Mg Reklam 2
lisans koleji
  • 09.12.2014
Hüseyin GÜZEL

Hüseyin GÜZEL

BİK AZ RTÜK YETMEZ, TVBİK KURULSUN

RTÜK’ÜN Kurulmasına herkes çok sevinmiş, büyük bir umut bağlamıştı. Bu büyük umutlar boşa yuvarlandı. Herkes RTÜK’TEN, Televizyon yayın kanallarını, Eğiten, Denetleyen, Uyaran, Yönlendiren, Bilgilendiren, yayın öncesi, program akışını, Sanat denetim Kurulu sonrası, ekranlara yansıtır sandı, maalesef izleyici umduğunu bulamadı. tıpkı Şans oyununa umut bağlayan talihli gibi, Tv izleyicisine de amortisi bile olmayan tavşanın çektiği FİRKETE (Çengelli İğne) ikramiyesi çıktı.

Radyo Televizyon Üst Kurulu sonrası,( BİK)  Basın İdare Kuruluda, yazılı basında okuyucularını ters köşeye yatırdı. top sola ,kaleci sağ köşeye uçtu .okuyucu doksandan mağlup düştü. Herkes günlük gazetelerin  (BİK) Basın İdare Kurulunca ,Günlük gazete yazarları ve İmtiyaz sahipleri ile, Yazar çizer ,yorumcuların, Deneyim, bilgi, kültür , eğittim niteliği ,yazarlık geçmişi , yazdıklarının hizmete yönelik izleri,  geçmişte yanılttıklarının ölçüsü ayıklanıp,   araştırmaya dayalı yorum yapar , yeniden beyaz bir sayfa açılır  beklentisinde bir çıkışı düşünülmüştü.!

Bazı Gazete manşetleri ,yalakalık, Yılışık övgü,Ucuz fikir ,menfaate dayalı, ima yoluyla tehdit , yazarım Haaa…..! manşetini, Manşetlerden düşürür,    Gazete Köşe  yazarları  Doktor, mühendis, hukukçu, eğitici, Bazı kurum ve kuruluşlarda görevli şahsiyetlerin,  Kendi branşına uygun mesleki deneme yazıları sergilemesine geçilir,  yazarlık uğraşı, asli Kariyerlerinin önünde gitmesini durdurur, Kimi gazete, bazı TVİ sahiplerinin, modelsiz bir fotoğraf makinesi,Dökük kamera ile  MUHABİRİN, PATRON RIZASI İÇİN  AVUÇ AÇMA   DİLENCİLİK SADAKACI LIĞI ilkesi biter.Ne verirsen elinle, ekrana çıkar seninle görüntüsü yasaklanır.  Yeni İlçe Kaymakamlarının personele, halka olan tutumları, ilçeye yapılan hizmetleri yazılır. Maalesef olmadı.  Bunlara rağmen,  bugüne kadar (BİK) hiç bir şey yapmadı  denilemez.. Bundan sonrası Ya. Allah. Maşallah .......! İnşallah...! Fe Sup han Allah ....!   EL- ALLAH...! 

RADYOLAR LAKLAKA, TELEVİZYONLAR YALAKA, GAZETELER SADAKA YAYINI YAPACAKSA ….?  Bizce bu kuruluşlarda ,  fıııısss…..! Çıktı . Yemek pişirme ,Evlen benimle, Benimle Evlenir misin, Bal tanıtım, Ürün pazarlama ,Devre mülk Emlak-lama,Müzik Tellal-lama,biçimli programlara Zaten Denetim, Kontrol gerekmez. Gündüz kuşağı Aile matinesi canlı yayın programında göğüs gerilmelerine  sansür gelmeyecekse ..?  Denetim kuruluşlarından Elimizi yıkayalım.  Nasıl olsa halk, kendi örf ve ananesiyle, kendi kültürünü koruyacaksa?   İlgililer evlerine gitse de olur. Gazeteci Celal ÇİFTÇİ 'NİN AKP Milletvekili Halil ÖZCAN’A dediği gibi,  Basın olarak Birazda Kendimizi Öz Eleştiri Yerine oyalım.  Ayıptır söylenmemesi,  BAZI BASIN HAYSİYETİ, YARIM KİLO ETE REKLAM ALMAYA, BİR DÜRÜM CİĞERE HABER YAZMAYA ÇOKTAN  FİİİT….! Olsa da KUTSAL, MİLLİ, MANEVİ Değerlerimizi unutmayalım.!  Şanlıurfa Mahalli Gazeteler sayısının 32’den/8’e düşürüldüğü gibi televizyon sayıları da düşürülsün.

 

BAŞTA DEDİK YA.! BİK AZ RTÜK YETMEZ TVBİK KURULSUN


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.