Mg Reklam 2
lisans koleji
  • 30.04.2015
Halil Manuş

Halil Manuş

Bizim çocuklar

Sevgili Dostlar;

Bugün sizlere bir liste vererek başlamak istiyorum yazıma.

Ayşe Demir

Reşit Akdağ

Ayşe Türk

Memduh Canlı

Melek Canlıkaya

Sadık Aslan

Mahmut Aksoy

Hüseyin Aslan

Mustafa Aslan

Zozan Küçükdemirtop

İbrahim Küçük

Zeynep Karadaş

Emine Toğmat

Yukarda ki listede yazılı isimler tanıdık geldi mi sizlere?

“-Hayır” deyişinizi duyar gibiyim. Çok haklısınız. Çünkü bunlar geçen ki günlerde milletvekilliği için aday adayı olan listeden değiller. Bunların hepsi varoş dediğimiz şehrin dış kenarlarındaki kalabalık ailelerin çocukları. Bendeniz eğitimci olduğum için hiçbir çocuğu kendi çocuğumdan ayırmam/ayırmamaya özen gösteririm. Bunlara da bizim çocuklar diyorum.

-Peki nerden çıktı şimdi bu “bizim çocuklar” diyeceksiniz…

Okullarımız sadece öğretim yuvası olursa çocuklarımız yarış atı olmakta, bu test senin bu test benim hep test çözümü ile uğraşmakta, hayatın içine girememekte, sosyal aktivitelere katılamamaktalar.

Veliler olarak sanıyoruz ki; bizim çocuğumuz Türkçeden, Matematikten, Fen ve Teknolojiden, Sosyal Bilgilerden başarılı olurlarsa hayatta da başarılı olurlar.

Bu görüşte olunduğu için Teknoloji ve Tasarım, Müzik, Görsel Sanatlar ve Beden Eğitimi dersleri adeta dersten sayılmıyor.

Avrupa ülkelerine baktığımızda “her öğrenci sayısal derslerden başarılı olmak zorunda” demiyorlar.

  Beceri gerektiren derslerde başarılı olan çocuklar da kendince başarılı sayılıyor ve meslek okullarına yönlendiriliyor.

  Onun içinde Teknoloji ve Tasarım Dersinden başarılı olan öğrenci yeni bir tasarım yaptığında patentini alıyor üretime geçildiğinde de o ülkenin ekonomisine katkıda bulunuyor.

  Müzik dersinden başarılı olan öğrenciler konservatuarlara yönlendiriliyor geleceğin bestekârları çıkması yoluna gidiliyor.

Şu güzel ülkemin güzel şehri Şanlıurfa sesi güzellerin diyarı olarak bilinirken, ne yazık ki çocuklarımızı Müzik dersinden başarılı olmasını değil; Matematikten başarılı olmaya zorluyoruz.

  Yukarda adı geçen öğrenciler Şanlıurfa’da ki özel okulların öğrencisi değiller.

 

Eyyübiye Mehmet Hacıbozanoğlu Ortaokulu öğrencileri.

Son Söz: Evet, belki sayısal derslerde başarılı değiller ama onlarında başarılı olduğu dersler var. Beden Eğitimi Dersi bunlardan en başta geleni belki de…

 Ayşe Demir (Uzun atlama)

Reşit Akdağ (Uzun atlama)

Ayşe Türk (Disk atma)

Memduh Canlı (Disk atma)

Melek Canlıkaya (Engel atlama)

Sadık Aslan (Engel atlama)

Mahmut Aksoy (Bayrak kapma)

Hüseyin Aslan (Bayrak kapma)

Mustafa Aslan (Bayrak kapma)

Zozan Küçükdemirtop (100 m.)

İbrahim Küçük (100 m.)

Zeynep Karadaş (300 m.)

Emine Toğmat (800 m.)

  Öğrencilerimizin bu başarılarının ileriki yıllarda da artarak devam etmesi, sevip başarılı oldukları spor dallarında ülkemizi en güzel şekilde temsil etmeleri, şanlı Al Bayrağımızı birincilik kürsülerine çektirmeleri ve tüm dünyaya İstiklal Marşımızı adeta ezberletmeleri en büyük temennimdir.


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.