dclisans
  • 27.12.2013
Dilek Çiftçi

Dilek Çiftçi

Siyasiler ve cemaatler…

Biz yarını birlikte inşa edenlerden mi, yoksa kavga edenlerden mi olacağız?

 

Rekabet husumeti, husumet tefrikayı, tefrika kavgayı doğuruyor. İki Aslan güreşirken bir kedi ikisini de tırmalar. Bu durum kimlerin işine yaradı bir düşünelim. Siyaset-cemaat derken, kimlerin ekmeğine yağ sürdük. Kimler bu durumdan istifade etti.Medya tarafından kolaylıkla gözü boyanabilen ve kandırılabilen bir güruh olmayalım.

 

Dostlarıyla dalaşanlar, düşmanlarıyla savaşamazlar.Dostu düşman, düşmanı dost görmeyelim. Tefrikaya düşüp bölük-pörçük olup dağılmayalım.Aklımızı başımıza toplayalım. Düşmanlarımızı kendimize güldürmeyelim. Bu kavgaya son verelim. Mustafa İslamoğlu ne güzel de belirtmiş söylemek istediklerimi hem siyasilere, hem cemaatlere dilerseniz hepimiz nasibimizi alalım. AmaBİRRRR…olalım.

 

 

 

CEMAATLERİMİZE...

 

Cemaatlerimiz, cami isminin tecellisine mazhar olalım. Cemaatlilikle, cemaatçiliği birbirinden ayıralım. Cemaatçiliğin tefrika, tefrikanın haram olduğunu mensuplarımıza öğretelim. Kendimize ve cemaatimize çağırmayalım.Allah’a çağıralım.

 

“Allah’a çağırandan daha güzel sözlü kim olabilir ki?”

 

 Ümmetin ve milletin çıkarıyla cemaatimizin çıkarı çatıştığında, tereddüt etmeksizin ümmetin ve milletin çıkarını cemaatin çıkarından önde tutalım. Güç ve nüfus peşinde koşmayalım. Takva ve iyilik peşinde koşalım.

 

Tekasür krizine girmeyelim.

 

En çok, en büyük, en üstün, en etkili, en kalabalık, en nüfuslu olmak için değil; en hayırlı olmak için yarışalım.

 

El- Gani olan Allah’tır. Kendi kendimize yettiğimizi zannedersek El-Gani olan Allah'tan rol çalmış oluruz.

 

Bundan da Allaha sığınırız.

 

 

 

SİYASİLERİMİZE...

 

Kayyum olan, her şeyi yöneten, sadece Allah tır…

 

Liyakati, kişiye sadakatin önüne koyalım. Nefsimizi parlatanları yakın çevremizden uzaklaştıralım. Her şeyi yönettiğimiz zaafına kapılmayalım.

 

Hz. Ömer’e Allahtan kork Ey Ömer! Demişti bir tanesi. Hz. Ömer de:

 

 “Ömer de kim ki, Allah’tan korkmasın” deyip, başladı ağlamaya.

 

Böyle bir bilinç, işte böyle bir bilinç ne güzel yakışır siyasilerimize.

 

Unutmayalım ki; samimiyet en güzel siyasettir.

 

Bizim için iyi olan tüm insanlık için iyidir. Bizim için kötü olan tüm insanlık için kötüdür.

 

Çıkarı değil hayrı öne getirelim.

 

Siyasetimizde 7 milyarlık insanlık ailesinin saadetini esas alalım.

 

Siyaset temeline şu beş unsura koyalım.

 

1-Hakikat

 

2-Adalet

 

3-Merhamet

 

4-Ehliyet

 

5-Meşveret

 

7 milyar için de bu beş şeye itiraz eden çıkar mı? Bu değerleri yeryüzünde kabul etmeyecek kimse yok sanırım.

 

Kendi ikbaliniz ve ikbalimiz için ey siyasiler! İNSANLARI BÖLMEYELİM.                          

 

Annelik şefkat üzerinden; babalıkta güç üzerinden tanımlanır. Yönetmeyi bir baba gibi değil, bir Anne gibi yapalım. İslam’ın lider tarifi güç üzerinden bir tarif değil, şefkat üzerinden bir tariftir.

 

İslam Allah’ı nasıl tanımlar.

 

Bismillahirrahmanirrahim.

 

Allahın adıyla, O Rahman ve Rahimdir.

 

Allah Zül celalin 99 ismi vardır. Yalnız Rabbimiz kartvizitine “Rahman ve Rahim” yazmıştır.

 

İslam Allah’ı “Şefkat ve Merhamet” üzerinden tanımlıyor. Lideri de “Ümm”  üzerinden. Eğer devleti böyle yönetirsek devletimizin adı "Şefkat Devleti" olur.

 

Farklılığımız paha biçilmeyen zenginliğimizdir. Zenginken fakirleştirmeyelim.

 

Bu topraklarda köpürtülecek:

 

Irka, dile, mezhebe, meşrebe, ideolojiye dayalı her fanatizm, bu toprakları yoksullaştırmaktan başka bir şey ifade etmez.

 

Ağzınıza sağlık Sayın Mustafa İslamoğlu.

 

Şunu da belirtmek isterim ki:

 

Şahsım hiç bir cemaatin mensubu olmadı.Çünkü Allah'a ve Resulüne çağıran her cemaat cemaatimdi.Bundan dolayı her cemaatin ilminden nasiplenen oldum ve her cemaate eşit yakınlıkta durdum.

 

Ey bir kısım siyasiler ve cemaatçiler bizler aynı safın insanlarıyız. Birbirimizden ayrı-gayrı değiliz. Rahmana ram olanlara tuğyan, entrika ve tuzak yakışmaz. Biz bu değiliz. Zaman birlik ve beraberlik zamanıdır. Zaman birbirimizle dalaşmaktan vazgeçme zamanıdır. Terazinin bir kefesinde Türkiye ve halkı , diğer kefesinde Türkiyeyi bölük –pörçük edip siyasi istikrarı parçalamak isteyen dış güçler vardır.Bu gidişat ülkemizin selameti için hayra giden bir gidişat değildir. Yanı başımızda Suriye’yi saran yangın da bize uzak değildir. Biz parçalanırsak bu gemi batar. Bu gemi batarsa varın sonunu siz düşünün.Ülkemizin selameti için "BİRRRR" olalım.

 

Rabbim ülkemiz üzerinde hesap kuranları sana havale ediyoruz. Muhakkak ki senin de onlar üzerinde hesapların vardır. Zalimlerin ülkemize, devletimize ve milletimize kurdukları tuzaklara karşı bizlere siper ol ve kurdukları tuzakları kendi başlarına çevir.Onların hesaplarından sana sığınıyoruz. Kâfir topluluğa karşı bizlere yardım et. Birlik ve beraberliğimizi koru YA RAB! Vatanımızı,toprağımızı ve bizleri koru YA RAB!... (AMİN)

 

Selam ve dua ile…


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.