Lisanss
dclisans
  • 23.11.2017
Halil Metin

Halil Metin

MERHABA

Yeni Bir Başlangıç

Şanlıurfa Olay Gazetesi’nin değerleri okurları bu ilkyazımla size ‘Merhaba’ diyorum.

Bundan sonraki yazılarımda sizlere ‘değerli okurlarım’ diye hitap edeceğim. Yazılarımda coğrafyaya sınır çizmeden ülkemizde ve dünyada meydana gelen güncel, sosyal, kültürel konular üzerine yorum ve düşüncelerimi sizlerle paylaşacağım.

Şahsıma tevdi edilen yeni bir sayfada sizlerle olmanın heyecanı içerisinde ve yepyeni duygularla yazılarıma başlıyorum. Rabbim mahcup etmez inşallah…

***

Sizlere şunu temin ederim ki 29 yıllık hayatımın hiçbir safhasında yalan konuşmadığım gibi inanmadığım hiçbir konuyu da savunmadım. Doğruluğuna inandığım hiçbir sözü de ifade etmekten geri durmadım.

İnsan, önce kendine “samimi” olmalı. Bu nedenle ilkesellik sadece sözde değil, aynı zamanda duruşla, eylemle de kendini göstermelidir ki samimiyeti ve dürüstlüğü olsun. Bu ilke ışığında yazılarımda da inanmadığım şeyleri savunmam. Objektif, dürüst ve doğru bir meslek hayatını ömrüm boyunca icra etmeyi önce okurlarıma saygının gereği sonra da mesleğime olan inancım dolayısıyla sürdürmenin gayreti içerisinde olacağım.

Bilgi almanın bir hak olduğunun bilinciyle, her zaman ve her zeminde halka ve olaylara tercüman ve tanık olmayı asli bir görev kabul etmiş bir kardeşiniz olarak sizlerin de sesi olmanın ağır sorumluluğunu her daim taşıyacağım.

***

Özünde ahlak olmayan hiçbir şey güzel sayılmaz. Hayatta sahip olunacak en güzel erdemlerden biri de ahlaklı olmaktır. Ahlak beraberinde saygı ve anlayışı getirir. İçinde yaşadığımız demokratik sistem -her ne kadar topal olsa da- nihayetinde insana saygıyı özünde barındıran ve hepimizi bir arada tutan temel bir yapı taşıdır.

Bizim ihtiyaç duyduğumuz tek şey birlik olmak, dirlik olmak, ilkeli ve seviyeli olmaktır. Türk’ü- Kürt’ü, Alevi’si -  Sünni’si - Laz’ı - Çerkez’i hepimiz aynı geminin güvertesindeyiz. Gönderde ay-yıldızlı bayrağımız nazlı nazlı dalgalanırken bizde hep birlikte onun gölgesinde hürce yaşıyoruz. “Aynı vatan üzerinde, aynı bayrak altında soluklanmak ve ayını ezanla Hakk’ın huzurunda el bağlamak ne mübarek bir duygu…”          

***

Bu köşede yazılarıma yer açan, başta değerli gazeteci büyüğüm Sayın Celal Çifçi’ye ve Şanlıurfa Olay Gazetesi’nin tüm çalışanlarına teşekkür ediyorum.

Değerli okurlarım; hepinize sağlıklı, huzurlu ve mutlu yarınlar diliyorum. Tüm güzellikler ve aydınlık yarınlar sizlerin olsun… Hoş bulduk diyorum…

 


MAKALEYE YORUM YAZIN
Yasin Alkaya Yasin Alkaya 23.11.2017

Halil Metin kardeşin yazmış olduğun mesleğe giriş yazını içtenlikle okudum samimiyetini bir kez daha anlamış olduk yolun açık olsun Allah yardımcın olsun

Fatın Fatın 25.12.2017

Çağımızın hastalığı dalkavukluk tür ceresi henüz bulunamadı Halil

Fatın Fatın 25.12.2017

Çağımızın hastalığı dalkavukluk tür ceresi henüz bulunamadı Halil

Acar Acar 06.01.2018

Hani askerden firar edenleride kalemine alacaktin

Yılmaz Kılınç Yılmaz Kılınç 06.01.2018

Ellerinde oyuncağa çevirdikleri gariban çocukları için de bir şeyler yapmak akıllarına gelir umarım.

Emrah Emrah 06.01.2018

Allah razı olsun kaleminize , ağzınıza sağlık.. çok duyarlı ben samimi bir yazı olmuş ..

Emrah Emrah 06.01.2018

Allah razı olsun kaleminize , ağzınıza sağlık.. çok duyarlı ben samimi bir yazı olmuş ..

Fazıl Hikmet Fazıl Hikmet 06.01.2018

Toplumun yarayan kanasanı ve çözüm için gerekenin yapılmasını, bedelli askerliği, dile getirdiğiniz için teşekkürler.

Fazıl Hikmet Fazıl Hikmet 06.01.2018

Toplumun yarayan kanasanı ve çözüm için gerekenin yapılmasını, bedelli askerliği, dile getirdiğiniz için teşekkürler.

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.