Mg Reklam 2
lisans koleji
  • 15.04.2016
Ahmet ÖZTÜRK

Ahmet ÖZTÜRK

Bir dokunuş ve nasihat

Son demlerde esmekte olan kasırgaların gölgesinde, gözde kaçan bazı hususları siz kardeşlerimle paylaşmak isterim.

 

Ortadoğu çalkantılarıyla allak bullak olan siyasi İktidarı akıl, bir tarafta muhalif olan Müslüman camia ile öbür tarafta hendek siyasetini misyon eden göçle tam gaz mücadele ederken, elindekilerin tasnifini yapmadan, intihar edercesine muhaliflerine fırlamaktadır.

 

Bu arada korunması gereken birçok değer ayaklar altında çiğnenmekte, onarılması göç tahribatlar gerçekleşmektedir. İktidar var olma misyonundan gön geçtikçe fersah fersah uzaklaşmaktadır.

Dolayısıyla aklımızı beğenmeseler de, hem iktidara, hem de cihat niyeti ile onu destekleyenlere birkaç sözümüz vardır.

 

Sahi sormak isterim, AKP nin tasfiye ettiği paralel oluşumun ( emniyet bürokrat yargı ve iş adamları) yerine kimleri ikame etti ve etmeye devam etmektedir, hani kendisinden olan adamları ihanet ettiğinden, hazırda yetişmiş elemanları da olmadığından, illaki başka bir ideolojinin adamlarını münhal kadrolara getirmiştir.

 

Örneğin paralel denilen oluşumun 5000 yıl ceza istemiyle yargılayıp tasfiye etmeye çalıştığı asker ve bürokratların, hükümetin yol vermesiyle, mahkemelerin tek celsede sıfır ceza ile tahliye edilmelerini düşününce, bu kuşkumuz dehada pekişmektedir.

 

Peki, her defasında ihanete uğradık yaygarası ile ülkeyi savaş alanına çeviren iktidar, sırada hangi enstrümanı kullanacaktır merak ediyoruz doğrusu.

 

Kendinden kabul ettiği bazı cemaat ve oluşumlara varlık gösterebilme musluklarını sonuna kadar sebil kılan iktidar, bir gün bu kısır döngünün kurbanı olursa, kimler elinden tutacak, doğrusunu istersen merak etmiyor değiliz. Unutmayınız ki bugün birilerini beş paraya satanlar, sizleri kimlere kaç paraya satmazlar ki.

 

Bir şekilde mevcut iktidara bir yerlerinden bağlı olan çevreler, nedense dünyayı tozpembe görmeye ve göstermeye gayret etmektedirler, ama söylemiş olalım ki bu devranın böyle gitmeyeceğinin alametleri epeydir epeyce sırıtmaktadır.

 

Şunu ifade deyim ki zulme verilen destek zalimle beraber yardımda bulunanı da yakmaktadır. Zerre kadar iyilik ve şer, dünya ve ahirette illaki karşılık bulmaktadır, onun için adımlarımıza dikkat edelim diyorum.

Birde dava adamı olduklarını savunup, partisel hareketi takiyye ve araç olarak kullandıklarını ileri süren Müslümanlara sormak isterim.

 

Hani bu işler yavaş yavaş olacaktı,  aceleye gelmezdi çalışmalarımız bir gün meyve verecektir denilmekte idi ya, evet ağaç çoktandır meyveye durdu lakin çıkan meyve zakkum misali acı, mide bulandırıcı ve karın ağrısı vermektedir. Bir hocamızın şu ibretli söylemi meramımızı daha net ifade etmektedir; tam başörtüsü özgürlüğünü kazandık derken, örtünün altındaki başları kaybettik.

 

14 senedir yönetimde olan iktidar neyi düzeltebildi, hani yeni dindar nesil dediği şey nerelerdedir pek göremiyoruz, 12 yaşında emanet aldığı gençlik şimdilerde 26 odu, ama halen emaresi görülmedi.

 

Kadınlara karşı uygulanan şiddet gittikçe artmakta, boşanmalar had safhada, adli vaka ve dosyalar habire içinde çıkılamaz boyut almakta. Hapishaneler dolup taşmakta, güvenlik kamaraları ile tespit ve teşhir edilen apaçık suçlular hapishanelerde yer olmadığından Salı verilmekte, hayat cehennemi boyut almakta ama bir türlü o vaad ettiği günler gelmemektedir.

 

Eskiden dağda ve bayırda olan terör olayları, şehir merkezlerine indi ama halen bizimkiler serap görmeye devam etmektedirle.

r

Gençliğin içi boşalmakta, şiddet, kan, ölüm yolsuzluk, dolandırıcılık kokmayan bir haberi işitmez olduk. Toplum adeta cinnet geçirmekte, sağlık personellerine 3 yılda 33 bin fiziksel saldırı olmuşsa varın siz işin vahametini tahayyül edin.

Eskiden takva özere örtünen kadın ve kızlar yerine, daracık pantolon özerine eşarp bağlayan kızlardan gayri bir işlerini de göremedik.

 

 Hani nerde İslami hassasiyetler için meydana dökülen İslami gençlik, sanki Müslümanların tüm dertleri hal olmuş, sanki haramlar alenen işlenmiyor, sanki ülke diyarı İslam olmuş.

 

Hatırlayanlarınız vardır elbet, yılbaşı kutlanmasın diye yapılan birçok etkinlikler, incirlik hava össü NATO göçleri tarafında kullanılıyor diye yapılan protestolar. Nerede karma eğitime karşı verilen mücadele, İslam’a kurulan tuzaklara karşı uyanık gençlik.

 

Bakıyorum da bu gençlik, yani İslami gençlik adeta uyuşmuş, sahi ülkede yüzlerce ilahi emirler çiğnenirken, toplum şirk ve küfre sürüklenirken, neden bunların hiç mi hiç sesleri çıkmamaktadır. Nasıl bir zehir enjekte edilmiştir ki adeta Müslümanlar komalık olmuştur.

 

Başında sarığıyla Müslümanları yönlendiren âlimler, bunlar gelmese onlar gelirler diye ölümü gösterip Müslümanları hasta olmaya razı etmeyi kendilerine meslek edinenler, nemalandıkları siyasi partiye oy vermenin vacip ve hatta farz olduğunu zırvalayanlar, sahi yatacak yeriniz olacak mıdır ruzi mahşerde.

 

Bunlar gelmezse onlar gelir dedikleri adamları, acaba dini açıdan hangi kategoriye koymaktadırlar, bu tablo iyi insanların idare ettiği işler olamayacağına göre, bir dahaki sefere hangi argümanları kullanacaklardır. 

 

Hiçbir hükümet ve darbenin gerçekleştiremediği yıkım ve hezimeti, Müslüman toplumun kendinden bildiği bu siyasi iktidar tarafında gerçekleştirilmiş olması cidden hazindir. Daha beteri hala neler olduğunun farkına varamamış olmamızdır.

 

Kardeşlerim uyanık olalım birilerin dünyalık saltanatları için ahiretimizi harap kılmayalım, hakkı hak bilip hakka uyalım, batılıda batıl bilip ondan uzak duralım.

 

Yoksa Rabbimiz işlediğimiz batıl ile bizi cehenneme batıracaktır haberiniz ola.

 

Biz kıyısın dan dem vurduk, siz tamamını anlayın, selam ve dua ile.


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.