Mg Reklam 2
lisans koleji
  • 19.08.2015
Ahmet ÖZTÜRK

Ahmet ÖZTÜRK

Korkuyorum

“O inananlar ki, başka insanlar tarafından “Bakın size karşı bir ordu toplanmış, onlardan korkun ve korunun” denince bu söz onların imanını artırdı ve “Allah bize yeter, O ne güzel vekildir” diye cevap verdiler”. Âli İmran 173 ayetini kendine düstur ettiğinden bu yana, korku kavramını lügatinde çıkaran bu fakir, son demlerde meydana gelen olaylar özerinde koparılan fırtınalarda, haddini aşarcasına, imanlarına mugayir beyanatlarda bulunan kimi insanların heyezanlarından ötürü cidden korktu.

Şeytanı fersah fersah geride bırakan, şeytanlaşmış yazar ve çizerlerin, ne derece çılgınlaşabileceklerine şahit oldukça cidden korktum.

Hasmıyla didişirken, işgal ettiği konumuna ve inancına yakışmayacak tarzda, eline geçen her türden bo… Hasmına fırlatan o kelle felli ulema ve yazar bozuntularının düştüğü çukuru gördükçe korkmaktayım.

Bulundukları dünyalık konumları, kişisel veya cemaatsel çıkarları çerçevesinde, caniyi masum, masumu barbar ilan edenleri, dün şeytanın piçleri diye lanse edilenleri, bugün alicenap kadirşinas ve eli öpesi insanlar diye kutsamaları, Sıddık’ı zındık, zındığı Sıddık diye gösterenleri gördükçe cidden korkuyorum.

Bütün pisliklerin, cinayet ve olumsuzlukların müsebbibi olan demokrasi ve laikliği görmeden- göremeden, düştükleri batakta birbirlerini lağım çukurunda boğmaya çalışan âlim, yazar, hoca ve profların kol gezdiği toplumda yaşamaktan korkuyorum.

“Hep birlikte Allah’ın İpi ’ne sımsıkı sarılın ve asla ayrılığa düşmeyin. Allah’ın üzerinizdeki nimetini hatırlayın ki, siz bölük pörçük birbirinize düşman idiniz; derken Allah kalplerinizi birleştirdi de, O’nun nimeti sayesinde kardeş oluverdiniz. Bir ateş çukurunun tam kenarında bulunuyordunuz, fakat Allah sizi oraya düşmekten kurtardı. Allah, ayetlerini size böylece açıklıyor ki, (her hususta) doğruya ulaşıp onda sabitkadem olasınız” ali İmran 103 ayetini kendilerine düstur etmesi gereken Müslümanların yüce Allah’ın ifadesi ile “Dinlerini parça parça edenler, bölük bölük olanlar yok mu? Senin onlarla hiçbir alakan yoktur. Onların işi Allah'a kalmıştır. Sonra O, ne yapmakta olduklarını kendilerine haber verecektir.” EN'AM 159 Durumuna düşmeleri ve halen bu inatlarında devam edenleri gördükçe cidden çok korkmaktayım.

Ahsen’i takvim özere yaratılmış olup, ayni inancı paylaştıklarını iddia edenlerin, bu denli uzak noktalara savrulmaları, birbirlerini cani, katil, rezil, kâfir, müşrik alçak ve daha nahoş sıfatlarla ithamları beni korkutmaktadır.

Din adına topluma önder olanların, Yutuptaki videoları arasında şöyle bir sörf ediniz, birbirlerinden uzak, uçuk beyanatlarına şahit olduğunuzda inanıyorum ki sizde korkacaksınız.

Her adımını kulluk şuuru ile atmak mecburiyetinde olanların, namazdan gayri hiçbir işlerini islam a endekslemeyen yığınların halen Müslümanlık iddialarını gördükçe, ve toplum tarafında bunlara düzülen mücahitler diye methiyeleri gördükçe, neticesi inanç ve fikirlerin gırı tonuna büründüğünü gördükçe ister istemez korkmaya devam etmekteyim.

 Kendi tarikatına bağlı olmayan oğlunu, Ebu cehil ile endeksleyen cemaat ve tarikatçıların kol gezdiği, kendi cemaatinde olmayanları mürtet diye ilan edenler ile ayni atmosferi teneffüs ettikçe, inançlarını edilleişeriyyeden yoksun, hoca ve şeyhlerine endeksleyenlerin halen Müslümanlık iddialarına şahit oldukça cidden korkmaktayım.

İslami, insani ve etik kurallarının kaybolduğu bu ortamda, en cani oluşumların, insanlık hak ve hürriyetlerden dem vurması, insanların milliyetçilik, ırkçılık, kavmiyetçilik, vatan, ulus safsataları ile bunlara destek olmaları, içinde olduklarına inandıkları dinlerinden fersah fersah uzak olmalarına rağmen, halen Müslümancılık oynamaları beni korkutmaktadır.

Evet, kardeşlerim korkuyorum, kardeşlerimin batıla sürüklenmeleri karşısında korkmaktayım, elimden bir şeyin gelememesinden, söylemlerimizin tesir gösterememesinden, insanların çılgınca batıla koşmasına, yalnızlık psikolojisinden, korumakta olduğum Ebüzer konumumu koruyamayıp bu hengâmeden tutunduğum hak yoldan sapma tehlikesinden ödüm çatlarcasına korkmaktayım.

Bir toplumun gözü kulağı, haber alma kaynağının, bilmem kaç parçaya bölünüp hasım olmaları, birbirlerini karalayıp hain ve ajan ilan etmeleri, vatandaşın inanamadan salt öylesine okuyup dinlediği, kartel, havuz ve okyanus ve daha bilmem neciler olarak kirletilen, başıboş Salı verilen bir canavar karşısında korkmaktayım.

Kanat önderlerinin durmadan rota değiştirmelerinden, bugün lanetledikleri bir oluşumu yarın kutsamaya yeltenmelerinden, ak ve kara renklerin karışımı gırı tonlamasının sevimsiz çehresinden cidden korkmaktayım.

Kardeşlerim

Dünya ve ahirette selamete kavuşabilmek için tek çıkar yolun, hayatımızın tamamını kuran ve sünnete endekslememizde geçtiğini artık bilelim. Adı ne olursa olsun islam harici tüm olguları düşünce ve hayat tarzımızdan uzaklaştıralım.

Şimdiye kadar abı ve hoca önder olarak bildiklerimizi tekrardan analiz edelim, islam adına peşlerinden koşarken, sakın adres cehenneme çıkmasın.

Ben sizi herhangi bir oluşuma değil sadece ve sadece islam a davet ediyorum, gidilen bir çok yolun hakka çıkmadığını haykırıyor ve sizi Allaha emanet ediyorum 

Rabbim beni korkularımdan emin eyle, bilmeden batıl tarafa yanaşmaktan sana sığınıyorum beni muhafaza eyle.

 

Rabbim; Tüm mümin kullarını hak özere kaim, değerlerine de hidayet nasip eyle âmin


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.