dclisans
  • 17.12.2014
Dilek Çiftçi

Dilek Çiftçi

Ortadoğu kan ağlıyor

Cehalet İslam’a karşı silahlanmış, batıl da Hakka karşı savaş açmıştır. Bu ASRIN savaşında günümüz insanlık âleminin yaşadığı buhran İslam’ın ya olmayışından yâda Müslümanların İslam’ı yaşanmayışındandır

Bugün mensup olduğumuz esenlik, barış, kurtuluş dini olan İslam ve Müslümanlığımızı insanlık âlemine doğru şekilde tanıtamıyorsak, İslam adına rol-model olamıyorsak, bugün herkesin ve her kesimin kendisine göre İslam’ı olduğundan ve İslam ümmeti olarak birlik ve beraberliğimizin parçalamasından ileri gelmektedir. Oysa doğru İslam, asrısaadetteki İslam’dı. Kuran ve sünnet İslami’ydi. 6666 ayetin tümüyle hareket edilen bir Kur’an-i anlayış ve yaşayış vardı.

Adaletin olmadığı yerde zulüm vardır. Bir yerde de zulüm varsa orada İslam yoktur. İslam’ın olmadığı yerde de saadet yoktur.

Bugün Ortadoğu kan ağlıyorsa bu bizim İslam’a göre hareket etmeyişimizdendir.

İslam ülkeleri tarumar ediliyorsa, Suriye, Filistin, Kobani, Mısır, Doğu Türkistan vs. oluk oluk Müslüman kanı akıyorsa, Müslümanlar gördükleri zulüm, kan ve gözyaşının yanında birde terörist damgası yiyorsa, burada Müslümanlar için kurulmuş korkunç tuzaklar ve yine Müslümanların düştüğü hazin bir tablo vardır.

Yine İslam ülkelerinin dayanışması için kurulan, 52 Müslüman ülkenin de üye olduğu

“İSLAM İŞBİRLİĞİ TEŞKİLATI PARLAMENTO BİRLİĞİ” (İSİPAD);  yine 57 Müslüman Ülkenin üye olduğu “ İSLAM İŞBİRLİĞİ TEŞKİLATI EKONOMİK VE TİCARİ İŞBİRLİĞİ DAİMİ KOMİTESİ” (İSEDAK)  yüklenmiş oldukları asli misyonu yerine getirmelidir.

İslam âlemi diye addettiğimiz Müslüman devletler, ümmetin selameti için ihtilafları bir kenara bırakıp, İslam’a, Kur’an-a ve Müslümanlara yapılan her türlü saldırı ve katliamlara “ DUR” demelidir.

Yine bu komitede yer alan devletler, Ulusal Arenada siyasi bir güç oluşturup batıl zihniyetin temsilcileri olan bu İslam düşmanlarına karşı hakkın gür sedası olmak durumundadırlar. Müslümanlara karşı işlenmiş müthiş fenalıklar, çekilmez zulümler tarih sayfalarına geçerken, zahiren Müslüman görünen bu devletler haktan ve adaletten yana İslami ve Muhammedi bir duruş sergilememektedir. Acı bir hakikattir ki, bugün İslam âlemi ve tüm Dünya Müslümanları yetim ve öksüz kalmıştır.

Allah hiçbir şeyden gafil değildir. Çünkü Allah mazlumdan yana ve haktan yanadır; zalimin de karşısındadır. Onlar tuzak kurar. Rahmanda tuzak kuranlara tuzak kurar. O zaman tuzak kuranların tuzaklarının gör akıbeti nice olur. Onlar mı hayırlı, yoksa yerlerin ve göklerin RABBİ olan ALLAH MI?

 

Selam ve dua ile…


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.