Mg Reklam 2
lisans koleji
  • 22.05.2015
Hüseyin GÜZEL

Hüseyin GÜZEL

Konuk evine konanlar konaklayanlar

              İlimize Hizmet ehli üç başarılı vali gelmiştir .  Bunlardan biri ,  Klasik Urfa’yla ,modern Urfa’yı birleştiren, Taziye ve Konuk evleri ilkini başlatarak, Yeni bir Urfa İnşa eden ,sayın Ziyaeddin AKBULUT. Diğer ikincisi, Özel İdare ile vilayet mülkiyetleriyle ilgili , yaklaşık Dört yüz  üstü  hukuki davalar açarak, yasal olarak kazanma başarısı sağlayarak, içi, dışı, dolu, tam donanımlı bir vilayet bırakan,  sayın Muzaffer DİLEK.  Üçüncü Hizmet ehli Vali ise , İlimizin kenar semtlerine  yüzlerce okul kazandıran sayın Şükrü KOCATEPE.                        

 

             Taziye ve konuk evleri , Alt yapısını hazırlayan sayın Ziyaeddin AKBULUT,   Daha sonra İmparator,  İbrahim  TATLISES ‘İN, Urfa  Sıra Gecesi tanıtımıyla,  Konuk Evleri furyası patladı   gitti. Bu vesilelerle, konuk evi CEVAHİR ,  CEVAHİR Konuk evi oldu. CEVAHİR İÇİN BİR MÜCAHİT , GÜRÜZ DARBELERLE CİHAT EDİNCE, Fransız  düşman işgalinde yıkılmayan konak , Gürüz cihat darbeleriyle parçalanarak, şadırvan havuzu kırılır, Güzelim O AKBULUT’UN KONUK EVİ       UYUŞTURUCULAR  KONAĞI  OLUR. Orda ki muhit. Kültür Sokağı Olmaktan Öte , Beyoğlu’nun arka sokağına dönüşür. Samsat kapsının yeni çehresinde, artık Avşaroğlu yok , CEVAHİR TAKILI , AVŞAR KIZI var.

 

              Şimdi günümüz Akbulut  konuk evlerinin üstüne ,ak bulutlar değil, kara bulutlar çökmede.   Millet Hanı,   Millete Hani …?  ATLAS  Sinemasında Halk İzlemeden,  Kapalı Gişe olarak, sanki  her gün Yedi Film birden oynamakta, Eskisi gibi Halk, Abide Çay Bahçesinden Mahmude PİRE ‘NİN, sürekli  çaldığı, “yandım hele Nina’“ bandını dileyemiyor. Emirgan Parkında , REONAL ALİ Lakaplı Ali KILIÇ Park etmiyor . Meclisi Evi hanesi ,  evde ne yapmakta bilinmiyor. …?  Mevlevi hanede, Mevleviler semazen dönmüyor. Boşaltılan  ŞURKAV Taziye evleri , Bir tabak pır asiye mi..? RAZİYE yemi ….? Gidecek beli değil . Şahin tepesinde , şahinler yok . tepeye. Ziyaeddin AKBULUTUN .Akbulutları yerine  kara bulutlar çökmüş. Mahmut Nedim Konağında , konaklamak isteyen kimler yok ki. Tarihi mekan Mahmut oğlu kulesi, kapı kulu ağalarını akıllara getirmekte.  Atatürk  Ormanından, AK PINAR Köyüne giderken,  asma köprü gibi ücretsiz, transit VİP geçiş yapılmıyor. Urfalı Ulusal Modelist Sayın  Faruk SARAÇ ,  Doğduğu Urfa’sında, Kültür Sokağı Kurma Teklifine ,Kimse cevap vermiyor.  

 

               Konuk Evlerinin tüm bu   olumsuzlukları , İsminin son hecesinde TİN olan, hangi vali döneminde oldu. bu soruyu halk adına , SOR UĞUR BEĞ SORR Diyen,  bağımsız aday Mustafa GÖKTAŞ ‘A , Uğur beyin sorması gerek. Gazeteci İbrahim Halil ŞEKER ‘İN”  Üslubuyla  Sebep Olan Kebap Ola”    Demeye dilimiz varmıyor.  Elbette ki  DELEMESİ DÜŞENİ HURPA YATIRIRLAR …!  

 

         Başta Dedik ya …!

 

                                      KONUK EVİNE KONANLAR

 

                                                               KONAKLAYANLAR  …!


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.