Mg Reklam 2
lisans koleji
  • 22.11.2018
Hüseyin GÜZEL

Hüseyin GÜZEL

Başkanlık dörtlü oturma gurubu

          Urfalı büyük alim, şair, din adamı MİRİNE HOCA, Ramazan ayında Her teravih namazı bitiminde, Müezzini Ramazana bakarak,  Hee ..canım bu günde Ramazanı yedik deyince, Hocanın bu sözünü önce ciddiye alıp ta, aldırış etmez..!

Mirine hoca her teravih namazı bitiminde, ” Heeeee Canım.. bu günde Ramazanı yedik.” Deyince , Müezzin Ramazan, bu işten rahatsız olmaya başlar. Mirine  Hoca'nın  bu esperisi, kendisine lakap olur korkusunu aklına getirir.

          Mirine Hoca'nın bu takıntısına, edebi cevap veremediği için, ağzı iyi laf yapan bir dostundan yardım ister.

Müezzin Ramazan'ın Dostu;  Hoca bir daha teravih namazı bitiminde, yine sana aynı lafı söylerse, sende karşılık olarak :

“ Allah bu caniye can sağlığı verdiği müddetçe , Daha çook Ramazanlar üstünden gelir geçer hocam” cevabını  söyle der .

Mirine hoca, yine aynı espriyi yapınca, Müezzin Ramazan   hemen : “ Allah bu caniye can sağlığı verdiği müddetçe , Daha çook Ramazanlar üstünden gelir geçer hocam” diyerek dostunun söylediği sözü  söyler.

Mirine Hoca ;  ” La bu amma okkalı bir laf  Haa ….!  “ Diyerek,  gülüşmeler başlar.

Şimdi bizim karşımızda Mirine Hoca, Müezzin Ramazan yoksa da, Okkalı  bir Belediye Başkanlık seçimi var. Şanlıurfa Halkı siyasetçi denilmeyecek kadar Partici, Partici denilmeyecek kadar siyasetçidir.

Bu seçimde Müezzin Ramazan’ın dostu gibi, İcraat yapacak   dörtlü başkanlık oturma gurubu akla gelmekte.

Seçim dönemlerinde, Şanlıurfa halkının partisi olmaz, Milli, Manevi değerleri, her zaman ağır basar.

Örnek vermek gerekirse, geçmişte, Türkiye, Anavatan Partisine oy vermişti. Şanlıurfa tek başına yirmi yıl , yeni bir oluşum olmayana kadar, hep muhalefette oy verdi.

AKP iktidarı Döneminde bile, muhalefet olarak Belediye Başkanı,  Sayın: Ahmet Eşref Fakı baba Bağımsız olarak seçilmişti.

Bazı ilçelere atanan, kayyum Belediye Başkanları gibi, Belediye İl Encümen Üyeliği İptal edilip, Vilayet İl İdare Kuruluna Bağlanmalı.

İl Encümen Üyelerinin verdiği yanlış veya eksik olan  bir kararı, Belediye başkanları yalnız başına değiştiremiyor.  Bu eksik veya yanlış karar ise Belediye başkanı  ve Parti’ye  mal  olmakta.

Encümen Üyelerinin kısmen de olsa, tahsil, deneyim, bilgi ve becerilerinin azlığı herkesçe bilinmektedir.

Başkan olacak adaylar Üniversite mezuniyet tezi hazırlar gibi, plan, programlarıyla baş vuruda bulunmalı, Baş vuru Projesi başarılı görülen,  Belediye Başkanlığına aday Gösterilmelidir.

Geçen gün Belediyemiz “Yerelden kalkınmaya hazır mısın Şanlıurfa” diye bir program yapmıştı. Akıllara şu soru geliyor. Şanlıurfa kalkınmaya çoktan hazır. Acaba Belediyelerimiz Kadrolarıyla, projeleriyle, icraatlarıyla kalkınmaya hazır mı? Urfa kalkınsın diye ne yapacaklar.? Dört Belediye Başkanları ,bu güne kadar dördü bir arada görülmedi ki, kalkınma ola. Bu icraatla UNESCO FİYASKO Olmazsa iyi. Çünkü, Kültür alanında genel ve bilimsel  yeteri bir çalışma yok. 3+1 Başkanların, 3+1 TV Programlamalarıyla kalkınma olur iş değil.

Yeni Başkanlık sistemine bu yenilikler yakışır olsa gerek.

Bu yapılanma olmaz, eski tas, eski hamam olursa,  Dörtlü Başkanlık oturma gurubu siyasi manası da şu olsa gerek.

Bağımsız ( müstakil) Büyük şehir Başkanlık adayı ; Sayın  Sebahattin  CEVHERİ.  (merkez ilçe sevenleriyle)

Eyyubi’ye İlçesi Bağımsız Belediye Başkanı Adayı : Sayın Ahmet BAHÇİVAN  (Proje üretimiyle)

Halileye İlçesi  Bağımsız Belediyesi  Başkan  Adayı : Sayın  Kemal SARAÇOĞLU   ( Şanlıurfa Sporu, masrafsız şampiyon etmesiyle )

Karaköprü İlçesi Bağımsız Belediye Başkanı Adayı :   Sayın: Ali Rıza ÖZTÜRKMEN (  Toprak koruma kurulu oluşum üyesi)

Memleket sevdalısı, memlekete gönül veren Dört dörtlük şahsiyetler var ki, bunlar Memleket için dört koldan ortak hareket ederlerse, hangi partinin iktidara geldiği önemli değil demektir.

               Bu kişileri bulmak zor değil. Memleket için gerçekten çalışan adamlar ortada… Unutmayalım;  Su Tabancasıyla Düello olmaz.

              Mirine Hoca, Müezzin Ramazan usulü, Yeni bir yapılanma olmayana kadar, Üzerimizden çok Bağımsızlar İktidar seçim Gurubu gelir geçer.

               İktidarın alacağı tek önlem, Meclis Başkanı Sayın BİNALİ YILDIRIM ve emsali değerleri Şanlıurfa Büyük Şehir Belediye Başkanı etmektir.

           

                    BAŞTA  DEDİK YA  …!

                    DÖRTLÜ  BAŞKANLIKOTURMA GURUBU…!

 


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.