lisans koleji sol
lisans koleji
  • 07.01.2019
Dilek Çiftçi

Dilek Çiftçi

Hafife alınan davranışlar

Değerli Okuyucularımız…
Siz değerli okuyucularımıza çok önemli bir hatırlatmada bulunmak istiyorum.
Hıristiyanlar kâfir, biz Müslüman'ız, onlarla iman birliğimiz yoktur. Amentü'deki 6 esasa inanmayanlarla iman birliği olur mu? Öncelikle dikkat edilirse yaradıcımıza biz Allah derken, onlar Tanrı derler.

Yine Tam İlmihal Saadeti Ebediyye ve www.dinimizislam.com sitemizden de faydalanarak çok önemli bir hatırlatmada bulunayım. 

Hıristiyanlarla aramızdaki iman birliği yok, ayrılık ise çoktur. Birkaçı şöyledir:
En başta Allah'a imanda birlik yoktur. Biz bir Allah'a inanırız. Onlar üç tanrıya inanırlar. Hazret-i İsa'ya Tanrı'nın oğlu ve Tanrı derler. Bir âyet-i kerime meali:
“Allah'la birlikte başka ilah edinen Cehenneme atılır.” [İsra 39]

Biz, “Allah, mekândan münezzehtir” deriz, onlar “Tanrı göktedir” derler. 
Biz, “Allah, insana veya tahayyül edilen hiçbir şeye benzemez, oğlu kızı yoktur, doğmadı ve doğurmadı” deriz. Onlar “Tanrı babamızın oğlu vardır, melekler Tanrı'nın kızlarıdır” derler. 
Biz, “Allah hiçbir şeyi yapmaya mecbur değildir” deriz, onlar “Tanrı insanlığın kurtuluşu için biricik oğlunu kurban etmek zorunda kaldı” derler. 
Sanki hâşâ oğlunu kurban etmeden insanları affedemezmiş gibi, Allah'ı âciz bir varlık gibi gösterirler. Hâşâ Allah'ın da oğlu olduğunu söylerler. Bu sakat mantıkla, “Tanrı, yeni bir oğul yaratır, onu da kurban eder, herkesin günahını böylece affeder” diyen biri çıkarsa ne diyecekler?

Onlar, meleklere kız derler. Biz ise, “Meleklerde erkeklik dişilik yoktur” deriz. 
Bir âyet-i kerimede mealen; “Rabbiniz oğulları size ayırdı da, kendisi için kız olarak, melekleri mi edindi? Elbette vebali çok büyük söz ediyorsunuz” buyuruldu. (İsra 40)

Biz semavî kitapların hepsine inanırız, onlar Kur'an-ı Kerime inanmazlar.
Biz Peygamberlerin hepsine inanırız, onlar Peygamberimize inanmazlar. 
Bir âyet-i kerime meali:
“Kimi, Ona [Resulüme] iman etti, kimi de, Ondan yüz çevirdi. Bunlara da çılgın ateşli Cehennem yetti. Âyetlerimizi inkâr edip kâfir olanları elbette ateşe atacağız.” [Nisa 55–56]

Bir Hadis-i Şerifte, “Bana iman etmeyen Yahudi ve Hıristiyan, mutlaka Cehenneme girecektir” buyuruldu. (Hâkim)

Kalın sağlıcakla…
Selam ve dua ile…


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.