Mg Reklam 2
lisans koleji
  • 21.01.2016
Ahmet ÖZTÜRK

Ahmet ÖZTÜRK

AMENTULARINDA TEKFİR OLMAYAN… 11

Bazen, hakikati bilmelerine rağmen, mazeretlere sığınarak maslahat diye yanlış fetva verenlere rastlamaktayız. Fitne çıkmasın diye gizlediğimiz nesne veya konu, fitne olup karşımıza çıkmaktadır.

Asıl fitnenin hakkı gizlemek olduğunu unuttuğumuz zaman, Rabbimiz gizlediğimiz olgu ile bizi cezalandırmaktadır.

Bazı kesimler Yıllardan beridir bilinçli olarak tekfir meselesini halktan gizlemektedirler, rafa kaldırılan tekfir meselesi. Bilinmediğinden milyonlarca inananın dünyevi ve uhrevi kâbusu oluvermektedir. İman gerçeğini bilmek nasıl farz ise, küfür ve tekfir meselesini bilmek de o denli farzdır.

Hak ve batıl mücadelesi bitmediği sürece ki bitmeyecek, o halde tekfir meselesini gündemden çıkarmak cinayet olur. Hakkın karşısında batıl her zaman ki yerini aldığına göre onun konumunu anlatmakta özerimizde vecibedir.

Bu vesile ile biz ifrat ve tefritten Allaha sığınarak, bu meseleleri Allah rızası için anlatarak Müslüman kardeşlerimize faydalı olmaya çalıştık

Biz konuyu işlerken kişi kurum ve cemaatlerin isimlerini zikretmemeye gayret ettik. Delilleri kuran ve hadisten edinerek meseleyi net ve objektif olarak açıklamaya gayret ettik. Hata ettimse rabbim beni bağışlasın, doğru kelam ettikse rabbim ecir olarak hasenatıma yazsın âmin

İmdi…

Sevdikleri abı, hoca, cemaat ve şeyhlerini la yusel veya yezel babında görenler, onları edille-i şeriyyeden 5. mutlak kaynak olarak görenler derin bir sapıklık içerisindedirler

Muhabbetten aşırı gidip, veli kulların her dem müritlerinin ervahı özerinde tasarruf sahibi olduklarını, onlara her zaman her şeyin ayan olduğunu, onlara gizli bir şeyin olmadığını, dünyanın onların etrafında döndüğünü iddia edenler, gavs kutup evdat ve daha bir çok isimler sıralayarak haşa Allah’ı devreden çıkarırcasına, kudretin mihengine meşayihi oturtanlarda Mekke müşriklerin acıklı şirk hastalığının pençesinde  kıvrananlardır

Tabi oldukları…. nın direktif ve emirlerini İslam’a mugayir olduklarını bildikleri halde, onlar bizden daha iyi bilirler, vardır bundan bir hikmet inancıyla kabul eden kesimlerde esfelisafilini boylayanlardır.

Velayet nübüvvetten östündür sapıklığını düstur edinip, tabi olduğu…. İlahlaştıranlar, peygamber üstü sıfatlar ile bezeyip, onları ilahlaştıranlarda müflisler sınıfında olanlardır

İman ettiklerini iddia edip cehalet eseri dahi olsa, Allah’ın hakkını kullara tevdi edenler,

İslam’ı, sadece Ahlak dini olarak gören, hukuk yasa ve nizam olarak beşeri sistemleri vaz geçilmez olarak alanlar, her dem demokrasi, laiklik, liberalizm, komünizm babında solculuğu, kapitalizm libasıyla batıyı hayat düsturu edinenlerinde İslam dini ile alakalarının olmadığını bilmeleri gerekenlerdir.

Şeriat harici sistemleri yaşamsal din olarak seçenler, yasa olarak kabul edip bunlarla muhakeme olmayı kabul edenler, musalli olsalar dahi tekfir edilecekler arasındadır.

Allah’ın yasaklarını yasallaştıranlar, bunlara saygı duyanlar, bu oluşum etrafında kutsallar oluşturanlarda velev hacı hocada olsalar dahi Rabbimizin ifadesi ile derin bir sapıklık içerisinde olanlardır.

Beşeri sistemlerin dayattığı sapık yaşam sitilini kabul edenler, yok başka çaresi deyip mazeret öretenler, hatta bazı günahları gerekli görenler (zina haneleri, banka kredileri ve faizi, imkânlar şartlar diye mazeret öretenler) de hacı hocanın çocukları olsalar da cehennemi dünyada iken garantileyenlerdir

İslam artı bir izme inananların inançları ancak şirk olabilir, dolayısıyla bu türden olanlara Müslüman diyemeyiz. Çünkü bu türden guruplar İslam’da olması gereken tüm kuralları ihlal ettiklerinden İslam ile bir ilişikleri kalmamıştır.

Kardeşlerim

Son fırsat kaçmadan akledin ve İslam’ı yeniden öğrenin. İtikadınızı kimseye emanet etmeyiniz diyor ve İslâm âlemini Allaha emenet ediyoruz.

Konumuz burada sona ermiştir, bildiğimiz doğruları yazdık, bizi hatalı bulanların delilleri ile bizi uyarmalarını istirham ediyoruz.  

HATA ETTİMSE RABBİM BENİ BAĞIŞLASIN ÂMİN.

 

 

 


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

HABER ARŞİVİ
ÇOK OKUNAN HABERLER