lisans koleji sol
lisans koleji
  • 02.03.2009
Dilek Çiftçi

Dilek Çiftçi

Bağımsız Adaylar açık farkla önde…

---Bağımsız Belediye Başkan Adayı Av. Nihat Çiftçinin Çevik Kuvvet ki Seçim Bürosunun açılışı dün gerçekleşti.

 

---Halkın Av.Nihat Çiftçiye olan sevgi ve ilgisi açılış bürosunun önünde ki meydanı doldurdu.

 

Yoğun bir kalabalığın oluştuğu Karaköprü de halk, “ En Büyük Başkan Bizim Başkan” diye tezaruatlarda bulundu. Meydanı dolduran bu yoğun kalabalık büyük bir coşkuyla büyük bir özlemle Av. Nihat Çiftçinin Yanında olduğunu gösterdi.

 

----Elbette Karaköprüde ki yaşama standartlarının kalitesini ancak ve ancak adaylığa talip olan insanın kendi kalitesi belirler.

 

----Kişilikli, saygın, dürüst, çalışkan, genç, dinamik ve eğitimli bir başkan için Av. Nihat Çiftçi için Var mısınız? Var mısınız? Diye söylenen sözlere,

 

Halk büyük bir coşkuyla “ Evet... Evettt...” diyerek destek verdi.

 

Bağımsız Belediye Başkan Adayı Av. Nihat Çiftçinin yaptığı konuşma ve

 

Karaköprü halkıyla bütünleşmesi büyük bir ses getirdi.

 

Bu sese halkın coşkusu da eklenince, Av. Nihat çiftçiyle birlikte bir yumruk halini alan Halk, Açılış Bürosunda Çevik Kuvvetti inletti.

 

Evet, Bizler ilkin Halktan birileri olarak,

 

Belediye Başkanlığının koltuğuna kurulan bir efendi değil,

 

Şanlıurfa merkez dâhil bütün beldelerde, hakka dayalı ve halka dayalı, hizmet ehli ve erbabı adayların sandıktan çıkması hepimizin ilk dileği olsa gerek.

 

----Bizler Allah’ın İlk emri “Oku “olduğu için ilkin okuyan, sonra memleketimizi beldelerimizi en güzel şekilde işleyen ve dokuyan ve bu hizmeti gerek merkez de ve gerekse beldelerde halkın hizmetine sunan yöneticilerin başta olmasını istiyoruz.

 

Elbette ki hepimiz kendi adaylarımıza destek vereceğiz, Böyle bir zaman da yanların da olacağız. Eğer adayımızın işinin ehli bir kişi olduğuna ilkin bizler inanıyorsak, bu yolda hizmete talip olan adayımıza güveniyorsak, adayımıza olan desteğimizi de ona göre arttıracağız.

 

Şu an bizler diğer aday arkadaşlarımızla aynı yolun yolcuları olduğumuza inanıyoruz. Derler ya,

 

“Tok açın halinden anlamazmış”. Şu an Karaköprü Bağımsız Belediye Başkan Adayı Av. Nihat Çiftçinin girmiş olduğu bu yolda diğer adaylarımızın da sıkıntılarını özlemlerini, ümitlerini ve bilhassa hissetmekte oldukları duygu potansiyelini daha yakından anlamaktayız.

 

Burada bizim adayımız yahut da sizin adayınızın kazanıp kazanmaması hiç önemli değil.

 

Ama sanırım hepimiz için önemli olan tek şey, sandıktan çıkacak adayın aydın ve tam bir hizmet adamı, bulunduğu mevkinin ve oturduğu koltuğun hakkını verebilecek, halkla bütünleşebilecek. Bizden biri, içimizden biri olan adayların çıkmasıdır. Hepimizin halk olarak ilk temennisi budur.

 

İşte Bunu da

 

Halkın vicdanı ve Halkın hakkaniyet duyguları, 29 Mart’a inşallah bütün Adaylarımızı temsil edecek.”

 

Hükümetiyle barışık, devletiyle barışık ve en önemlisi Halkıyla barışık yöneticiler istiyoruz.

 

----Kimsenin dokunulmazlığı yok. Elbette ki bizler bir yerde yanlış gördüğümüz zaman orda “Dur” demesini bileceğiz.

 

Biz 5 yıla bütün Projelerini sığdıran, hizmeti halkın ayağına sunan ve halkıyla bütünleşen bir Belediye Başkanına hepimiz, halk nezdinde ihtiyaç duyuyoruz.

 

Buda ancak kendini yetiştirmiş aydın insanların sunacağı hizmetle olacaktır. Büyük insanlar büyük düşünür. Büyük Projelere imzalar atar.

 

----Yerel seçimlere günden güne yaklaşmaktayız. Çağdaş ve modern bir Şanlıurfa için, ilçelerimiz için ve beldelerimiz için gelin 29 Mart’ta tercihimizi ona göre yapalım.

 

Ve oyumuzun rengini ona göre belirleyelim.

 

Sandıktan Halka Hizmet ehli insanları çıkartalım.

 

Ben halkımıza inanıyorum ve güveniyorum.

 

Susmak kabullenmektir. Son söz milletindir diyorum.

 

 

 

 Selam ve Dua ile


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.