Mg Reklam 2
lisans koleji
  • 02.02.2016
Ahmet ÖZTÜRK

Ahmet ÖZTÜRK

ŞEYTAN -(IN)- ÜÇ- GENİ

 

Yazımıza iş olsun diye böyle bir başlık attık, biz burada ne şeytandan nede genlerden nede birçok manayı sembolize eden üçgen den bahsedecek değiliz.

Şeytan üçgeni denildiğimizde şer güçlerin şer için kullandıkları rivayet edilen bermuda Şeytan Üçgeninden de bahsetmeyi düşünmüyoruz.

Amacımız Yahudi ve masonlukta kutsal kabul edilen örgenlerden de bahsedecek değiliz. Belkide hapsini içeni alan şeytan aklının zirve yaptığı üst akılın fesatlarından bahsediyor olabiliriz

Yoksa insanlık bugün daha da çok genli olmuştur. Hatta gensiz olmuştur. Ama yazımız şeytanın kuklası olmuş insanın ne hallere düşebileceği hususunda fikir vermesi açısında faydalı olabileceğini umut etmekteyim.

Baksanıza bugün, ak olana kara denilmekte, kapkara olana nur diye tapılmaktadır. En âliminden en cahiline kadar, hiç kimsenin net bir tanım koyamadığı, sadece duyumlar ve algı yönlendirmeler dışında hakkında sağlıklı bir bilgi sahibi olamadığı, şu işid ve benzeri meselelerde gelindiği acıklı hale bakın.

Hiçbir yazar, şu veya bu belge ve bilgiler ışığında işid, Amerikan ve İngiliz projesi bir örgüt olup, şu vesilelerle şu kaynaklarda beslenmektedirler diyemediği gibi, işid şu kanıtlarla İslam devletini kurmuş veya kurmaya çalışan bir cihat örgütüdür da diyememektedirler. Kuru bilgi ve yönlendirmelerle kimi işitidi mücahit, kimi karşı muhalif olarak işidi gelmiş geçmiş en barbar ve cani bir terör örgütü olarak görüp, muammada su dövmektedirler.

Ama şu gerçeği ifade etmek gerekir ki işid, ne olursa olsun, işide düşman olan örgüt ve devletlerin İslam âlemine verdiği zararlar, işitin verdiği zararlarından milyonlarca kat fazladır. Ama gel gürelin ki

Afganistan, Çeçenistan, Azerbaycan, Pakistan ve bilumum İslam coğrafyasını kana boyayan, milyonlarca Müslümanın barız katili olan barbar Rusya, ABD, NATO göçleri, Türkiye ve Fransa Suriye’de işidi vuruyor diye, nerde ise Müslümanım diyen bazı kesimler bilmem nerelerine kına yakacaklar.

Haçlı orduları olan batı, ABD ve NATO güçleri Esad ı korumak için işid bahanesi Suriye halkını imha ederken, bunu göremeyen beyinsizlerimiz adeta bayram etmektedirler. Neymiş işid vuruluyormuş.

Batının Müslümanlara olan katliamları ortada iken, sarığına tükürdüğüm sakallı hoca, Rusya ABD haçlı ordularının Ortadoğu’da ne işleri var diye kıyam etmesi gerekirken, aksine kuran ve hadiste işitin ne kadar lanetli bir örgüt olduğuna dair deliller uydurmakla meşguldür.

Bu işlerin bir proje olduğunu ne zaman idrak edeceğiz Rabbim, bir sörü katliamlar ardında, pardon biz yanlış anlamışız, diye iki kelime ile günahlarını temizlemeye çalışan batılıları hemencecik bağrımıza basmakta ve yeni bir oyunu kurgulamalarını dört gözle beklemekteyiz.

Dön Taliban, sonra Usame bin ladin, Saddam, Kaddafi, Esad ve şimdi de işid bahanesi ile Müslümanı öldüren ABD ve şer cephesi, yarın acaba kimi bahane ederek Müslümanları vurmaya devam edeceklerdir.

İşid yapılanması terör örgütü veya değil, kaç kişiyi öldürdüğüne dair elinde bir delili sayı veya listesi olan varmıdır. Bu bilinmezler arasında bas bas bağırıp işid i terör örgütü ilan edenlerin, baş terörist olan ABD ve şer cephesini müttefik kabul etmeleri, ve bunlara maddi ve manevi destek sunanların vay haline.

Genler ile oynandığında, bir nesnede birden fazla değişik gen yapısı oluşturulduğunda, karalar ak, aklara kapkara olarak iman edilir.

Amacımız işid’ in terör örgütü ve değilliğini konuşmak, bir algı oluşturmak değildir, zira benim sağlıklı bir bilgiye dayalı işid hakkında net bir bilgim bulunmamaktadır.

Amacımız; önce Suriye zalimi katil Esad denilerek, ülkeyi En Nusra, Türkmenler cephesi Suriye Özgürlük Cephesi, Tevhid Grubu, Türkmen Tugayları, Muhacirler. Ve işid denilerek bin bir parçaya bölüp yekdiğerine düşman kılarak çatıştıranlar, keyiflerini çatarken, bizler birini tutarak diğerlerini tekfir edip terörize etmekle meşgul olmaktayız.

Müslüman halkları boş hülyalara sevk ve imha etmek için, plan üstüne planlar ortaya kayan şer güçlerin perde arkası planlarını göremeden birilerini terörize edip, imha edilmesi gereken canavar olarak ortaya salmak Müslüman toplumun acziyetidir…

Kimileri kobaniye saldırdı diye ırki sayıka ile işidi terör ilan ederken, kimileri başka yerlerin kirli emellerine hizmeten.

İşid in lanetlenmesi için hutbeler okutanların, beklide İşid’ in ağababası olan, ama zalim, katil ve barbar olduğu kesin olan ABD ve şer cephesini lanetlememeleri, tam manası ile aynamazlığın ta kendisidir.

Sahi son demlerde herhangi bir hutbe veya vaazda, ABD ve uşaklarını lanetleme ve kınama hutbesini duyan var mı? Ben duymadım.

Bugün dünya Suriye de bir şeyler karıştırmaktadır. Baksanıza dünya Suriye de işid i avlamakla meşguldür güya, ama bitmiyor neden? Sahi Suriye de bu acıların yaşanmasına neden olan baş aktör Esad ın günahkârlığı hiç konuşulmamaktadır neden?

Kardeşlerim

Şunu unutmayın ki mazlumun ahı elbette ki bir şekilde alınır. Esad denilerek Müslüman toplumu katledenler ve bu kirli savaşa günül bağı ile de olsa destek olanlar, bunun bedelini dünyada veya ukbada illaki öderler.

İnsan hakları havarisi kesilenler,  menfaatlerine yönelik bir tehdit gördükleri anda, birden bire kırmızı görmüş boğaya dönerler; hatta bazıları daha da sapıtarak ağızlarından salyalar saçan bir mahlûka dönüşürler.

Asıl tehlikeyi görmeyen, görmek isteyenlerin, yansımalar ile boğuşması, şeytan üçgeni özerinde geleceklerini inşa etmeleri kadar trajikomik bir durumdur.

Biz az söyledik siz çok anlayın

 

Rabbim bizleri bilmediğimiz olgular peşinde koşanlardan eylemesin âmin.


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.