Mg Reklam 2
lisans koleji
  • 22.11.2017
Ahmet ÖZTÜRK

Ahmet ÖZTÜRK

Nasihat ve hesbihal 1

 

Kardeşlerime tavsiyelerim

Bu evvela nefsime, yakın ve uzak dostlarıma, islam ümmetine ve tüm insanlığadır.

Hangi mezhep meşrep ve dinin mensubu olurlarsa olun, hangi davanın adamlığını yapıyor olursanız olun, ama bir kez olsun değerlerinizi masaya yatırın, kuran, mihenge oturtunuz. Bununla en azında neye niçin inandığınızı ve neye niçin karşı durup durmadığınızı anlarsınız. Davanız hak olan İslam olsa dahi, en azında inancınıza sokuşturulmuş hurufatları ayıklamış, inandığınız değerleri yeniden anlamış olursunuz.

Öz eleştiride bulunduğumuzdan, yıllarca hak ve doğru bildiğimiz onlarca etmenin aslında İslam olmadığını, bidat veya hurafa olduğunu öğreniyoruz, zira kendimizden bilip peşlerinden koştuklarımızın eli ve dilleri ile inancımıza sörü ile batıl ve hurafeler yerleştirilmiştir.

Kutsal bilip değer verdiklerinizin, tabi olup peşlerinde koştuklarınızın ne olduğuna bakmak gerekir. Sakın mutlak doğru olduğunuzu, duru ve pak olduğunuzu düşünmeyin. Bir ucunda dahi olsun bir acabanız olsun. Aksi takdirde son pişmanlık fayda etmeyecektir.

Unutmayınız ki müsteşrikler tarafında yetiştirilip içimize salınan, İslam akidesini tahrif etmek için onlarca cemaat lideri, siyasi kalpazanlar ve şeyhler ortalıkta cirit atmaktadır.

Bunlar bazen dışarıdan eğitilmiş, bazen de içeriden satın alınmış âlimler olabilmektedir. Cemaat veya şeyhlerinizin dediklerini kuran ve sünnet süzgecinden geçirmeden, mutlak doğru kabul edecek olursak, bilimiz ki akıbetimiz felaket olacaktır.

Lort kamarasında bazı müsteşriklerin k, kerimi ellerine alarak, “biz bu kuranı Müslümanların arasında kaldırmadan başarıya ulaşamayız” demeleri ile başlayan şer faaliyetleri, bugün meramını bulmuş fazlası ile zakkum misali semeresini vermiştir, nasıl mı?

Bakın cemaat ve tarikatlara, kuran hadis yerine başkalarının, hoca veya şeyhlerinin söylemi ve risaleleri rağbet görmektedir. Allah adına konuştuğunu iddia eden zat, saatler süren konuşmasında, Allah ve Resulünden bahsetmemesini başka neye yorumlayabiliriz ki Bu dediğimiz iftira değildir. Bizatihi gerçek. kuran şekli ile aramızda, lakin ölçü olarak kabul edilmeyen, meselelerin cüzümün de müracaat edilmeyen kitap olarak

Şeyh ve hocaların Kurana mugayir bazı söz, eylem ve söylemlerine karşı çıktığımız da, muhipleri tarafında, onların bu ayetlerden haberi olmadığını mı ima etmektesiniz,  onlar bu ayetleri sizden daha iyi bilmektedirler ama zaman ve zemine göre böyle söylemek gerekiyor, onlar her gün peygamber ile görüşmektedirler, onlar hata etmezler diyerek, şeyhlerine ait söylemi kurandan öne geçirmektedirler.

Birçok cemaat, kuran yerine hocalarının kitaplarını ders ve mutaala etmektedirler, hatta mezarlıkta cenaze ve kabirlerde kendi hocalarının risalelerini mutaala etmektedirler, bu geldiğimiz derekeyi göstermektedir. Böylelikle kuran şekli ile Müslümanlar arasında kalmış olsa dahi, kuran referans alınmayan kitap hükmüne düşmektedir. Bundan daha elim ne olabilir,

Kendilerini peygamber, camaatlarınıda din makamında gören ve gösteren bu STK ların, İslam a verdiği zarar, müsteşriklerin verdiği zarardan daha büyüktür. Ellerindeki güdük saltanatlarının yok olmaması için, bazı haramlara göz yummaktadırlar, fitne çıkmasın diye en büyük fitneye alet olarak bazı ayetleri gizlemektedirler.

 Şahsım olarak zaman zaman kendimi sorgulamakta, neden ve niçinlerimi analiz etmekteyim, bu sayede hayatımın bütününde tenakuzlara düşmemekteyim elhamdülillah.

Dün batıl ve sapıklık olarak kabul edilen olguların, bugün olmazsa olamaz olarak inanç karelerimize yerleşmesi, zındık ilan ettiklerimize Sıddık demelerimiz, analizlerden yoksun birilerin söylemlerini doğru kabul etmemiz felaketten başka bir şey değildir. Çok değil Türkiye’nin 3-5 yılını analiz edin, yığınla bu örnekleri göreceksiniz.

Örneğin; on yıllarca fethullah hoca efendi diye takdis edilen kişi ve cemaat, o zamanlarda da İslam’a mugayir etmenler içerinde yüzmekte idi. peki bugün fethullah için en iğrenç kelimeleri ağzına alanlar, neden o zaman bu adamı lanetlemiyor, bilakis hazret biliyorlardı. Neden

Ve bugün fethullah tan daha şerli birileri Müslümanlar tarafında, rehber, hoca lider olarak kabul görmektedir. Takı bunların bariz canavarlıkları gün yüzüne çıkana dek, peki onların palazlanmalarına verdiğimiz katkının vebalini nereye koyacağız.

Kopacak gümbürtünün ayak sesleri kulaklarımızı tırmalamakta ve halen uyanmamaktayız neden

Çünkü terazisi kuran olmayan kişiler, sağır dilsiz ve kördürler, sürekli aldanırlar, sürekli sapıtmaya ve hataya düşmeye mahkûmdurlar da ondan.

İstirhamımdır kardeşlerimden, lütfen sevdiklerimizi ve yerdiklerimizi İslami kriterle analiz edin, sonra pişmanlık fayda etmeyecektir. Desteklediklerimiz birilerin felaketine vesile oluyorlarsa unutmayın ayni vebal eksilmeden bize de yazılacaktır

Konu, bir sonraki yazımızda devam edecektir. İnşallah.

 


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.