Mg Reklam 2
lisans koleji
  • 15.10.2015
Celal Çiftçi

Celal Çiftçi

Gazetecileri zan altında bıraktınız sayın vekil…

Geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa basını çok mesnetsiz, çirkin bir iddia ile karşılaştı…

Neydi o iddia…

AK Parti’den 7 Haziran seçimlerinde milletvekili seçilen ancak 1 Kasım seçimleri için listeye dahi alınmayan bir vekil, listeye alınmama sebebini gazetecilere para vermediği için basının kendisini desteklememesine bağlamıştı. Gazetecilerin bazı adaylardan para aldığını, kendisinin gazetecilere verecek parası olmadığı için desteklenmediğini vs. bir sürü iddia sıralamıştı.

Ben de yıllardır Şanlıurfa’da kameramanlıktan başlayarak medya patronluğuna kadar gazeteciliğin her evresinde bulunmuş, ayrıca gazetecileri temsil eden bir cemiyetin başkanı olarak size bir cevap yazma gereği hasıl olmuştur…

Sayın Hamide Sürücü hanım, gazetecilik mesleğini yapanların bazen çok şeyini feda ettikleri, özveriyle çalıştıkları, yeri geldiğinde ailesinden uzak, olayların tam ortasında, tehlike içinde olduğu bir meslektir. Bu işi yapan insanlar bana göre sıradan insanlar değil bir hedefleri olan, görevlerini en iyi şekilde yaparak doğruyu en erken insanlara sunmak için çalışan kişilerdir. Şimdi siz kalkmış bu insanlara para vermedim diye beni yok saydılar haberimi yapmadılar diyorsunuz.

Aday olduğunuz zaman Urfa’daki tüm basın kuruluşlarınızda haberlerinizi, çalışmalarınızı görmekteydik. O zaman para vererek mi yaptırıyordunuz bu haberleri.  Eğer öyle bir şey varsa sizden o zaman para alan, daha sonra talep edenleri açıklayın da biz de bilelim aramızdaki mesleğine hainlik edenleri. Eğer birebir böyle bir taleple karşılaşmadıysanız da tüm gazetecilere bu çirkin, yüz kızartıcı suçlamayı yapmanız. Vekil seçilmiş bir insan olarak hiç doğru değil. Açıklayabileceğiniz bir isim yoksa tüm Şanlıurfa basınından özür dilemenizi bekliyoruz.

Bu arada Sayın vekil, milletvekili listesi hazırlamak gazetecilerin işi değil. Bunun için parti yönetimi, karar mercileri var. Biz sadece olup biteni haber yaparız, insanlara sunarız. Parti içinde 11 yıllık emeğimi gazeteciler görmezden geldi demişsiniz ancak unutmayın ki emeği gazetecilere değil partiye harcadınız dolayısıyla partinin bu emeği görmesi gerekir gazetecilere bırakmadan.

Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı ve Şanlıurfalı bir gazeteci olarak size şunu söylemek istiyorum ki; gazetecilik mesleğine bilerek veya bilmeyerek bir leke attınız. Bunu temizlemek için ya sizden para isteyenleri açıklayın ya da tüm gazetecilerden özür dileyin…


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.