Mg Reklam 2
lisans koleji
  • 06.08.2015
Ahmet ÖZTÜRK

Ahmet ÖZTÜRK

Olması gereken (istikamet)

Hamd âlemlerin rabbi olan Allah a, Salat’u selam, önderimiz Hz. Muhammed sav ın özerine olsun

Kardeşlerim.

 

Onlarca kez başlanıp yarı bırakılan bir amel, amel değil, oyalama ve dostlar pazarda görsün den başka bir şey değildir. Ancak başlanıp usulünce bitirilen iş  amel – rızaya uygun yapılmışsa da Salih amel oluvermektedir.

 

Yalnız dediğimiz bu başlanıp bitirilen iş, genelde karakterli kişi ve oluşumlarda olabilmektedir, menfaatler doğrultusunda, konjektör, imkân, süreç mecburiyeti ve samimiyetsizce başlanan işler ise kısır olmaktadır.

  Bakın kardeşlerim;

Bakın Yüce Rabbimiz mevsimlik işleri, başlanıp bırakılan, sonuca dolaştırılmayan amelleri, kuvvet buldu diye bozulan yeminleri nasıl zem etmektedir”

 Bir ümmet diğer bir ümmetten (sayıca veya malca) daha gelişkindir diye yeminlerinizi kendi aranızda bir fesat (bozgunculuk) unsuru yaparak, ipini sağlamca eğirdikten sonra (beğenmeyip) bozup-çözen (kadın) gibi olmayın. Şüphesiz Allah sizi bununla (yeminlerinizle) imtihan etmektedir. Hakkında ihtilafa düştüğünüz şeyi, kıyamet günü size mutlaka açıklayacaktır.(Nahl 92)

 Evet, zaman zaman başlanıp bırakan işler… Nerede kahrolsun İsrail protestoları, İsrail mallarını boykot naraları, nerede Sisi yi lanetleyip Rabia işareti ile Nursi’yi selamlamalar, hani nerde Filipin mora, Myanmar ve Afrika’nın diğer bölgelerinde ezilenlere sahip çıkmak namus borcumuzdur diyen zavallılar, 

  Sahi ne oldu, bu yerlerde işler mi düzeldi, yoksa bu işlerde rant devşirenler mi geberdi? Söylermisiniz sahi ne oldu?

Sahi ne oldu şaşaalarla siyasi kariyerime mal olsa da, bir daha analar ağlamasın diye bu işi bitireceğim diye bas bas bağıran ve nerede ise güzel çocuk unvanına sahip olacak kadar barışı ağzına sakız edenler.

 Hani nerede gelmiş geçmiş tüm zamanların en barbar, katil, vahşi ve ikiz kulelerini vuracak kadar mükemmel bir şekilde örgütlenmiş Usame bin ladin ve uzantısı örgütler… Nerede ise her gün duyduğumuz bu örgütü, nedense uzun zamandan beri duymaz olduk, hani tamda kulaklarımız alışmışken…

 

İlaç niyetine her ana ve ara haberlerde olmazsa olmaz haberimiz pardon ilaç ve gıdamız olan, hani şu kılcal damarlarımıza kadar girdiği söylenen, güney devletin ajanı şu baş belası paralel canavarı… Ülkemi bunlardan temizlendi, yoksa akan sönüğünüzü silmek için kullandığınız paralel safsatasını başka sefere diyerek rafa mı kaldırdık...

 Hani diğer ufak tefek olayları burada zikretmeye kalkışırsak sayfalar yetmez, sahi söyleyin başlanıp bitirilen ıslah edilip yâda imha edip bitirilen hangi bir şeyimiz var.

 Yazboz tahtasına dönüşen eğitim mi, kapkaç hırsızlık yolsuzluk dosyalarımı,  trafik canavarımı, kullanım yaşı 12 e kadar inen uyuşturucu, bon-Zai belasını mı, sokak başlarında fışkıran fuhuş yuvalarımı, ödenemeyen borçlar yüzünde intihar ve mahkemeliklerimi… sahi iktidardakiler neyi hakkıyla çözebilmişlerdir…?

 

Eğer bu hükümetler toplum bünyesinde kene olan herhangi bir belayı bitirememişlerse, demek ki çok yaman bir girdabın tamda ortasındayız. Bakmayın ekonominin düzeldiği safsatasına 2000 yılında 540 TL olan dolar, bugün 2700 TL de seyretmekte. Söylermisiniz hanginizin serveti ö günden bu güne 6 ya katlanmıştır.

 

Kardeşlerim;

Algı operasyonların ve yönlendirmelerin kurbanı olmayalım, oyunu şuraya vermezseniz onlar gelir diyerek bize öcüler gösterenlerin, bugün o öcülerle gerdeğe girmeye yeltendiklerini artık görelim. Doğrularımızı İslam’ın penceresinden kendimiz belirleyelim.

 Neyse, biz konumuza dönelim, evet kardeşlerim, biz Müslümanız, Müslüman; neyi nasıl nerde ve ne zaman yapacağını iyi bilen ve yaptığı işi Allah’ın rızasına göre yapan ve bitirmeye azmeden bireydir.

 Müslüman tepkilerini de, sevinç dostluk ve düşmanlıklarını da kendisi belirleyen bireydir. O “O hâlde, emrolunduğun gibi dosdoğru ol!...” (Hûd, 112) hitabınca tüm işlerini rızai bari doğrultusunda yerine getirmeye gayret eden mümtaz şahsiyettir.

 

Hulasa, kim neyi nerde ve nasıl söylerse söylesin, kimleri dost ve düşman olarak önümüze dayatırsa dayatsın, onların kirli emellerine kurban olmayalım, kirli dümenlerine su taşımayalım, aksi takdirde kıyamet günü azabımız çetin olacaktır.

 

Şu gerçeği acıda olsa, net deklere etmemiz gerekir ki bu zalimliği yapanların en canisi, din adına insanları yönlendirmeye çalışan molla lakaplı lanetli belamlardır.

 Kardeşlerim;

Eğer ayni dinin mensubu olduklarını iddia edenler, birbirlerine tamamıyla zıt 2 oluşumu ibadet niyetiyle desteklemekte ısrar ediyorlarsa ciddi bir problem var demektir. Bu işin içinde birden fazla hinlik olduğunu artık algılayalım. Gelin zalimlerin algı operasyonlarına kendimizi kaptırmayalım, bilmeden Bir tarafa dost ve düşman olmamız mazeret sayılmayacaktır.

Günahlarınızı yüklenenlerin sahte iddialarına pirim vermeyelim, her sakallıyı dedemiz sanmayalım, mollayım diye bol keseden fetva satanların sizi cehenneme çağırabileceklerini de aklınızdan çıkarmayalım.

Biz az söyledik siz tamımınım anlayın.

 

 


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.