dclisans
  • 26.02.2018
Ahmet  Örenler

Ahmet Örenler

İlkin günahı olmaz...

Merhaba sevgili dostlar bugün  gazetedeki ilk günüm, hep beraber duyduğumuz yanlış ve doğrulardan daha çok gördüklerimizi yazmaya yazmaktan da öte olaylara dikkat çekmeye çalışacağız. Bizim buradaki amacımız kişi ve kurumları kötülemekten ziyade nasıl hep beraber daha iyisini başarabiliriz sorusuna cevap aramak yoksa ne kimseye karşı bir kin gütme amacımız ne de gayemiz var, nihayetinde hepimiz aynı gemideyiz Allah korusun yanlışları belirtmez ve değinmezsek  nihayetinde bu yanlışlar kronikleşmeye başlar, sorun derinleşir ve bir noktadan sonra içinden çıkılmaz bir hale gelir, tekrar söylemekte fayda var amacımız sadece eleştirmek değil gördüğümüz aksaklıklar yanlışlar ve dahi doğruları belirtmek ve farkındalık oluşturmak.

Günümüz dünyasında insanların sosyal medyanın itici gücüyle birlikte doğruyu en hızlı nasıl öğrenebilirim sorusu temelinde hepimizin hayatları da bu çizgide hızlanmış ve nihayetinde medya ve gazetecilik ağırlıklı olarak sosyal medya haberciliğine evrildi nihayetinde adına yazılı ve görsel basın denilen gazete, radyo ve televizyonların yerine sosyal medya haberciliği geçmeye başladı sosyal medya haberciliği de yukarda belirtmeye çalıştığım hızlı yaşamanın bir neticesi olarak günümüz dünyasında yerini ziyadesiyle aldı kimilerine göre de bu hız korkutucu noktalara ulaşmaya başladı.

Medyanın gücü günümüz dünyasında yadsınamaz hale gelirken, kitleleri etkileme ve yönlendirme gücü dolayısıyla insanların başta dünya ve ülkemiz gündemini özelde de yaşadığımız kentteki gelişmeleri varsa aksaklıkları ve dahi yapılan güzel işlerden insanların haberdar olmasını sağlama gücü tartışılmaz bir noktaya geldi. Ülkemizde ulusal basın bir noktadan sonra büyük kentlerin yerel haberlerini bize aktarmaktan öteye gitmemeye ve hatta siyasiler şayet Ankara’da olmasaydı, İstanbul dışında haberlere dahi yer vermeyecek hale geldi. Yerel basın burada bize haber vermenin dışında farklı bir görev de ifa etmekte, o da aslında gözümüzün önünde olanları bir şekilde bizim görmemizi ve algılamamızı sağlarken kentteki olan bitenden haberdar olmamızı bir anlamda da yaşadığımız şehrimizi tanımamıza vesile olmakta bir nevi rehberlik görevini yapmaktadır.

Evet dostlar ilk yazı ve ilk gün eskilerin deyimiyle ilkin günahı olmaz belki ilk yazımızda anlatacaklarımıza pek değinemedik ve çok da dolambaçlı bir yazı oldu bundan sonra çok daha farklı ve eğlenceli konularla inşallah birlikte olacağız. Burada hem ulusal konulara ve ağırlıklı olarak da yerel konulara değineceğiz, dilimizin döndüğünce de anlatmaya çalışacağız.

Sağlıcakla Kalın …


MAKALEYE YORUM YAZIN
Mustafa Mustafa 26.02.2018

Hayırlı olsun Kardeşim nice yayınlara...

Mustafa Mustafa 26.02.2018

Hayırlı olsun Kardeşim nice yayınlara...

Mehmet Mehmet 02.03.2018

Çok şükür bi yazarımız yürekli olup bu durak sorunu gündeme getirdi tşk AHMET by

Mehmet Mehmet 07.03.2018

Kardeşim hade atm geçtik mi nim şok 101 denilen büyük firmalar nerde temel ihtiyacımızı göremiyoz3tane küçük bakkala ümidimiz kalmış ltf duyun ilgilenin

Bd Bd 09.11.2018

Muharrem ınce bile getirmedi sen kimsin işte chp yi bitirecek adamlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.