lisans koleji sol
lisans koleji
  • 04.08.2020
Ali  Çetinkaya

Ali Çetinkaya

Sağlık Bakanına sesleniş…

Sayın Sağlık Bakanı siz bizi bırakın sağlık çalışanlarıyla ilgilenin, biz bu vurdumduymazlıkla daha çok dibe batacağız. En azından pandeminin kahramanlarını kurtarın. Özlük haklarını verin, tek kalemde maaş ödemesini sağlayın, atama yapın falan…

Hiç değilse emeğiniz boşa gitmez.

Ama şimdi korona etkisinin azaltılması noktasında yaptığınız uyarıları, hiçbir kurala uymadan dinliyoruz, ne maske takıyoruz, ne sosyal mesafeye uyuyoruz.

Verdiğiniz bunca emeğe çabaya yazık.

Değmiyoruz buna, bu mücadelenizi hak etmiyoruz. Ne taziyelerden geri kalıyoruz ne de düğünlerden. Hasta ziyaretleri vazgeçilmezimiz zaten.

Öğüt vermeye gelince kanaat önderi kesiliyoruz ama bu dediklerimize kendimiz bile uymuyoruz.

Ne diyordu Osho; ‘Dinleyeni olmadığından değil, anlayanı olmadığından sessizleşir insan’

Biz seni dinliyoruz hatta can kulağıyla dinliyoruz ama anlamıyoruz, sorun bu.

-Bu yüzden boş verin siz bizi, hak arayışındaki sağlıkçıların talebine karşılık verin, onlara verilen sözlerin yerine getirilmesi için uğraşın.

-Şanlıurfa’da her bir sağlıkçı, en az 4 kişinin işini yapıyor, bunu önlemek için atama yapın sayın bakan.

-Maaşları ne kadar yatacak bilmiyorlar, bir düzenleme yapın sayın bakan.

-Özlük hakkı verin, söz verildiği gibi performans ödemeleri en üst limitten yatırılması için uğraşın sayın bakan.

-Buradaki hastanelerde yer kalmadı, kapalı duran özel hastaneleri açın, boşaltılan hastane binalarını tekrar faaliyete sokun.

-Ya da defalarca temelini attığımız ve hala yerinde kavak yelleri esen şehir hastanesini yapın.

Sağlıkçıların sorunlarını sonuna kadar savunan Sağlık Sen Şube Başkanı Abdülkadir Yabir var, müthiş bir mücadele veriyor ekibiyle birlikte…

Bir Sağlık Müdürümüz Emre Erkuş var, sorunları kulak arkası yaptığına hiç şahit olmadım. Her telefona cevap veriyor ve sorun çözülene kadar da ilgileniyor. Ankara’dan onay çıkması halinde mükemmel işler başaracağına inanıyorum.

Hastane yapılması için yeterli alanımız da var, çalışmak için sırada bekleyen yüzlerce sağlıkçımız da var

Yani unumuz, yağımız ve şekerimiz var fakat bir türlü helvayı oluşturamıyoruz.

Hani 14 tane de Milletvekilimiz var, hakkını yemeyelim hangisini ne zaman arasak telefona cevap veriyor, sorun iletsek ilgileneceklerini söylüyor. Diyorum ki; Bu konuda da az biraz mücadeleci olsalar, Sağlık Bakanıyla kafa kafaya verip, Şanlıurfa’yı sağlığın merkezi haline getirebilirler.

Bak o zaman Sağlık Bakanlığı Urfa’yı kaderine terk etme demeyiz, diyemeyiz. Demeye de hakkımız olmaz zaten.

Ama şimdi diyoruz, demekte de haklıyız.

Demem o ki; Milletvekilleri gecesini gündüzüne katıp, kentteki bu sağlık ve sağlıkçıların sorunlarını çözse, hem isimlerini altın harflerle yazdıracak hem de hiç kimsenin tek bir kelime etmeye hakkı kalmayacak.

Son olarak siz sağlıkçıların hakkını verin ve Urfalıları bu hastane çilesinden kurtarın, kurallara uymamaya devam edersek, o da bizim ayıbımız olsun.


MAKALEYE YORUM YAZIN
Melike Özçelik Melike Özçelik 04.08.2020

Tebrikler, ayakta alkışlıyorum sizi. Şanlıurfa'da takip ettiğim nadir gazetecilerden birisiniz, başarılarınızın devamını diliyorum.

Filiz Ertürk Filiz Ertürk 04.08.2020

İncitmeden dokundurmak budur :) Müthiş,büyük keyifle okudum

Bir yabancı Bir yabancı 04.08.2020

Gelişen şehirlerde başarının yüzde 90 gazetecilerin, yüzde 10'u belediye başkanlarınındır. Geri kalmış şehirlerde ise yüzde 90 gazeteci başarısızdır, yüzde 10 belediye başkanı! Allah sizin gibi gazetecilerin sayısını artırsın... Kalemine sağlık.

Minnoş sağlıkçı Minnoş sağlıkçı 04.08.2020

Nihayet sağlıkçıların sesini duyan bir gazeteci çıktı! Çok çok teşekkür ederim, tam içimizi okumuşsunuz. Lütfen sorunlarımızı yazmaya devam edin. Tekrar teşekkürler, Allah'a emanet olun

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.