirliğin, üretimin, Eğitimin, sağlığın, sosyal projelerin mağduru Şanlı-urfa!

Ahhhh Şanlıurfa Ah…

Peygamberlerin Diyarı, İbrahim’in yakıldığı, Nemrudilerin gazaba uğradığı, Fransızların istila ettiği, Sait Nursi gibi Büyük üstad ilim adamlarının meskeni Bahtsız Şanlı-urfa!

Evet değerli dostlar Aslında yazılacak o kadar çok şey varki,nereden başlasam bilemiyorum… 13 yıldır Tüm olumsuzluklara rağmen, İktidar’ın Arkasında keskin bir kılıç gibi duran Şanlıurfa maalesef üzülerek belirtmek isterim ki Hizmet noktasında Hakketiği noktaya gelemedi. Sayın Cevheri’nin sözü geldi aklıma… “  Urfa Kocam bir Köy” evet sayın Cevheri Urfa gerçekten hala kocaman bir köy! Bakma Öle Büyük Şehir olduğumuza… Gelen yıkıyor, giden yıkıyor… Şimdi bu yazı birilerine dokunacak biliyorum… Dokunsun Dokunsun... Belki ekşimiş mideleri kusar’da rahatlar…

Değerli Dostlar! Şimdi 13 yıldır Şanlıurfa’da bana devası bir proje gösterecek bir Siyasi, bir brokrat var mı? Yani uzay-Teknoloji çağın’da hala bana yol+su+elektrik’ten bahsedemessiniz sanırım… Gerçekten bu memlekete yazık ediyorsunuz! Gençlerimiz uyuşturucu batağında! Çocuklarımız Eğitimin en arka sıralarında! Sağlık’ta aman aman sağlığı hiç söyleyemeyeyim ( hala 20 lik diş çekecek bir çene cerahisi bile yok! Antep’e sevk’e devam…) daha sayayım mı yoksa devam mı? İçimden bir his Devammmmm Diye bağırıyor! O zaman Devammmm!

Şanlıurfa’nın Yollarını adeta Labirent’e çeviren, Sayın Celalettin Güvenç! size ‘de selam! Şimdi Meclis’te…

Eğitim’de  sondan 6. Sıra’da! Yani 76. Sayın İl Milli eğitim Müdürümüz Metin İlci! Sizede Selam!

Mikrofonu eline Alarak, Şanlıurfa’yı anlatırken tıpkı bir masallar şehri gibi Kelimelere sığmayan süslü cümlelerle ifade eden üst düzey Zat-ı Muhteremler size’de selam!

Aslında selam verecek çok kişi var ama… biz Selamı kısa keselim…

Gelelim meselesinin asıl Özüne… Büyük Şehir Belediye Başkanımız, bu memleketin kadim evladı! sayın Nihat Çiftçi’den büyük beklenti ve umutlarımız var! Bu şehri hakketiği Kadim Şehir yapma yolunda ilerlediğini izliyorum… Umut ediyorum ki bu Kadim Şehri n önünü tıkayan Tıkaçları kökünden söker atar…

İktidar Partisi’de Artık Şanlıurfa Gerçeğini görmelidir… Urfa’da Devası projeler bekliyoruz… Örneğin İstanbul’a 3. Köprü gibi… Bize hala Yol+su+elektrik+alt yapı gibi bir şehrin temel yapısını oluşturan çalışmaları hizmet diye göstermeyin…

Artık Şanlıurfa süslü cümlelerinizle değil, Devası Projelerinizle anlatılmak ister…

 

O zaman Artık Arkanızda bir Şövalye gibi dim dik duran bu memleket’te olan vefa borcu değil, sorumluluk bilinciyle  bu Halka hizmet edin!


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.