dclisans
  • 06.08.2014
Dilek Çiftçi

Dilek Çiftçi

O’yun Ekmeleddin’e mi Erdoğan’a mı?

Değerli okurlarım…

Bu yazımda sizlere Peygamber efendimizin başından geçen bir olayı anlatmak istedim. Kureyş müşrikleri Müslümanların kuvvetlendiklerini görünce Peygamberimiz (s.a.v) de bir gün onların başlarına geçeceğini ve kendilerine karşı savaş açacağını düşünerek, telaşa düştüler.

Tedbir içinde suikast planı düzenlerler.

Derler ki; onu hapse atalım ölümünü gözleyelim.

Diğeri; lakin arkadaşları onu alır. O'nun propagandası da çoğalır.

Bu yerinde bir karar değildir, derler. Tekrar düşünürler.

Onu memleketimizden sürüp çıkartalım. O aramızda olmayınca işlerimizi düzelir. Tekrar eskisi gibi güzel güzel geçimimize bakarız, derler.

Düşünürler, taşınırlar.

Hayır!

Bu da yerinde bir karar değildir.

Bu dediğinizi yapacak olursak, onun sözleri herkese hâkim olur ve etkiler. Onları peşine takar.

0nlarla birlikte üzerinize yürüyüp, sizi memleketinizden uzaklaştırmayacağına, işinizi elinizden almayacağına, size istediğini yapmayacağından, emin olamazsınız.

Başka bir tedbir düşünün derler.

Ebu Cehil İbni Hişam. Peygamberimiz (s.a.v) amcası : "Vallahi, ben onun hakkında sizin hiç düşünmediğiniz, bundan sonra da hiç düşünmeyeceğiniz bir tedbir düşündüm.

(Yeğenini öldürmek için)

Her kabileden güçlü, soylu delikanlılar alırız. Keskin birer kılıç ellerine veririz. Onlar tek tek vurup öldürsünler. Bu böyle olunca onun kanı, bütün kabilelere dağılmış olur. Abdülmenaf oğulları da bütün kabilelerle savaşamaz. Savaşamayacağı içinde diyete razı gelir. Artık Ebu cehiller kıtalar boyu. Asırlar geçse de Peygamber yolundan gidenlerin yoluna kurulan tuzaklar aynı olacaktır.

Nasıl ki tüm kabileler peygamberimizi karşı birleştiyse bugün de siyaset tarihinde görülmeyen bir uzlaşmayla sağ-sol ittifakı gerçekleşti.

7 Parti R. T.Erdoğana karşı birleşerek bir Çatı Adayı belirledi. Sayın Ekmelettin İhsanoğlu:

70'li yıllarda sağ-sol çatışması vardı. CHP ve MHP den teklif geldiğinde bu durumu Sağ ve solun biraya gelmesini hayrın başlangıcı olarak düşünüp teklifi kabul ettiğini belirtiyor.

Sayın İhsanoğlu!

70 li yıllarda sağ-sol çatışmanın olduğu dönemde bir araya gelemeyen sağ ve sol'un çatışma olmadığı dönemde bir araya gelmesi açıkçası manidardır. İttifaka gelince bu uzlaşma hayır mıdır, şer midir? Onu ALLAH bilir.

Lakin netice ALLAHIN izniyle hayırdır. Çünkü bu halk sanılan kadar saf değildir.

Kendisinin ve bu ülkenin geleceği için kimin hayır, kimin şer olduğunu ayırt edecek kadar zekidir. 7 partinin desteklediği çatı adayının, CHP parti örgütünün mitingde çalışmaması üzerine 20 ilde düzenlenmesi planlanan miting iptal edilmiş,

"Sevgiyi ekmek için

Ekmek için Ekmelettin "sloganı havada kalmış

Sayın İhsanoğlu’nun kendisine inanmayan ve adaylığına itibar etmeyen partisi tarafından hezimete uğramıştır.

Diğer yandan

Sayın Başbakanımızın, Reis'i Cumhur olması için, halkımızınTürkiye'nin büyümesine, gelişmesine destek ve katkı sunmak için  " Bizde Varız" Cumhurbaşkanlığı seçim

 kampanyasına 90 bin 382 kişinin bağış yaptığı ve 24. 337. 697. 00 yardımda bulunarak destek verdiğini düşünürsek Sayın Erdoğanın yıllardır ektiği sevgiyi bugün biçtiğini ve Türkiye’nin yetiştirdiği en başarılı lider olma vasfına eriştiğini görürüz.

Sanırım halk seçimini yapmış görünüyor.

Takdirse Takdir î ilahinin.

Hak davada ve hak yolda yürümek dileğiyle

Hakka emanet olun.

Selam ve dua ile...


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.