dclisans
  • 05.01.2019
Aziz BUDAK

Aziz BUDAK

Açıklansın Artık

             Merhaba değerli okuyucularım, öncelikle 2019 yılının dünyamıza, ülkemize barış ve huzur getirmesini diliyorum. Barış ve huzurun en fazlasını da Şanlıurfa'mıza istiyorum.

            01 Ocak 2019 tarihi itibariyle seçime girmeye hak kazanan partiler Resmi Gazetede yayımlandı ve süreç resmen başlamış oldu.

            Tüm partiler kendilerinin seçime zaten hazır olduklarını halkın karşısına dürüst, masumlu ve çalışkan adaylarla çıkacaklarını söylemekten geri durmuyorlardı. Daha aday belirleme sürecinde söyledikleri sözleri yerine getiremeyen siyasi partiler sıraladıkları üç haneli projeleri nasıl hayata geçirirler bilmem ama şimdiden halkın gözünde tüm partilere karşı tereddüt hasıl oldu.

            Aday adayı başvurularının alınma süresinin bitiminden sonra bu kadar zaman geçmesine rağmen adayın açıklanmaması çok garip değil mi? Adayın açıklanmaması halkın aklında bazı soru işaretlerinin oluşmasına sebep oluyor, bu soru işaretleri de pek hayra alamet değil.

            Aday adayı olanların içinden dürüst, namuslu, çalışkan ve liyakat sahibini seçmek bu kadar zor mu diye soruyorlar. Sormakta o kadar haklı ki vatandaşlarımız, sosyal medya da olsun, yandaş medyasında kendisinin aday olduğunu gösterir listeler hava uçuşuyor. Hani dürüstlük, hani namusluluk daha yolun başında yalancılığını, yamukluğunu kendin halka göstermiş oluyorsun.

            Yayınlanan her sahte liste sonrası adı yer almayan aday listeyi yalanlıyor, bu durum bir birlerinin kıçını açmaktan öte bir şey değildir.

            Aday adayı oldular hangisi çıkıpta ilimizin şu sorunları var ve ben yönetime seçilirsem çözüm önerilerim bu dedi, hepsi Ankara'da kendisini aday göstersinler diye kulis yapma peşindeler. Normalde şöyle olmaz mı? Kariyerine, bilgisine, dürüstlüğüne güvenen aday olur ve der ki; Beni bu değerlerimle aday olarak seçerlerse seçim çalışmalarımı ve sonrasında seçilirsem görevimi yaparım, bunun dışında gidip kimseye ağız yüz eğmem. İçimizden bir ses yükselir ve nerdeeeeee böyle aday.

            Değerli hemşerilerim, yasal bir hak olarak hepimiz sandığa gideceğiz ve oyumuzu kullanacağız. Ancak, sosyal medya bize adaylar hakkında o kadar güzel tüyolar veriyor ki,  kimin fırıldak kimin dürüst olduğu bu aşamada dahi belli oluyor. Ülke sıralamalarında sürekli 70 ve üzeri sıra almak bu şanlı şehrin makus talihi olmamalı, aşiretçilik, ağalık sistemi ilimize faydadan çok zarar verdi.

            Aday adayı olanlar içinde sivil vatandaş gibi bir çok kamu kurumunda görev yapan kimsede aday adaylığı başvurusunda bulundu.

            Yerel seçimlerde aday olmak isteyenlere yönelik 26 Ekim 2018 Tarihli ve 30577 Sayılı Resmî Gazetede yayımlamam Yüksek Seçim Kurulu'nun 23.10.2018 tarihli ve 1036 sayılı kararı gereği devlet memurlarının en geç 01 Aralık 2018 Cumartesi günü saat 17:00'ye kadar bulundukları görevden istifa etmiş olmaları gerektiği bildirilmiştir, ancak bu tarihten önce partilerin aday adayı başvuru tarihlerini daha erkene almış olmaları sebebiyle görevinden istifa eden aday adayları oldu.

            Devlet kurumlarındaki görevlerinden ayrılmaları sebebiyle işlerde aksamalar muhakkak ki olmaktadır, bari devlet memuru olup başvuru yapanlardan aday göstereceklerinizi açıklayın, onların içinden de aday seçmekte zorlanıyorsa partiler vahki ne vah.

            Öncelikle aday gösterilsin veya gösterilmesin 24 Mart seçimlerinde ilimizden aday adayı başvurusunda bulunan vatandaşlarımızın halkımızın gözünde daha da komik duruma düşmemeleri için bir an önce aday listesinin açıklanması şehrimiz, seçmenimiz ve halkımız için daha faydalı olacaktır. Yoksa seçim tarihi yaklaştıkça bel altı vuran vurana.

            Tüm parti yönetimlerine buradan halkın bir çağrısıdır bu adayınızı açıklayın artık.


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.